عسل آمیخته گیاهان دارویی

عسل آمیخته گیاهان دارویی

بیانیه ی رفع مسئولیت از مامان بی بی

قبل از آنتی بیوتیک های مدرن، به خوبی شناخته شده بود که عسل به بهبود زخم های باز کمک می کند. در واقع، در طول جنگ داخلی آمریکا، عسل به دلیل توانایی آن در مبارزه با عفونت برای درمان زخم ها استفاده می شد.

زمانی که چیزی زیادی از طب مدرن در دسترس نبود، درمان‌های طبیعی اغلب مورد استفاده قرار می‌گرفتند. این رویکرد در آغاز قرن بیستم با کشف علمی پنی سیلین و سایر آنتی بیوتیک ها از بین رفت.

اکنون که آنتی‌بیوتیک‌ها به دلیل استفاده بیش از حد در حال شکست خوردن هستند، مطالعات علمی منتشر شده‌اند، اثربخشی مرهم های مانند عسل مانوکا را برای درمان زخم‌ها تأیید می‌کنند.

من بسیار هیجان زده بودم که متوجه شدم دانشمندان نه تنها به بررسی توانایی عسل برای محافظت در برابر عوامل بیماری زا می پردازند، بلکه در حال بررسی همان هم افزایی عسل با گیاهان دارویی هستند که اجداد ما به کار می بردند.

عسل آمیخته گیاهان دارویی در طب مدرن

مطالعاتی که به هم افزایی بین عسل با گیاهان دارویی در برابر عوامل بیماری زا مانند استرپتوکوک موتانس (استرپتوکوک) پرداختند، نشان دادند که اگرچه عسل وگیاهان دارویی هر کدام به تنهایی تا حدودی موثر بودند، ترکیب این دو نشان داد که هم افزایی بین عسل با گیاهان دارویی وجود دارد و موجب تقویت اثربخشی آن ها می گردد.

مطالعه دیگر، یک درمان امیدوارکننده در برابر سرطان روده بزرگ در اثر هم افزایی که با ترکیب زنجبیل و عسل ژلام پیدا می‌کند. عسل ژلام یک عسل مالزیایی از گل درختان ژلام (Melaleuca cajuputi)  است. ذکر شده است که دارای محتوای فلاونوئید و فنول بالا است. دانشمندان همچنین در حال بررسی این احتمال هستند که اثر کاتالیزوری عسل ممکن است در ترکیب با آنتی بیوتیک های ساخت بشر برای تعدیل پیشرفت مقاومت ضد میکروبی مورد استفاده قرار گیرد.

این مطالعات با طیف وسیعی از سودمندی نشان می‌دهد که آنها دیگر نمی‌توانند مانند یک افسانه عجیب و غریب در گذشته ما باقی بمانند. بلکه باید بخش مهمی از راه‌حل‌های بهداشتی و درمانی  آینده ما نیز باشند. برای همه ما، بایستی اهمیت زنبور عسل را نه تنها به عنوان گرده افشان اصلی میوه ها و سبزیجات، بلکه به عنوان تامین کننده سلامتی نیز آشکار گردد.

رویکرد استفاده با مقادیر کم

اگر گیاهان تا این حد مفید هستند، پس همه ما باید تا آنجا که ممکن است بخوریم، درست است؟ در واقع، اگر به درستی استفاده شود، دوزهای پایین‌تر می‌توانند کاملاً مؤثر باشند. تحقیقات نشان می دهد که اثر هم افزایی ترکیب گیاهان با عسل، اثر مفید آن گیاهان را قوی تر می کند.

عسل هم کاتالیزور و هم تقویت کننده است. در حالی که برخی از دستورالعمل‌های دیگران شما را به مصرف زیاد گیاه دارویی تشویق می کنند. فرمول‌های من با رویکرد مقدار کم ارجحیت دارد.

تجربه من، همراه با شواهد طب سنتی و علوم جدید، از این نتیجه حمایت می‌کند که می‌توانید با دوز پایین‌تر به اثربخشی بالاتری دست پیدا کنید. همچنین به این معنی است که ما می‌توانیم به طور کلی از گیاهان کمتری استفاده کنیم و کمک زیادی به حفظ آنها داشته باشیم. در حال حاضر، دانشمندانی که به چگونگی هم افزایی عسل با گیاهان دارویی در یک مخلوط علاقه مند شده اند. شروع به بررسی هم افزایی آن ها برای استفاده بعنوان آنتی بیوتیک ها کرده اند.

عسل آمیخته گیاهان دارویی

هنگامی که رزماری گلادستار شروع به توانمندسازی مردم برای ارتباط مجدد با میراث دارویی خود در ایالات متحده کرد. چراغی را در جامعه گیاهان دارویی روشن کرد. مردم برای جمع آوری گیاهان دارویی در طبیعت به مزارع و جنگل ها می رفتند. ما نسبت به این منبع شگفت‌انگیز، به معنای واقعی کلمه در حیاط خلوت خود، و انسان کور بودیم.

متاسفانه عواقب ناخواسته ای داشت. هر چه مردم بیشتر برای جمع آوری دارو به مناطق طبیعی می رفتند، دارو کمتر می شد. علاوه بر این، مردم مشتاق تجربه اثرات درمانی گیاهان بودند اما در کاربردهای عملی این خواص درمانی مهارت نداشتند.

بنابراین رزماری و برخی از همکارانش موسسه حفاظت گیاهان دارویی را تأسیس کردند. این سازمان اهدافی را برای اطمینان از وجود گیاهان دارویی برای همه ما و برای نسل های آینده تعیین کرد. امروزه، این گروه مراقب گیاهان دارویی است که در خطر از بین رفتن هستند. و راهبردهایی برای محافظت از آنها در نظر می گیرند. ما به یک پایگاه داده در حال رشد از اطلاعات در مورد کشت داروهای وحشی کمک می کنیم. و به مردم در مورد استفاده پایدار از این ثروت گیاهی خود آموزش می دهیم.

خودکفایی پایدار مصرف عسل آمیخته گیاهان دارویی

آیا می توانم این گیاه را خودم پرورش دهم؟ اگر بله، پس خودتان کشت کنید و برداشت کنید. هیچ چیز پایدار و همیشگی نیست.

هزینه این گیاه برای دارو چقدر است؟ اگر از برگ ها استفاده می کنید، آن ها به طور کلی قابل برگشت هستند. ریشه برخی از گیاهان تجدیدپذیر است، در حالی که استفاده از برخی دیگر به این معنی است که گیاه باید برای داروی شما حفر شود و از بین برود. اگر هزینه زیاد و نیازتان کم است، گیاه دیگری را انتخاب کنید.

فروشندگان

آیا من از کسی خرید می کنم که روش های درست، ایمن، تمیز و منصفانه را دنبال می کند؟

آیا من از کسی خرید می کنم که داروی من را به گونه ای ایجاد می کند که به حیات گیاه احترام می گذارد؟

آیا این گیاه به طور پایدار برداشت می شود؟ هزینه برداشت گیاه برای دارو چقدر است؟ اگر کل گیاه باید برای داروی شما بمیرد، جایگزینی را در نظر بگیرید.

