خرید ملکه زنبور عسل

خرید ملکه زنبور عسل

نحوه خرید ملکه زنبور عسل – راهنمای برای خرید ملکه

زنبورداران مسئول مدیریت کلنی های زنبور عسل خود هستند. اگر کندو مشکلی دارد، وظیفه زنبوردار است که در صورت امکان کمک کند. گاهی اوقات، خرید ملکه زنبور عسل بهترین برنامه اقدام برای کلنی است. نگه داشتن ملکه های جوان مولد در کلنی بهترین راه برای اطمینان از کندوی قوی، سالم و مولد زنبورهاست.

خرید ملکه زنبور عسل

ملکه زنبور عسل مهم ترین عضو یک کلنی است. بدون او، زندگی برای مدت طولانی به خوبی پیش نخواهد رفت. زنبورهای کارگر هر روز و بدون جایگزینی می میرند و جمعیت کلنی کاهش می یابد. این وظیفه زنبوردار است که از سالم بودن کندوهای آنها اطمینان حاصل کند. گاهی اوقات، این بدان معناست که باید مقداری پول برای خرید ملکه خرج کنید.

چرا باید یک ملکه جدید بخرید؟

 این سوال منصفانه ای است. در واقع، چرا یک زنبوردار نیاز به خرید ملکه دارد در حالی که زنبورها می توانند برای خود ملکه بسازند؟

خوب، همانطور که فرآیند جانشینی شگفت انگیز است ولی همیشه کار نمی کند. بدون ملکه ماندن زمان دشواری برای کلنی است. بسیاری از چیزها از رشد ضعیف لارو ملکه گرفته تا بازگشت سالم از پرواز جفت گیری می تواند درست پیش نرود . زنبورهای عسل در داخل کندو جفت نمی گیرند.

چندین موقعیت وجود دارد که خرید ملکه زنبور عسل بهترین ایده برای کلنی است

 زنبورداران می خواهند ژنتیک های مختلفی را به زنبورستان اضافه کنند

 کلنی قادر به تولید ملکه نیست – بدون تخم تازه تلاش برای پرورش ملکه شکست می خورد

یک ملکه جدید با ژنتیک های مختلف اضافه کنید

گاهی اوقات، زنبوردار می خواهد ژنتیک جدیدی را وارد محوطه زنبور عسل کند. برخی از پرورش دهندگان زنبور عسل بر توسعه یک خط زنبور عسل با ویژگی های خاص تمرکز می کنند. مقاومت در برابر آفات، مناسب تر برای آب و هوای سرد یا گرم، آرامش، تولید عسل بیشتر تنها چند مورد هستند

 داشتن کندوهای مولد سالم بخش بزرگی از زنبورداری است. این باید همیشه هدف اصلی ما باشد – کندوی سالم

 مقاوم به واروآ

 اگر با کنترل کنه واروآ مبارزه می کنید، خرید ملکه از یک پرورش دهنده زنبور عسل با تمرکز بر رفتارهای بهداشتی (برای کنترل جمعیت کنه ها) ممکن است جذاب باشد. کلنی هایی که رفتارهای بهداشتی دارند، مشکلات کمتری با آلودگی کنه های واروآ دارند.

مناسب برای آب و هوای سردتر

 همچنین، یک پرورش دهنده زنبور عسل ممکن است ملکه هایی را ارائه دهد که به گفته او در زمستان در آب و هوای سرد بهترند. در حالی که زنبورهای ما می‌توانند تقریباً همه جا را سکونت کنند، برخی با صفات ژنتیکی ویژه در مناطقی که زمستان‌های سرد طولانی دارند بهتر عمل می‌کنند. این اغلب معیاری برای داشتن جمعیت به اندازه کافی بزرگ و متعادل با ذخیره کافی عسل است.

