مراقبت پوست با موم زنبور عسل

مراقبت از پوست با موم

مراقبت از پوست با موم زنبور

موم زنبور عسل یک موم طبیعی است که توسط زنبورهای عسل ساخته می شود. این موم منحصر به فرد دارای ساختار شیمیایی بیش از 300 ترکیب شناخته شده است. زنبورهای عسل از آن برای ساختن شانه های داخل خانه خود استفاده می کنند. اما، ما انسان ها نیز به خوبی از آن استفاده می کنیم. استفاده از موم زنبور عسل برای مراقبت از پوست بخشی از یک رژیم زیبایی بسیار محبوب است.

در جامعه امروزی، ما به دنبال راه های طبیعی برای بهتر کردن زندگی هستیم. تا مواد شیمیایی و غیر طبیعی کمتری در خانه و بدن ما وجود داشته باشد

این شامل نگاه دقیق تر به برخی از مواد شیمیایی مصنوعی و موادی است که ما روی پوست خود استفاده می کنیم. اگر فرصت استفاده از یک محصول طبیعی وجود دارد، چرا آن را امتحان نکنیم؟ آیا همه شما در مورد موم زنبور عسل شنیده اید؟ این موم ساخته شده توسط زنبورهای عسل دارای ویژگی های طبیعی است که آن را برای مراقبت از پوست در اکثر افراد بسیار مفید می کند.

خواص طبیعی موم زنبور عسل برای مراقبت از پوست

 مرطوب کننده طبیعی

 ضد باکتری و ضد التهاب است

 حاوی ویتامین A – شناخته شده  برای تقویت پوست سالم یک سد محافظ ایجاد می کند.

موم زنبور عسل یک مرطوب کننده است. این بدان معنی است که مانند عسل، یکی دیگر از محصولات مفید کندو – موم زنبور عسل رطوبت هوا را جذب می کند و نگه می دارد.

این ویژگی از خشک شدن بیش از حد پوست توسط هوا جلوگیری می کند. همچنین دارای خواص ضد باکتریایی است که به تمیز نگه داشتن سطح پوست شما کمک می کند. از پوست شما محافظت می کند و باعث بهبودی آن می گردد. فواید ضد التهابی به برخی از آلرژی های موضعی مانند روزاسه کمک می کند. حاوی مقادیری ویتامین A است که برای بهبود وضعیت پوست شناخته شده است. ویتامین A تولید سلول های پوست را افزایش می دهد و به ظاهر و طراوت آن کمک می کند

 محصولات مراقبت از پوست با موم زنبور عسل به ایجاد یک سد محافظ در برابر آلاینده های محیطی کمک می کند. ما هر روز در معرض آلودگی، دود و غیره قرار می گیریم و برخی از این ذرات ناخواسته روی پوست ما قرار می گیرند. اینها می توانند دلیل خشکی پوست و خارش گردند. لایه ای از موم به محافظت از پوست در برابر رادیکال های آزاد نیز کمک می کند.

مراقبت از پوست با موم زنبور

محصولات محبوب مراقبت از پوست حاوی موم زنبور عسل

موم زنبور عسل در بسیاری از فرمولاسیون های مواد آرایشی و بهداشتی استفاده می شوند که احتمالاً از قبل از آن بر روی پوست خود استفاده می کنید . در مقادیر کم موم بسیار مفید است، بنابراین کرم ها و محصولات با بافت نرم فقط به مقداری از آن نیاز دارند. در واقع، صنعت آرایشی از آن در ایجاد بسیاری از فرمولاسیون های محصولات استفاده می کند. آن را در ژل ها، کرم ها، مرهم، اقلام مراقبت از مو، پمادها و موارد دیگر زیبایی خواهید یافت.

و یکی از فوق العاده ترین فواید موم زنبور عسل برای مراقبت از پوست این است که می توانید بسیاری از این محصولات را در خانه درست کنید! البته همه در مورد بالم لب شنیده اند. آیا می دانستید که می توانید بالم لب موم خودتان را بسازید؟ انجام این کار بسیار آسان است!

همچنین می‌توانید دستور اولیه را طبق شلیقه خودتان درست کنید و از طعم‌هایی که ترجیح می‌دهید استفاده کنید. مقداری را امتحان کنید – لب‌هایتان به خاطر افزایش هیدراتاسیون از شما تشکر خواهند کرد.

انسان ها تنها کسانی نیستند که از این نرم کننده پوست لذت می برند. سگ ها، از مومیایی کردن پنجه هایشان لذت می برد. در ماه های سرد زمستان پدهای او را محافظت و تسکین می دهد.