کشت

آیا من از منابعی خرید می کنم که گیاه را مسئولانه می کارند؟ پرورش دهنده و نحوه کشت آنها را بشناسید.

آیا این گیاه با موفقیت کشت می‌شود و نه به صورت وحشی؟ اگر گیاه را بتوان به راحتی در مزرعه پرورش داد (مانند نعناع)، یک منبع تجدیدپذیر است.

اگر گیاه را نمی توان کشت کرد، آیا می توانم گیاه دیگری را جایگزین کنم تا همین کار را انجام دهد؟

کشت و تولید وحشی و طبیعی

آیا می توانم به طور پایدار و مسئولانه این گیاه را به طور پایدار و مسئولانه تهیه کنم (از طبیعت جمع آوری کنم)؟ آیا می توانم مقدار مورد نیاز خود را دریافت کنم و گیاه یا جامعه را با روشی برای تولیدمثل رها کنم؟

آیا روش هایی برای تولید این گیاه وجود دارد که تضمین کند توده های وحشی آن حفظ خواهد شد؟

آیا از کسی خرید می کنم که از شیوه های تولید طبیعی پایدار پیروی می کند؟

عسل آمیخته گیاهان دارویی

خودتان بکارید و برداشت کنید

کاشت گیاهان خود مزایای کلیدی دارد. شما می توانید آنها را تازه از باغ برداشت کنید. روش های کاشت را یاد بگیرید. و از فرآوری و ذخیره سازی با کیفیت آن ها اطمینان داشته باشید.

1- با دانه های گیاهی مرغوب و بدون مواد شیمیایی شروع کنید.

2- در زمان مناسب سال برداشت کنید.

ریشه ها: زمانی که در بهار یا پاییز چیزی سبز روی زمین وجود ندارد، ریشه ها را در آورید.

برگ ها: برگ ها را زمانی بچینید که گیاهان تازه شروع به گل دهی می کنند.

گلها: گلها را درست در حال باز شدن بچینید.

میوه: وقتی رسیده است بچینید.

بذرها: زمانی که سر بذرها خشک شدند اما قبل از اینکه بذر شروع به ریزش کند بچینید. بسته به دانه، چیدن ساقه دانه درست قبل از خشک شدن کامل می تواند مفید باشد. برای گرفتن دانه ها، یک کیسه کاغذی روی دانه ها محکم کنید و ساقه را وارونه آویزان کنید تا خشک شدن تمام شود. کیسه کاغذی هر دانه ای را که می ریزد می گیرد.

3-در زمان مناسب روز برداشت کنید. در بیشتر موارد، برای برداشت قوی‌ترین و مفیدترین گیاه، باید صبح، درست پس از تبخیر شبنم و دوباره در شب قبل از شروع شبنم، آن را بچینید.

4- سریع خشک کنید. گیاهان باید در دمای بین 90 تا 110 درجه فارنهایت (32 تا 43 درجه سانتیگراد) خشک شوند. شما به جریان هوای خوب و مکانی دور از نور مستقیم خورشید نیاز دارید. این می تواند اجاقی باشد که روی پیش تنظیم خشک کن، دستگاه آبگیری یا یک اتاق تاریک قرار دارد

5- به درستی ذخیره کنید. برای ماندگاری مطلوب، گیاهان خود را در شیشه نگهداری کنید. آنها را از نور خورشید، نوسانات زیاد دما یا رطوبت دور نگه دارید. این باید تضمین کند که برگ ها، میوه ها و گل های شما برای 1 تا 2 سال ماندگاری دارند. و ریشه، دانه و پوست شما 2 تا 3 سال دوام می آورد.

6-اگر قصد دارید یک داروی شیرین درست کنید که به پودر گیاهان نیاز دارد، بهتر است آنها را درست قبل از تهیه دستور خود آسیاب کنید. این را می توان در آسیاب قهوه یا سوریباچی انجام داد.

عسل آمیخته گیاهان دارویی

نکات مهم برای تهیه معجون عسل آمیخته گیاهان دارویی

نحوه خشک کردن و پودر کردن گیاهان دارویی گیاهان باید در دمای 90 تا 110 درجه فارنهایت (32 تا 43 درجه سانتی گراد) خشک شوند. شما به جریان هوای خوب و مکانی دور از نور مستقیم خورشید نیاز دارید. این را می توان با استفاده از دستگاه خشک کن این کار انجام دهید. هر گیاه بسته به آب و هوا و فصل در زمان های متفاوتی آماده خشک کردن می باشند. شما باید بهترین زمان را در برای خشک کردن آن ها انتخاب کنید.همچنین می توانید گیاهان را در فر خشک کنید. فر را روی درجه خشک شدن یا کمترین حرارت ممکن قرار دهید.

گیاهان خود را روی توری سیمی که در داخل یک ورقه فر لبه دار قرار داده شده پخش کنید و در فر قرار دهید تا خشک و شکننده شوند. این به طور معمول 1 تا 5/5 ساعت طول می کشد.برای پودر کردن گیاهان برای دستورالعمل، بهتر است آنها را قبل از استفاده در آسیاب قهوه یا سوریباچی آسیاب کنید.

اندازه گیری رطوبت عسل برای دستور العمل

عسل های تا 16 درصد رطوبت  شکرک می زنند.

عسل های 16-18 درصد رطوبت پایدار می مانند.

عسل های بالای 18 درصد احتمال تخمیر شدن دارند. که برای جلوگیری از آن می توانید در یخچال نگهداری کنید.

چگونه می توان الکتوری (electuary) یا  اسپرید عسل (عسل قابل پهن شدن) درست کنیم

به نظر می رسد این روزها همه درباره فواید ترکیب عسل و دارچین شنیده اند.بسیاری از زنبورداران در حال حاضر این ترکیب را به دلیل تقاضای مشتریان خود ارائه می دهند. ظاهراً یک شبه، استفاده تاریخی از عسل با این محصول “جدید” به جریان اصلی خودش بازگشت. البته مزرعه ما به خوبی با آن آشنا بود زیرا سال ها بود که انواع آن را درست می کردیم.

1- در ساده‌ترین سطح، الکتوری که ما آن‌ها را اسپرید عسل می‌نامیم، ترکیبی از عسل و گیاهان هستند. البته، اگر تنها کاری که برای ساختن آن لازم بود انجام دهید، فقط توانایی هم زدن بود، این یک کتاب بسیار کوتاه می شد! اینجا یک هنر متمایز برای اطمینان از گیاهانی که انتخاب می کنید. تا با یکدیگر و با عسل به خوبی کار کنند وجود دارد. این بخشی است که نیاز به تمرین دارد.

2-  اگر شما بخواهید با ایجاد فرمول پودری خود شروع کنید. این می تواند ساده باشد و فقط شامل یک گیاه باشد. یا ممکن است پیچیده باشد. و نیاز به استفاده از یک کتاب دستور العمل مانند این سایت و یا توانایی فرمولاسیون خودتان را داشته باشید. مقدار دلخواه عسل را در ظرفی بریزید.