خلق و خوی آرام

خلق و خو ویژگی دیگری است که می تواند تحت تأثیر عوامل وراثتی قرار گیرد. اگرچه چیزهای زیادی وجود دارد که کلنی زنبورها را تهاجمی تر می کند، برخی نژادها بدتر از بقیه هستند. برخی از زنبورداران اهمیتی نمی‌دهند که کلنی‌هایشان “زنبور کمی تهاجمی” داشته باشد. اما، بیشتر ما ترجیح می دهیم کندوهای قابل مدیریت خوبی داشته باشیم. به خاطر داشته باشید که اینها فقط صفات نژادی هستند و شما می توانید کلنی های آرام یا تهاجمی از هر نژاد زنبور عسل داشته باشید.

کلنی قادر به تولید ملکه زنبور نیست

 کلنی زنبور عسل توانایی قابل توجهی در جایگزینی زنبور ملکه خود در صورت نیاز دارد. با مواد مناسب در کندو و زنبورهای کارگر کافی می توان ملکه جدیدی تولید کند.

با این حال، گاهی اوقات مواد مناسب در کندو وجود ندارد. بدون تخم های بارور شده تازه یا لارو ماده بسیار جوان، هیچ ملکه ای را نمی توان تولید کرد. اگر مشکل به موقع شناسایی شود، زنبوردار ممکن است بتواند یک قاب تخم تازه از کلنی دیگر تهیه کند. با این حال، اگر کندو برای مدتی بدون ملکه بماند، این یک مشکل بزرگتر است.

 کارگران تخمگذار ممکن است از قبل در محل باشند. این ماده ها نمی توانند تخم های بارور شده بگذارند زیرا نمی توانند جفت گیری کنند.  و کندو بدون مداخله محکوم به فنا است. به همین ترتیب، جمعیت کندوها ممکن است بسیار کم گردد. چون طول می کشد تا یک ملکه جدید بزرگ گردد، جفت بخورد و کارگران جدیدی را تولید کند.

قیمت ملکه زنبور عسل چقدر است؟

هزینه ملکه می تواند از مکانی به مکان دیگر متفاوت باشد.

و البته، اگر زنبورهای عسل را از برنامه‌های اصلاح نژاد خاصی خریداری می‌کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که هزینه بیشتری بپردازید. ملکه های پرورش دهنده با منی درون انتخابی تولید و به طور مصنوعی لقاح می شوند. این زنبورها اغلب صدها دلار هستند. نترسید، یک زنبوردار معمولی به یک ملکه گران قیمت نیازی ندارد.

خرید ملکه زنبور عسل جفت شده از یک پرورش دهنده معتبر فقط به طور متوسط 30 تا 50 دلار برای شما هزینه دارد. این ملکه ها جفت خورده هستند. آنها آزادانه پرواز می کنند و با درون ها در منطقه جفت می شوند. پرورش دهندگان زنبور عسل منطقه اطراف را با کلنی های درون ها اشباع می کنند تا شانس جفت گیری ملکه ها با درون های که ویژگی های مورد نظر دارند را افزایش دهند

این ها انواع ملکه هایی هستند که توسط اکثر زنبورداران خریداری می شوند. شما هرگز واقعاً نمی دانید چه چیزی به دست خواهید آورد. حتی تامین‌کنندگان ملکه نیز نمی‌توانند تضمین کنند – متغیرهای بسیار زیادی در آن دخیل هستند

 در حالی که می‌توانید ملکه‌های باکره یا حتی سلول‌های ملکه بخرید، بیشتر زنبورداران هنگام خرید خود ملکه جفت خورده، موفقیت بهتری خواهند داشت

ملکه زنبور عسل را از کجا بخریم خرید در فصل گرم بسیار آسان است. از اواخر بهار تا اوایل پاییز، پیدا کردن یک ملکه زنبور عسل برای فروش نباید مشکل باشد.

 اگر در نزدیکی زنبورستان زندگی می کنید، آنها اغلب ملکه های اضافی برای فروش در “فصل زنبور عسل” خواهند داشت – به خصوص اوایل بهار. و باور کنید یا نه، می توانید یک ملکه را به صورت آنلاین هم خریداری کنید و او را مستقیماً درب منزل خود دریافت کنید. حالا، اینکه آیا او زنده خواهد آمد یا نه، سوال دیگری است، اما بسیاری از ملکه ها هر فصل از طریق پست ارسال می شوند.