مراقبت از پوست با موم

یا برای پاشنه های پای ترک خورده استفاده می گردد. هنگام خواب مقداری روی آن پاشنه های ترک خورده بمالید – یک جفت جوراب بپوشید. فقط چند دفعه استفاده می تواند تفاوت ایجاد کند. این یک فرمول نسبتاً سنگین است – کار کمی برای انجام دادن دارد. برای استفاده آسان و مرطوب‌کننده قابل حمل، استوانه های لوسیون موم زنبور عسل را امتحان کنید. آنها مطمئناً پوست شما را نرم می کنند و لبخند را برای هر چهره زنبور دوست را به ارمغان می آورند.

آیا موم زنبور عسل می تواند پوست را تحریک کند؟

بله، موم زنبور عسل می تواند باعث تحریک پوست شود. پوست بدن هر فردی متفاوت است و هر فردی ممکن است به یکی از صدها ترکیب موجود در آن حساسیت داشته باشد. با این حال، این حساسیت نادر است – فقط یک اقدام احتیاطی هنگام استفاده از آن برای اولین بار لازم است. همیشه ابتدا یک محصول جدید را در یک منطقه کوچک آزمایش کنید و مراقب هرگونه واکنش باشید. در واقع، بسیاری از افراد با پوست حساس متوجه می شوند که یک محصول طبیعی کمتر از بسیاری از مارک های تجاری تحریک کننده می باشد.

آلرژی به محصولات کندوی عسل

 افراد تقریباً به هر چیزی ممکن است آلرژی داشته باشند. برای کسانی که یک آلرژن شناخته شده دارند، عاقلانه است که هنگام مصرف یا استفاده از محصولات جدید احتیاط کنند.

بیایید یک دقیقه در مورد زهر زنبور عسل صحبت کنیم.

 هنگامی که زنبور شما را نیش می زند، مقدار کمی زهر به پوست تزریق می کند. برای بسیاری از ما، این رویداد باعث ناراحتی جزئی موقتی می شود. با این حال، برخی از افراد به زهر زنبور عسل بسیار حساسیت دارند. این افراد در صورت بروز نیش نیاز به درمان فوری پزشکی دارند. اگر به زنبورها حساسیت دارید، آیا به موم زنبور عسل یا عسل حساسیت دارید؟ نه، در بیشتر موارد اینطور نیست. پروتئین های موجود در زهر زنبور عسل در موم زنبور عسل یا عسل خام وجود ندارد. با این حال، اگر شک دارید .  همیشه از پزشک خود بپرسید.

مزایا و معایب موم زنبور عسل برای پوست

استفاده از کمی موم زنبور عسل در مراقبت از پوست فواید طبیعی بسیاری دارد. به پوست کمک می کند رطوبت را حفظ کند و از خود محافظت کند. همچنین احتمال مسدود شدن منافذ پوست نسبت به برخی محصولات دیگر کمتر است. اما، هیچ محصولی کامل نیست. تعداد کمی از مردم مشکلات حساسیتی نسبت به این محصول طبیعی خواهند داشت

 آیا برداشت موم به زنبور عسل آسیب می رساند؟ فکر نمی کنم اینطور باشد. هیچ زنبوردار معتبری هرگز تمام موم کندو را نمی برد. اکثر ما فقط موم اضافی را که پس از برداشت عسل اضافی باقی می ماند می فروشیم. اگر نگران هستید، موم خود را از زنبوردارانی بخرید که زنبورداری پایدار انجام می دهند.اضافه کردن این موم کاملا طبیعی را به رژیم مراقبت از پوست خود در نظر بگیرید و از مزایای آن لذت ببرید.

برخی از مطالعات گزارش می دهند که علاوه بر تسکین پوست خشک و خارش آن ، ممکن است به کنترل اگزما و پسوریازیس کمک کند. در صورت تمایل می توانید موم زنبور عسل نیز بخورید. اگرچه اجازه دهید به شما هشدار دهم که فقط از سیستم گوارشی عبور می کند. شما نمی توانید از آن تغذیه کنید. با این حال، اگر هرگز یک تکه شان لانه زنبوری نخورده باشید، یکی از لذت های ساده زندگی را از دست می دهید.

 ارزش موم زنبور عسل بسیار فراتر از ساخت شمع های موم زنبور عسل است – اگرچه شما می توانید این کار را انجام دهید!  می توانید هدایای ارزان قیمت موم زنبور عسل درست کنید. اگر دوستانی دارید که پاشنه های ترک خورده دارند، می توانید یک مومیایی تسکین دهنده خوب درست کنید. حتی می توانید از گیاهی مانند گل قاصدک برای تهیه مرهم تسکین دهنده استفاده کنید!

دیدگاهتان را بنویسید