3- برای تهیه بیشتر دستور العمل های بعدی، به حدود 1 فنجان عسل نیاز دارید. مقدار لازم از فرمول پودر شده خود را برای 1 فنجان عسل اندازه بگیرید. با اتکاء به تجربه واقعاً فقط بین 5 تا 8 قاشق چایخوری پودر نیاز دارید تا الکتوری شما مؤثر باشد. اضافه شدن این مقدار پودر به عسل باعث می شود که ضخیم و به قوام بیاید. اما هنوز به راحتی قابل پخش و مالیدن است. با خیال راحت از هوش خود در اینجا استفاده کنید. اگر می خواهید پودر بیشتری اضافه کنید، این کار را انجام دهید. اگر مقدار زیادی پودر اضافه کردید و سفت شد، می توانید آن را به شکل قرص بغلتانید یا عسل بیشتری اضافه کنید تا دوباره شل شود.

من دیده ام که در برخی از افرادی که حساسیت خاصی دارند، مقدار زیادی گیاهان، هنگامی که با عسل تقویت می شود، می تواند نتایج بسیار سریع و شگفت انگیزی ایجاد کند. همیشه این ایده خوبی نیست که فرمول شما خیلی خوب کار کند! گیاهان مقوی در بیشتر موارد باید به آرامی و پیوسته عمل کنند. شما نباید نتایج چشمگیر ناگهانی را تجربه کنید، زیرا اغلب ممکن است ناراحت کننده باشند.اگر در این شرایط قرار گرفتید، یا عسل بیشتری به مخلوط خود اضافه کنید. تا غلظت آن کمتر شود یا به جای 1 قاشق چایخوری، هر بار 1⁄2 قاشق چایخوری میل کنید.

4- مواد خشک شده را در کاسه عسل الک کنید. این مورد ضروری نیست، اما ترکیب شدن عسل و گیاهان را بسیار آسان تر می کند. پس از پودر شدن، بسیاری از گیاهان در انبار جمع می شوند. اگر آنها را قبل از افزودن به عسل خرد نکنید، ممکن است مدت بیشتری طول بکشد تا در مخلوط خیس شوند.

5- همه چیز را با قاشق هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. سپس هر گونه مواد اضافی را که می خواهید مانند سبزی یا میوه های تازه، روغن ها یا سایر مواد غذایی را اضافه کنید و هم بزنید.

6- اگر هر چیز را تازه تازه‌ به غذای خود اضافه کنید. برای مراحل زیر باید آن را در یخچال نگهداری کنید.کاسه خود را با یک درب بپوشانید و حداقل 24 ساعت کنار بگذارید. در صورت لزوم می توانید فوراً از الکتوری (electuary)  خود استفاده کنید، اما بهترین طعم و مزه را خواهد داشت. اما اگر این فرصت را برای امتزاج عسل با گیاهان دارویی بدهید، بهترین طعم و مزه را خواهد داشت.

اگر هر چیز را تازه تازه‌ به غذای خود اضافه کنید. برای مراحل زیر باید آن را در یخچال نگهداری کنید.کاسه خود را با یک درب بپوشانید و حداقل 24 ساعت کنار بگذارید. در صورت لزوم می توانید فوراً از الکتور (electuary)  خود استفاده کنید، اما بهترین طعم و مزه را خواهد داشت. اما اگر این فرصت را برای امتزاج عسل با گیاهان دارویی بدهید، بهترین طعم و مزه را خواهد داشت.

7- برای جلوگیری از آلودگی یا تبخیر عسل خود، آن را در یک ظرف درب دار نگهداری کنید. اگر مایع یا هر چیز تازه ای به غذای خود اضافه کرده اید، باید آن را در یخچال نگهداری کنید و ظرف 2 تا 3 ماه از آن استفاده کنید.اگر فقط پودر خشک شده را اضافه کرده اید، در این صورت الکتوری شما در قفسه پایدار است و برای مدت زیادی خوب خواهد ماند. الکتوری را می توان در وعده هایی به اندازه 1 قاشق چای خوری یا می توان برای لذت بردن به غذاهای دیگر اضافه کرد.

عسل آمیخته گیاهان دارویی

خواب خوب با عسل اسپرید (ترجمه از کتاب درمان های شیرین)

در ابتدا این اسپرید را برای کمک به مادرم که دچار بی خوابی بود، فرموله اش کردم. بسیاری از محصولات طبیعی از سنبل الطیب (Valeriana officinalis)استفاده کرده اند. اما در برخی افراد بجای آرام بخش بودن می تواند یک محرک باشد.  برخی دیگر از ملاتونین استفاده می کنند. و در حالی که می تواند راه حل سالم تری نسبت به نسخه های شیمیایی باشد.

اما همچنان یک هورمون است. هر زمان که هورمونی را وارد تعادل ظریف بدن می‌کنیم، در معرض خطر فرستادن هورمون‌های دیگر نیز قرار می‌گیریم و سیستم غدد درون ریز را به‌گونه‌ای تحت تأثیر قرار می‌دهیم که می‌تواند مشکلات دیگر ذهنی و عاطفی ایجاد کند. به راحتی می توانید با مقادیر هر گیاه به طور جداگانه در این دستورالعمل درمانی بازی کنید تا با سلیقه شما مطابقت داشته باشد. فرمول گیاهی پودر شده 

1 قسمت پودر رازک(Hops)

1 قسمت پودر گل ساعتی(Passionflower)

1 قسمت پودر گل بشقابی (Skullcap)

چگونه معجون اسپرید عسل آمیخته گیاهان دارویی خودمان را بسازیم

 6 قاشق چایخوری فرمول پودر گیاهی

1 فنجان عسل خام

دستورالعمل ها

فرمول پودر شده گیاه را با عسل خام مخلوط کنید. در جای خشک و خنک نگهداری شود. به طور نامحدود ماندگاری دارد.برای کسانی که مشکل به خواب رفتن دارند. این دارو زمانی موثر است که به صورت 1 قاشق چایخوری 30 دقیقه قبل از خواب مصرف شود.

از مواد گیاهی  که برای همه به اندازه کافی ملایم و موثر باشد، استفاده کردم. رازک  ( Humulus lupulus)  را به دلیل خاصیت آرام بخش و گل ساعتی  (passiflora incarnate را به دلیل خاصیت آرام بخش و ضد اسپاسم آن و گل بشقابی (Scutellaria lateriflora)  همچنین دارای خواص ضد اسپاسم و آرام کننده مغز است.

هر سه این گیاهان دارای طبیعت مقوی هستند و سیستم عصبی را تغذیه می کنند. از آنجایی که این یک مقوی سیستم عصبی ملایم است، می توان آن را در هر زمانی از روز برای اثر آرام بخشی اش مصرف کرد. بسیاری از افرادی که در ادارات یا سایر محیط های استرس زا کار می کنند از این برای کمک به اعصاب تحت فشار خود استفاده کرده اند. ( ترجمه از کتاب درمان های شیرین)

عسل آمیخته گیاهان دارویی

معجون شادی عسل آمیخته گیاهان دارویی

ساخت این معجون با اضطراب بعد از زایمان خودم شروع شد. در آن زمان من از گیاهی به نام کاوا کاوا استفاده کردم، اما به دلیل مسائل تقلبی در صنعت گیاهان دارویی، نگرانی در مورد استفاده از آن داشتم.