گاهی اوقات، زنبورداران محلی چند ملکه اضافی پرورش می دهند – اگر زنبوردار معتبر و شناخته شده ای باشد، یک راه عالی برای اضافه کردن ژنتیک جدید به زنبورهای شما است

خرید ملکه زنبور عسل و کارگران در قفس

محافظت از ملکه جدید خود در قفس ملکه هنگامی که او می رسد، رهبر کندو جدید شما در قفس ملکه خواهد بود. این جعبه کوچک می تواند چوبی و سیمی یا پلاستیکی باشد. او ممکن است علامت گذاری شده یا بعداً می توانید خودتان ملکه را علامت بزنید. او به تنهایی سفر نمی‌کند، بلکه چند زنبور خدمتکار همراه خود خواهد داشت. آنها برای ملکه شناخته شده هستند و تا زمانی که آزاد شود او را تغذیه و مراقبت خواهند کرد.

اگر چند زنبور خدمتکار مردند وحشت نکنید. زنبورها هر روز می میرند و ممکن است به سادگی به پایان چرخه زندگی خود رسیده باشند. باید به راحتی تشخیص دهید که کدام یکی ملکه است. او ممکن است رنگ شده باشد یا نباشد، اما شکم بلند او قابل توجه است اما اگر او به اندازه ای که انتظار دارید چاق نیست نگران نباشید . ملکه های جوان پس از ورود به کندو و شروع به تخم گذاری حجم پیدا می کنند.

زنده نگه داشتن ملکه در قفسش

 ملکه جدید شما در صورت نیاز می تواند چندین روز در قفس خود بماند. اگرچه من توصیه می کنم در اسرع وقت ملکه را نصب کنید. هر چه زودتر در کندو باشد برای او و کلنی بهتر است.

برخی از زنبورداران هنگام معرفی یک ملکه جدید از قاب های مخصوص معرفی ملکه استفاده می کنند – اما این یک الزام نیست. تا زمانی که او را به کندو نرسانده اید، او را در جایی امن نگه دارید. قفس را در جای تاریک خنک (نه سرد) قرار دهید و سعی کنید از آزار آنها جلوگیری کنید. روزی یک یا دو قطره آب روی صفحه قفس بریزید.

اگر ملکه زنبور عسل در قفس بمیرد چه باید کرد؟

اگر ملکه شما در بدو ورود مرده باشد، فوراً با تامین کننده تماس بگیرید. آنها شما را در مورد مراحل بعدی راهنمایی خواهند کرد. قبل از سفارش ملکه از طریق پست، خوب است که در مورد تضمین ورود زنده آن سوالاتی را بپرسید.

بله، شاید او بیمه شده باشد،

 اما اگر غیرقابل پیش بینی اتفاق بیفتد و شما یک قفس زنبورهای مرده دریافت کنید – پس چه می شود. آیا تامین کننده جایگزینی ارسال می کند یا باید برای بازپرداخت وجه به اداره پست شکایت کنید؟

ارسال حشرات زنده از طریق پست کاری دشوار است – فقط مطمئن شوید که خطرات خود را درک می کنید

خرید ملکه برای زنبورهای خود

 مواقعی وجود دارد که به دلیل در دسترس نبودن نمی توانید ملکه زنبور عسل بخرید. در این موارد، اگر فصل اجازه دهد و کلنی جمعیت مناسبی داشته باشد، شاید زنبورها بتوانند ملکه جدیدی را پرورش دهند اگر شما به آنها تخم های تازه از کلنی دیگر بدهید.

قبل از پرداخت پول برای خرید هر نوع زنبور، از افرادی که قبلا از تامین کننده خریداری کرده اند سوال بپرسید و مشورت بگیرید. سپس، برای کارهای شگفت انگیزی که ملکه جدید برای کلنی شما انجام خواهد داد، آماده گردید.

دیدگاهتان را بنویسید