با توجه به افراد زیادی که به دنبال راه حلی برای اضطراب و افسردگی به من مراجعه می کنند، می دانستم که باید چیزی بسازم که همه بتوانند از آن استفاده کنند. در طول سال ها، من با نسبت مواد گیاهی در این فرمول سر و کار داشتم تا بیشتر کام ها را راضی نگه دارم.

هر یک از گیاهان به یک اندازه مهم هستند، اما می توانید با خیال راحت با مقادیر مورد علاقه خود بازی کنید.

فرمول گیاهان پودر شده

1 قسمت پودر بابونه (chamomile)

1 قسمت ریشه جنسینگ سیبری (eleuthero)

1 قسمت پودر اسطوخودوس

1 قسمت پودر گلبرگ رز  (گل محمدی)

1 قسمت پودر علف چایی (St. John’s wort powder)

چگونه معجون اسپرید عسل آمیخته گیاهان دارویی خودمان را بسازیم

6 قاشق چایخوری فرمول پودر گیاهی

1⁄4 قاشق چایخوری گرده خام

1 فنجان عسل خام

دستورالعمل

فرمول پودر شده گیاهان و گرده گل را با عسل خام مخلوط کنید. در یک جای خشک و خنک نگهداری شود. به طور نامحدود ماندگاری دارد. زیادی اسطوخودوس معجون را تلخ می کند. از 1 تا 3 قاشق چایخوری در روز لذت ببرید. ( ترجمه از کتاب درمان های شیرین)

اسطوخودوس سابقه طولانی در استفاده به عنوان یک داروی خاص برای افسردگی و اضطراب دارد. علف چایی و بابونه را به دلیل اثر تسکین دهنده گی سیستم عصبی اضافه کردم. هر زمان که بدن دچار افسردگی یا اضطراب می شود، استرس بر سیستم عصبی وارد می شود. ریشه جنسینگ سیبری eleuthero (Eleutherococcus senticosus) اضافه شده است که به مدیریت استرس و فشار روی سیستم عصبی کمک می کند

گرده زنبور تازه موجود در این ترکیب یک پروتئین کامل، سرشار از اسیدهای آمینه و سایر ویتامین ها شامل B-complex و مواد معدنی است. هر دو پروتئین و ویتامین های B برای اصلاح عدم تعادل بعلت افسردگی و اضطراب عمل می کنند.

گل رز یک گیاه بسیار خاص در مزرعه ماست. ما در حال حاضر بیش از 250 گل رز قدیمی داریم که در اطراف مزرعه ای که از آن برداشت می کنیم رشد می کنند، بنابراین گل رز در یکی از گل های ما مناسب بود. گل رز معروف است که چاکرای قلب را باز می کند. رهایی از غم و اندوه عمیق را آسان می کند و به عشق اجازه جاری شدن می دهد.

عسل آمیخته گیاهان دارویی

تسکین درد با اسپرید عسل آمیخته گیاهان دارویی

این اسپرید را در اصل برای پدرم که دچار درد آرتروز در گردنش شده بود، ساخته بودم. (ترجمه از کتاب درمان های شیرین)

پس از چند ساعت خواب، درد آنقدر شدید شد که او را از خواب بیدار کرد. این را به عنوان هدیه تعطیلات به او دادم.

هر گیاهی که من در اینجا استفاده می‌کنم به یک اندازه مهم است، اما می‌توانید مقدار آن را بر اساس سلیقه خود تغییر دهید.

1 قسمت از پودر بادیان رومی یا انیسون (شبیه رازیانه) (anise)

1 قسمت از پودر کوهوش سیاه (black kohosh)

1 قسمت از پودر  بذر کرفس (celery seed)

1 قسمت از پودر دارچین (cinnamon)

1 قسمت از پودر گیاه عروس چمنزار (meadowsweet)

 1 قسمت از پودر زرد چوبه (turmeric)

چگونه اسپرید عسل آمیخته گیاهان دارویی را بسازیم 

5 قاشق از پودر گیاهان ترکیب شده بالا

1 فنجان عسل خام

دستورالعمل

فرمول پودر شده گیاه را با عسل خام مخلوط کنید. در یک جای خشک و خنک نگهداری شود. به طور نامحدود ماندگاری دارد.

از 1 تا 3 قاشق چایخوری در روز لذت ببرید.

من از کوهوش سیاه (Actaea racemosa)   و دانه کرفس   (Apium graveolens)  با موفقیت در تنتور آرتریت (تنتور در حقیقت مخلوطی از آب و الکل یا آب و سرکه است که حاوی نوعی ترکیب دارویی، گیاه دارویی یا داروی سنتی است) برای مشتری استفاده کردم، بنابراین می دانستم که می خواهم با آن ها شروع کنم.

این گیاهان، همراه با عروس چمنزار (Filipendula ulmaria)، اثر ضد التهابی با عملکرد خاص در مورد آرتریت دارند. در ساخت هر گونه اسپرید، ابتدا روی اثربخشی تمرکز می کنم. اما باید طعم خوبی نیز داشته باشد.

می دانستم که ادویه ها با این دستورالعمل مطابقت دارند، پس چرا از برخی با خواص ضد التهابی قوی استفاده نکنیم؟ دارچین (Cinnamomum verum)   و زردچوبه   (Curcuma longa)   معمولاً عالی هستند، اما طعم آن را کمی نامتعادل و خشن می سازند. در نهایت، با بادیان رومی یا انیسون (Pimpinella anisum)   برخورد کردم و متوجه شدم روغن‌های معطر و فرار آن برای ترکیب کردن همه آن با هم مناسب هستند.

پدرم شروع به استفاده از آن کرد و خوابش بهتر شد. و وقتی شیشه خالی را در ملاقات بعدی او دیدم که می توانستم دوباره آن را پر کنم، به فکر اشتراک گذاشتن این اسپرید جدید با دوستانم و سایر افراد افتادم.

عسل آمیخته گیاهان دارویی

تنظیم هورمون های زنانه

 این اسپرید پشتیبان هر مرحله از زندگی یک زن است. این گیاهان برای تحریک هیچ یک از هورمون ها فرموله نشده اند، بلکه تنظیم پروژسترون، استروژن و تستوسترون را تقویت می کنند.

فرمول گیاهان پودر شده

2 قسمت پودر ریشه قاصدک (dandelion)  

1 قسمت پودر گزنه (nettle)

1 قسمت پودر برگ تمشک  (raspberry) 1 قسمت پودر گیاه ویتکس (vitex) 1 قسمت ریشه یام وحشی (yam wild root)  

1⁄2 قسمت پودر زنجبیل  (ginger)

1⁄2 قسمت پودر ریشه شیرین بیان (licorice root)

چگونه اسپرید عسل آمیخته گیاهان دارویی را بسازیم

5 قاشق چایخوری فرمول پودر گیاهان مخلوط شده

1 فنجان عسل خام

دستورالعمل

فرمول پودر شده گیاه را با عسل خام مخلوط کنید. در یک جای خشک و خنک نگهداری شود.

از 1 تا 3 قاشق چایخوری در روز لذت ببرید.

ویتکس (Vitex agnus-castus)  و یام وحشی (Dioscorea villosa)   هر دو برای کمک به تعادل عمومی هورمونی شناخته شده اند.

ریشه قاصدک (Taraxacum officinale)    در کنار یام وحشی برای رفع احتقان کبد عمل می کند. گزنه  (Urtica dioica)، زنجبیل (Zingiber officinale)  و برگ تمشک (Rubus idaeus) ترکیبات مغذی را اضافه می کنند، به ویژه از محتوای بالای آهن، ویتامین های A و C پشتیبانی می کنند و سیستم تولید مثل و غدد درون ریز زنان را تغذیه می کنند. گزنه و ریشه شیرین بیان (Glycyrrhiza glabra)  از غدد فوق کلیوی حمایت می کنند. که کلید تعادل هورمونی مادام العمر برای زنان است.

در یائسگی، غده فوق کلیوی زمانی که تخمدان ها عملکردشان کند می شوند، استروژن تولید می کنند.

این گیاهان مقوی برای تنظیم عدم تعادل به جای اینکه علائم را رفع کنند، در طول زمان کار می کنند. ما از بسیاری از زنان شنیده‌ایم که آن مرهمی محبوب برای گرگرفتگی است. برخی دیگر سیکل های قاعدگی منظم تر، سندرم پیش از قاعدگی  کمتر و بهبود تعادل خلقی را گزارش کرده اند.

عسل آمیخته گیاهان دارویی

اسپرید عسل آمیخته گیاهان دارویی برای سلامتی قلب و عروق

 از سلامت سیستم قلبی عروقی حمایت می کند. به طور خاص، هدف آن بهبود سطح فشار خون و کلسترول سالم با هیبیسکوس  یا چای ترش یا چای مکه (Hibiscus sabdariffa)  است.

فرمول گیاهان پودر شده

2 قسمت پودر هیبیسکوس یا چای ترش (چای مکه) (Hibiscus sabdariffa)

 1 قسمت پودر خار مریم  (motherwort)

1 قسمت پودر گل ساعتی  (passionflower)

 1⁄2 قسمت پودر زالزالک  (hawthorn berry)

1⁄4 قسمت پودر سنبل الطیب

یک کم از پودر فلفل فرنگی یا گلدانی (dash of cayenne powder)

چگونه اسپرید عسل آمیخته گیاهان دارویی را بسازیم

6 قاشق چایخوری فرمول پودر گیاهان

1 فنجان عسل خام

دستورالعمل

فرمول پودر شده گیاه را با عسل خام مخلوط کنید. در یک جای خشک و خنک نگهداری شود.

از 1 تا 3 قاشق چایخوری در روز لذت ببرید.

حمایت از قلب و وضعیت کلی سیستم گردش خون وظیفه زالزالک نوع (Crataegus)، یک مقوی قلب شناخته شده است.من همچنین خار مریم (Leonurus cardiaca)  را به دلیل استفاده طولانی آن به عنوان مقوی قلب انتخاب کردم.فرهنگ های چینی بر این باور بودند که مصرف آگاهانه خار مریم باعث طول عمر برخی از حکیمان چینی شده بود. که بیش از چند قرن زندگی کرده اند.من دوست دارم با مقداری از فلفل گلدانی یا فرنگی  Cayenne (Capsicum annuum)   کار کنم زیرا اثر آن به عنوان گشادکننده عروق است.

ادویه مهمی برای مشکلات قلب و گردش خون است.این فلفل کوچک ساده در صورت انسداد یا انقباض می تواند به معنای واقعی کلمه نجات دهنده باشد و باید آن را در کابینت ادویه آشپزخانه خود نگه دارید. در نهایت، سنبل الطیب(Valeriana officinalis)  یک شل کننده و آرام بخش عضلانی شناخته شده است، اما به ضربان ثابت و کارآمد قلب نیز کمک می کند.

گل ساعتی  (Passiflora incarnata)  یک ضد اسپاسم و آرام بخش برای سیستم عصبی با کاربرد در سیستم گردش خون است.برای سلامت قلب ما مهم است که یک سیستم عصبی آرام و سالم داشته باشیم زیرا بین سطح استرس ما و مشکلات کلسترول و فشار خون ارتباط وجود دارد.

عسل آمیخته گیاهان دارویی

اسپرید عسل برای آلرژی

ایده درمان آلرژی از بازار کشاورزان شروع شد. سال‌ها مردم از ما در مورد صحت ادعای مفید بودن عسل برای آلرژی‌ها می‌پرسیدند.مایوس کننده بود که بدانیم در حالی که عسل ما می تواند به آلرژی گرده فصلی کمک کند، اما نمی تواند به افرادی که به گرد و غبار، کپک، حیوانات خانگی یا غذاها حساسیت دارند کمک کند.سال‌ها عسل خام را برای برخی از مبتلایان به آلرژی و گیاهان دارویی را برای برخی دیگر پیشنهاد می‌کردم. در نهایت، تصمیم گرفتم که باید این دو را با هم ترکیب کنم تا چیزی آسان و خوشمزه باشد. این دستور العمل با نسبت مساوی از گیاهان به خوبی کار می کند، اما می توانید با مقادیر هر کدام مطابق با ذائقه خود بازی کنید.

فرمول گیاهان پودر شده

  1 قسمت پودر ریشه قاصدک (dandelion)

1 قسمت پودر جینسینگ سیبری (eleuthero)

1 قسمت پودر گزنه  (nettle)

1 قسمت پودر پوست پرتقال  (orange peel)

1 قسمت پودر یام وحشی (wild yam root)

چگونه اسپرید عسل آمیخته گیاهان دارویی را بسازیم

 5 قاشق چایخوری فرمول پودر گیاهان

1⁄4 قاشق چایخوری گرده خام

1 فنجان عسل خام

دستورالعمل

فرمول پودر شده گیاه را با عسل خام مخلوط کنید. در یک جای خشک و خنک نگهداری شود.

از 1 تا 3 قاشق چایخوری در روز لذت ببرید.

عسل خام را با گرده خام ترکیب می کنیم تا یک کمک فوق العاده قدرتمند برای آلرژی برای مبتلایان به آلرژی فصلی باشد. گزنه (Urtica dioica)  خواص آنتی هیستامین طبیعی را اضافه می کند. ریشه قاصدک (Taraxacum officinale)  و ریشه یام وحشی (Dioscorea villosa)  به دلیل توانایی هایشان برای کمک به رفع احتقان کبد مهم هستند.

پاسخ هیستامین در واکنش به هر نوع آلرژن ایجاد می شود و باعث التهاب، عطسه، سرفه، قرمزی اطراف چشم، ناراحتی تنفسی و غیره می شود. این پاسخ می تواند به تدریج بدتر شود و در صورتی که بدن در بین حملات آرام نگردد، بدن را نسبت به آلرژن های جدید و بیشتر حساس می کند. کبد ما قرار است به کمک بیاید. هدف آن فیلتر کردن پروتئین های خارجی از جریان خون و نفی نیاز به پاسخ هیستامین است.

هنگامی که کبد دچار احتقان می شود، دیگر نمی تواند این عملکرد را به درستی انجام دهد و پروتئین های خارجی آزادانه در خون گردش می کنند و باعث ایجاد التهاب بیشتر و بیشتر می شود. در نهایت، بدن شروع به واکنش می کند و زندگی بدبخت می شود. فرمول کامل آن جینسینگ سیبری eleuthero (Eleutherococcus senticosus) است، یک گیاه سازگار است و اثرات مشابه جینسینگ دارد. و خواص آن برای کمک به سازگاری بدن با استرس شناخته شده است.

عسل آمیخته گیاهان دارویی

اسپرید عسل برای سر زندگی مردان

این اسپرد در جواب به فرمول تنظیم هورمون های زنان ساخته شد. در حالی که تعدادی از محصولات تجویزی برای مردانی که دارای عدم تعادل در سیستم تولید مثل و غدد درون ریز هستند، وجود دارد. یافتن گزینه های طبیعی دشوار است. ما در ابتدا آن را با یادداشتی جلویش فروختیم که می‌گوید این معجون ساخته شده  تا “به گام هاتون انرژی بخشد”. مردان همیشه آن را با خنده برمی داشتند.

فرمول گیاهان پودر شده

2 قسمت پودر ریشه فو – تی (fo-ti)

1 قسمت پودر آشواگاندا (ashwagandha)

1 قسمت پودر مویرا پواما (muria puama)

1 قسمت پودر سارساپاریلا  (sarsaparilla)

1 قسمت پودر نخل اره (saw palmetto)

1⁄2 قسمت پودر زالزالک (haw thorn)

1⁄2 قسمت پودر ریشه شیرین بیان

1⁄8 قسمت پودر دارچین

1⁄8 قسمت پودر پوست پرتقال

چگونه اسپرید عسل آمیخته گیاهان دارویی را بسازیم

 6 قاشق چایخوری فرمول پودر گیاهان

1 فنجان عسل خام

دستورالعمل

فرمول پودر شده گیاه را با عسل خام مخلوط کنید. در یک جای خشک و خنک نگهداری شود.

از 1 تا 3 قاشق چایخوری در روز لذت ببرید.

این اسپرید از قلب و گردش خون با زالزالک گونه (Crataegus) حمایت می کند. همه ما به محافظت بیشتری برای قلب خود نیاز داریم و مردان معمولاً دچار اختلالاتی در سیستم گردش خون می شوند که بر عملکرد تولید مثل آنها تأثیر می گذارد. تصمیم گرفتم با افزودن نخل اره ای (Serenoa repens) از سلامت پروستات  پشتیبانی کنم.

سلامت باروری و تولید مثل به muira puama (Ptychopetalum olacoides) و  sarsaparilla (Hemidesmus indicus)  و ریشه fo-ti (Polygonum multiflorum)  نیاز دارد. برای حفظ تعادل سطح هورمونی در طول زندگی، باید از غدد فوق کلیوی خود حمایت کنیم.

من برای این کار ریشه شیرین بیان (Glycyrrhiza glabra)   را اضافه کردم. دارچین نوع (Cinnamomum)  و پوست پرتقال  (Citrus sinensis) برای طبیعت گرم کننده طعم آنها اضافه می شود. در نهایت، برای استرس فیزیکی و عاطفی، گیاهان سازگاری زا را برای تقویت سلامت سیستم عصبی اضافه کردم. آشواغاندا (Withania somnifera)  گیاهی عالی برای تقویت بدن و کمک به کنترل استرس به روشی سالم است. همه این ها برای ایجاد یک سیستم مردانه سالم با هم کار می کنند.

عسل آمیخته گیاهان دارویی

اسپرید عسل چند منظوره تریفالا

تریفالا Triphala در طب سنتی آئورودا (دانش زندگی سالم) از زمان های قدیم به عنوان درمان چند منظوره برای نشانه هایی از بیماری های معده تا پوسیدگی های دندانی استفاده شده است. همچنین اعتقاد بر این است که طول عمر و سلامت کلی را افزایش می دهد. تریفالا به معنای واقعی کلمه به عنوان “سه میوه” ترجمه شده است. این ترکیبی از آمالاکی، بیب هیتاکی و هاریتاکی است، همه میوه هایی که در هیمالیا رشد می کنند.

هر کدام از این میوه‌ها ویژگی‌های شگفت‌انگیز خود را دارند، اما وقتی با هم مخلوط می‌شوند، ترکیبی را ایجاد می‌کنند که مردم هند قرن‌ها از آن به عنوان متعادل‌کننده گوارش استفاده می‌کردند. آیورودا عملی معتقد است که هضم متعادل و دفع سالم مواد زائد منجر به شادابی و سلامت عمومی می شود.

در گیاه‌شناسی غربی نیز، ما بر روی هضم تمرکز می‌کنیم، زیرا می‌دانیم که تأثیرات قابل‌توجهی بر سیستم ایمنی، عصبی و غدد درون ریز ما دارد. تریفالا به تنهایی نه ملین و نه قابض است. این یک تنظیم کننده روده است. اما نه شما را وادار به رفتن می کند و نه شما را از رفتن باز می دارد. در عوض، به بدن کمک می کند تا جذب مواد مغذی را افزایش دهد و همچنین دستگاه گوارش را تقویت و تقویت می کند.

به طور معمول، مردم تریفالا را با قرار دادن پودر آن در یک لیوان آب و نوشیدن می‌خورند، اما طعم آن تلخ و گچی است. بنابراین، من تصمیم گرفتم که تریفالا را خوش طعم تر و راحت تر مصرف کنم.

بنابراین، من تصمیم گرفتم که تریفالا را خوش طعم تر و راحت تر مصرف کنم. من به دو فرمول رسیدم. چون قصدم تمرکز به آیورودا بر تعادل بدنی و سازگاری فصلی را ارج نهادم. من یک فرمول “خنک شدن” با گیاهان ایجاد کردم که به متعادل کردن دمای افرادی که تمایل به دویدن “گرم شدن” دارند کمک می کند. و فرمول دومی را به منظور گرما بخشیدن به بدن ساختم.

اسپرید عسل خنک تریفالا

تریفالا خنک برای استفاده در اواخر بهار، تابستان و اوایل پاییز که مناسب است بدن را با نعناع و شوید فرموله شده است. می توانید متناسب با ذائقه خود با نسبت های گیاهی بازی کنید.  

فرمول گیاهان پودر شده

1 قسمت پودر تریفالا

1⁄2 قسمت پودر نعناع

چگونه اسپرید عسل آمیخته گیاهان دارویی را بسازیم

 8 قاشق چایخوری فرمول پودر گیاهی1 فنجان عسل خام

1⁄4 قاشق چایخوری شوید تازه

پوست 1 عدد لیموترش

دستورالعمل

فرمول پودر شده گیاه را با عسل خام مخلوط کنید. در یک جای خشک و خنک نگهداری شود.

روزانه 30 دقیقه قبل از خواب از 1 قاشق چایخوری میل کنید.

از بین تمام نعناع‌ها، نعناع  (Mentha spicata) نوعی نعناع است که معمولاً یخی یا خنک در نظر گرفته می‌شود. شوید  (Anethum graveolens)  نیز یک گیاه خنک کننده است که ما آن را جزء اصلی در تابستان قبول داریم. سایر این گیاهان با هم طعم تلخ تریفالا را از بین می‌برند، اما به دلیل محتوای روغن فرار بالا، به خودی خود متعادل‌کننده دستگاه گوارش نیز هستند.

تریفالا خنک در درجه اول برای افرادی که از نوع طبع بدن پیتا در طب آیورودا هستند مناسب است، اما در فصل و موقعیت مناسب می تواند برای طبع های دیگر واتا و کافا نیز مفید باشد. اگر با طبع آیورودا یا خلق و خوی بدن آشنا نیستید، یک سری به اینترنت بزنید. لینک های زیادی با تست های سرگرم کننده در اختیار شما قرار می دهد. که می توانید با انجام آنها متوجه شوید که در کدام دسته قرار می گیرید. من همیشه به مردم می گویم که چند تا از آنها را امتحان کنند تا مطمئن شوند که جوابی ثابت می گیرند.

عسل آمیخته گیاهان دارویی

اسپرید عسل شکم دوست داشتنی

این فرمول در ابتدا تریفالا گرم نام داشت. برای استفاده در اواخر پاییز، زمستان و اوایل بهار با ادویه های گرم کننده دارچین و میخک فرموله شده است. با خیال راحت نسبت‌های گیاهی را برای کام خود آزمایش کنید.

فرمول گیاهان پودر شده

1 قسمت پودر تریفالا

1⁄2 قسمت پودر دارچین

یک مقدار کم پودر گل میخک (Dash of clove powder)

چگونه اسپرید عسل آمیخته گیاهان دارویی را بسازیم

 8 قاشق چایخوری فرمول پودر گیاهی 

1 فنجان عسل خام

دستورالعمل

فرمول پودر شده گیاه را با عسل خام مخلوط کنید. در یک جای خشک و خنک نگهداری شود.

روزانه 30 دقیقه قبل از خواب از 1 قاشق چایخوری میل کنید.

در بسیاری از فرهنگ‌ها، ادویه‌های رایج پخت و پز به عنوان بخشی از مواد سازنده وعده‌های غذایی روزانه خوش طعم، در کنار فواید دارویی اشان بکار می روند.ادویه ها و گیاهان نیز به صورت فصلی برای تأثیرگذاری بر تغییرات بدن در فصول مختلف سال استفاده می شوند.دارچین و میخک (Syzygium aromaticum) هر دو ادویه‌های گرم‌کننده هستند. که کیفیت تلخ تریفالا را از بین می‌برند. و در عین حال دارای ویژگی‌های تسکین دهنده معده با محتوای بالای اسانس خود هستند.

در فرهنگ ما اغلب از ادویه ها و گیاهان بدون چنین فکری استفاده می کنیم.شکم خوش فرم برای افرادی که دارای تیپ بدنی واتا و کافا در طب آیورودا هستند بهترین است، اما در فصل و موقعیت مناسب می تواند برای پیتا نیز خوب باشد. با یک جستجوی سریع در اینترنت، سایت های زیادی با تست‌های سرگرم‌کننده در اختیار شما قرار می‌دهند. که می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید در کدام طبع آیورودا یا مزاج بدن قرار می‌گیرید.

عسل آمیخته گیاهان دارویی

اسپرید عسل تسکین دهنده درد

این اسپرید یکی از دوست داشتنی ترین تنتورهای ما در مزرعه است. این روشی ساده اما بسیار مؤثر است.

فرمول گیاهان پودر شده

 2  قسمت پودر کاهو وحشی (wild lettuce)

1 قسمت پودر گیاه قاشقک

1 قسمت پودر علف چایی (st. john’s wort)  

چگونه اسپرید عسل آمیخته گیاهان دارویی را بسازیم 

6 قاشق چایخوری فرمول پودر گیاهی

1 فنجان عسل خام

دستورالعمل

فرمول پودر شده گیاه را با عسل خام مخلوط کنید. در یک جای خشک و خنک نگهداری شود.

از 1 تا 3 قاشق چایخوری در روز لذت ببرید.

من سال‌هاست که از فضیلت‌های کاهوی وحشی (Lactuca virosa)  تمجید می‌کنم. و تازه شروع به دیدن اطلاعاتی در مورد استفاده اش در جریان اصلی کرده‌ام.

این گیاه بسیار ارزشمندی است، اگرچه معمولاً نادیده گرفته می شود و به عنوان یک علف هرز منفور باهاش رفتار می کنند.

کاهوی وحشی یک مسکن در اندازه مواد افیونی بدون عوارض جانبی نامطلوب یا اعتیاد است.

من آن را با علف چایی (Hypericum perforatum)، یکی دیگر از مسکن های مورد علاقه ام ترکیب می کنم.

در نهایت، گل قاشقک  (Scutellaria lateriflora) نه تنها یک مسکن است، بلکه یک ضد اسپاسم نیز می باشد.

همانطور که من این را می نویسم، بسیاری از آمریکایی ها (همچنین ایرانی ها) هر روز از درد رنج می برند و برای یافتن راه حلی که مبتنی بر مواد افیونی نباشد تلاش می کنند. اگر در آن گروه هستید این یک گزینه عالی است.

عسل آمیخته گیاهان دارویی

اسپرید عسل سریع حال خوب کن

این اسپرید برای محافظت از ایمنی خانواده خودمان در طول فصل سرماخوردگی و آنفولانزا ایجاد شد. برای دفع میکروب‌های زمستانی به چیزی نیاز داشتم که آنقدر خوشمزه باشد که مجبور نباشم بچه‌ها را دنبال کنم تا آن‌ها را بخورند.در طول سال ها، من با نسبت مواد گیاهی در این فرمول بازی کرده ام. با قسمت های مساوی به خوبی آن کار می کند. اما با خیال راحت مقدار هر گیاه را متناسب با ذائقه خود تنظیم کنید.

فرمول گیاهان پودر شده

1 قسمت پودر گون (astragalus)

1 قسمت پودر سرخارگل (اکیناسه، اکیناشا) (echinacea)

1 قسمت پودر آقطی سیاه (انگور کولی) (elderberry)

1 قسمت پودر شیتاکه   (shiitake)

چگونه اسپرید عسل آمیخته گیاهان دارویی را بسازیم

7 قاشق چایخوری فرمول پودر گیاهی

1 فنجان عسل خام

دستورالعمل

فرمول پودر شده گیاه را با عسل خام مخلوط کنید. در یک جای خشک و خنک نگهداری شود.

از 1 تا 3 قاشق چایخوری در روز لذت ببرید.

آقطی سیاه، آقطی اروپایی (Sambucus nigra) دارای پشتوانه علمی برای توانایی آن در کوتاه کردن یک بیماری و تسکین علائم است. اکیناسه (Echinacea purpurea)  نیز یک مقوی شناخته شده برای سیستم ایمنی است. وقتی سیستم ایمنی ما آسیب می بیند. ما همچنین اغلب از استرسی که یک بیماری برای بدن ما ایجاد می‌کند رنج می‌بریم، بنابراین گون (Astragalus membranaceus)  را به دلیل ویژگی‌های تطبیق‌زایی و توانایی‌اش در ارتقای پاسخ درست به استرس اضافه کردم.

در نهایت قارچ شیتاکه (Lentinula edodes) را اضافه کردم. بسیاری از قارچ هایی که ما به عنوان افزودنی ساده به تخم مرغ یا پیتزا می دانیم، بسیار دارویی هستند! شیتاکه از این قاعده مستثنی نیست و در مورد سیستم ایمنی بدن ما چیزهای زیادی برای ارائه دارد. اولین تلاش من برای این ترکیب بسیار دور از “قارچ گونه” بود، و در حالی که همه اسپریدهای عسل ما روی اثربخشی تمرکز دارند. باید خوشمزه هم باشند! پس از کمی آزمایش، روی قارچ با طعم توت با ته مزه ملایم از خاکی قارچ رااضافه زدیم.

عسل آمیخته گیاهان دارویی

اسپرید عسل مخلوط ویتامین ها

این ترکیب از گیاهان از نظر مواد مغذی فوق العاده ترکیب شده است. تا یک فرمول انرژی زا خوشمزه را برای صبح‌های روزهای هفته یا هر زمان که نیاز به غذا دارید، درست کند.

فرمول گیاهان پودر شده

2 قسمت پودر یونجه

2 قسمت  پودر گزنه

1 قسمت دانه قناری (گندمک رایج) (chick weed)

1 قسمت پودر هیبیسکوس  چای ترش (hibiscus)

1 قسمت پودر دم اسب (horsetail)

1 قسمت پودر علف لیمو (lemon grass)

1 قسمت پودر نعناع

1 قسمت پودر علف چشمه (watercress)

1⁄2 قسمت پودر شبدر قرمز

1⁄2 قسمت پودر گل رزهیپ (rosehips)

اسپرید عسل آمیخته گیاهان دارویی را چگونه بسازیم

5 قاشق چایخوری فرمول پودر گیاهی

1 فنجان عسل خام

 دستورالعمل

فرمول پودر شده گیاه را با عسل خام مخلوط کنید. در یک جای خشک و خنک نگهداری شود.

از 1 تا 3 قاشق چایخوری در روز لذت ببرید.

بسیاری از گیاهان وجود دارد که می‌توان آن‌ها را به روش‌های مختلف با هم ترکیب کرد تا نسخه‌ی خودتان را از این دستور تهیه کنید. همانطور که انتخاب می کنید کدام یک را کنار هم قرار دهید، به خاطر داشته باشید که آنها چه طعمی می دهند. اغلب مفید است که بدانیم هر کدام به تنهایی چه مزه ای دارند تا حدس بزنیم که چگونه می توانند در یک فرمول با هم هماهنگ شوند.

در این ترکیب خاص، یونجه (Medicago sativa)، علف چشمه (Nasturtium officinale)، گزنه )Urtica dioica)، دانه قناری (Stellaria media)، گل رزهیپ (گونه Rosa)، شبدر قرمز (Trifolium pratense)، و علف لیمو (Cymbopogon citratus) همگی برای یک تغذیه مقوی و خوش طعم سهیم هستند.

وقتی گیاهان خاصی را برای یک ترکیب انتخاب می کنیم. همیشه به این دلیل نیست که آنها با برخی مواد شیمیایی فوق العاده جدید سازگار شده اند. اغلب این تغذیه ساده است، ترکیباتی که گیاه شناسان آن را “مواد شیمیایی اولیه” می نامند، که مهمترین نقش را در فرمول های ما بازی می کنند. به دنبال گیاهانی باشید که دارای فعل و انفعال متعادلی از ویتامین ها و مواد معدنی هستند. و همچنین آنقدر هدفمند نیستند که حاوی مواد شیمیایی ثانویه مشکل ساز و دارای عوارض جانبی باشند.

درمان های شیرین عسلی با خواص عسل در سراسر جهان

در طب سنتی، سابقه استفاده از هم افزایی عسل و گیاه برای فواید سلامتی وجود دارد. تحقیقات علمی مدرن حمایتی قوی برای بازگرداندن این نوع هم افزایی به استفاده روزانه ارائه می دهد. روش‌های سنتی از سراسر جهان یادآور این نکته است که ما باید در عین بهره‌مندی از مطالعات علمی مدرن، به گذشته نگاه کنیم.

خواص عسل برای درمان برای کم خونی

یک نوشیدنی سنتی هندی سرشار از آهن، مس و منگنز؛ و عسل به جذب کمک می کند. چغندر تازه چیده شده.

دستورالعمل ها

یک چغندر بزرگ را آب بگیرید یا پوره کنید. آب و تفاله چغندر را به همراه عسل در یک ظرف شیشه ای ترکیب کنید و آن را در یخچال نگهداری کنید.

برای استفاده: یک سوم استکان روزانه بنوشید

عسل آمیخته گیاهان دارویی

خواص عسل برای افزایش قدرت و نشاط ذهنی

یک ترکیب سنتی هندی برای افزایش قدرت و قدرت ذهنی، حمایت از انرژی مردانه و حمایت از افزایش آمادگی جسمانی با استفاده از قدرت تغذیه ای بادام. در هند، از آجیل برای کمک به رشد ذهنی استفاده می شود و به دلیل ترکیب ریبوفلاوین و ال کارنیتین که هر دو از سلامت مغز حمایت می کنند، مورد استقبال قرار می گیرد.

دستورالعمل

حدود 20 عدد بادام را آسیاب کرده و به شکل خمیر در بیاورید و به عسل اضافه کنید. هر دو را به شیر سرد اضافه کنید.

نحوه استفاده: 30 دقیقه قبل از خواب به مدت 2 ماه در ماه های زمستان بنوشید.

عسل آمیخته گیاهان دارویی

Kuropatnicki, A. K., Kłósek, M., & Kucharzewski, M. (2018). Honey as medicine: historical perspectives. Journal of Apicultural Research, 57(1), 113-118

https://doi.org/10.1080/00218839.2017.1411182

Dai, Y., Choi, Y. H., & Verpoorte, R. (2021). Honey in traditional Chinese medicine: A guide to future applications of NADES to medicines. In Advances in botanical research (Vol. 97, pp. 361-384). Academic Press.

https://doi.org/10.1016/bs.abr.2020.09.011

Liyanage, D., & Mawatha, B. (2017). Health benefits and traditional uses of honey: A review. J. Apith, 2(1), 9-14

Purbafrani, A., Ghazizade Hashemi, S. A., Bayyenat, S., Moghaddam, H. T., & Saeidi, M. (2014). The benefits of honey in Holy Quran. International Journal of Pediatrics, 2(3), 67-73

https://doi.org/10.22038/ijp.2014.3417

Altman, N. (2010). The honey prescription: The amazing power of honey as medicine. Inner Traditions/Bear & Co

این پست دارای 2 نظر است

  1. گیاه شناس

    بسیار مفید و کاربردی

  2. گیاه شناس

    مفید و کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید