روکش موم زنبور عسل برای نگهداری مواد غذایی

روکش موم زنبور عسل

طرز تهیه روکش موم زنبور عسل

یادگیری نحوه درست کردن روکش مومی بسته بندی غذایی خود یک راه عالی برای کاهش ضایعات است. بیشتر و بیشتر مردم به دنبال راه هایی هستند تا از پلاستیک کمتری در آشپزخانه استفاده کنند. اگر جالب به نظر می رسد، این پروژه را امتحان کنید. دستور العمل های مختلفی برای تهیه روکش موم زنبور عسل وجود دارد. این یکی بسیار ساده است و شامل مواد مختلف زیادی نمی گردد.

ساختن وسایل برای استفاده در خانه آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست و همچنین سرگرم کننده است. این یک پروژه صنایع دستی طبیعی بسیار خلاقانه است. می‌توانید از رنگ‌های مختلف پارچه نخی برای هماهنگی با دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده کنید. بسیاری از مردم علاقه مند هستند که بسته های غذایی موم خود را بسازند

در واقع، روش های ساخت زیادی وجود دارد اما کدام یک بهتر است؟

در نهایت شما هستید که باید آزمایش کنید. چون هر کدام بسته به مواد استفاده شده دارای سطوح مختلفی از “چسبندگی” هستند. آنهایی که چسبندگی بیشتری دارند ممکن است در هوای گرم چسبنده تر باشند. شما باید تصمیم بگیرید که کدام ویژگی ها برای شما مهم هستند و نسبت مواد تشکیل دهنده را از آنجا تنظیم کنید.

از آنجایی که این موم از زنبور عسل به دست می آید، یک منبع طبیعی و تجدید پذیر است. و با بهره گیری از خاصیت چسبندگی آن می توانیم از موم زنبور عسل برای ساخت وسایل مفید برای خانه خود استفاده کنیم

مواد

 موم زنبور عسل

روغن زیتون

رزین کاج

پارچه پنبه ای

موم زنبور عسل موم زنبور عسل در اشکال مختلف برای خرید موجود است.  موم خام به شکل بلوک بسیار خوب عمل می کند. اگر از موم کندوهای خود استفاده می کنید یا از زنبوردار خرید می کنید – مطمئن شوید که موم زنبور عسل تمیز شده است

رزین

تکه های خشک شده رزین کاج ، معمولاً در ساختن روکش های موم زنبور عسل استفاده می گردد. آنها تکه های واقعی رزین درخت هستند که تمیز و خشک شده اند. شما فقط به مقدار کمی نیاز دارید و برای مدت طولانی به خوبی ذخیره می شوند.

 استفاده از روغن به جای رزین برای بسته بندی مواد غذایی

 علاوه بر کمی روغن زیتون، در برخی از دستور العمل ها به جای رزین از روغن جوجوبا یا نارگیل استفاده می گردد. این نیز می تواند یک راه حل انجام پذیر باشد. با این حال، اگر روغن بیش از حد در دستور غذا استفاده شود (و در اینجا دوباره باید آزمایش کنید) ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. گاهی اوقات بسته بندی به کاسه نمی چسبد و گاهی اوقات تکه هایی از روغن نارگیل باقی می ماند.

تکه های پارچه خود را انتخاب کنید معمولاً جنس پنبه نازک بهترین نتیجه را هنگام تهیه روکش مواد غذایی می دهد. مواد ملحفه یا مربع های لحاف پنبه ای ساده ترین تکه های پارچه برای کار با آنها هستند. برخی افراد پارچه پنبه ای ارگانیک می خرند.

مربع های پارچه ای شما باید قبل از شروع شسته و خشک شوند. آنها را می توان به هر اندازه ای برش داد اما 10 تا 12 اینچ رایج ترین است. ممکن است بخواهید اندازه‌های مختلفی بسازید تا اندازه‌های مختلف کاسه را در خود جای دهید.  مربع های پارچه نخی رنگارنگ را انتخاب کنید که با تم آشپزخانه شما همخوانی داشته باشد.

روکش موم زنبور عسل برای مواد غذایی

ابزار لازم

 قیچی

ورقه ی آلومینیومی

ظرف دوتایی (برای ذوب موم)

سینی پخت

برس رنگ کوچک

چهار تکه پارچه پنبه‌ای مربعی برش خورده به اندازه دلخواه – 10 تا 12 اینچ

50 گرم موم زنبور عسل

10گرم رزین کاج

1.5قاشق چایخوری روغن زیتون

موم زنبور عسل را با ترازو اندازه گیری کنید و در ظرف بخار قرار دهید. من همیشه هنگام استفاده از دستور العمل های موم زنبور عسل از وزن (بر حسب گرم) برای اندازه گیری مواد استفاده می کنم. اگر یک بلوک موم خام را از یک زنبوردار محلی بخرید، به راحتی تکه تکه می شود.

بلورهای رزین کاج را توزین و آسیاب کنید. رزین کمک می کند تا پارچه ها کمی چسبناک شوند. اگر در نهایت «چسبنده‌تر» از آنچه شما ترجیح می‌دهید شدند، دفعه بعد از رزین کمتری استفاده کنید. تکه های رزین در موم زنبور عسل به ارامی ذوب می شوند. برای ذوب شدن سریعتر، تکه های رزین کاج را در پارچه ای بپیچید و با چکش بکوبید. این باعث می شود رزین به شکل پودر درآید تا سریعتر ذوب گردد. رزین را داخل موم زنبور عسل در حال ذوب بریزید و خوب هم بزنید.

حالا آماده ایم که کمی روغن اضافه کنیم. من از روغن زیتون استفاده می کنم زیرا این همان چیزی است که دم دست دارم. سایر سازنده ها از روغن جوجوبا یا حتی روغن نارگیل لذت می برند. روغن را اندازه کنید و در قابلمه ی ذوب بریزید. حرارت را در حد متوسط تا کم نگه دارید و به آرامی مخلوط را حرارت دهید تا همه چیز مایع شود. خوب هم بزنید تا رزین کاج در قسمت پایین جمع شود. وقتی همه چیز ذوب شد و خوب مخلوط شد، نوبت به مرحله بعدی می رسد

فر خود را با دمای 85 درجه فارنهایت گرم کنید. یک سینی تخت پخت را با فویل آلومینیومی بپوشانید. یک مربع پارچه ای روی قالب قرار دهید و به مدت 2 دقیقه در فر قرار دهید. گرم کردن پارچه به جذب مخلوط موم ذوب شده کمک می کند. حرارت تابه از سرد شدن خیلی سریع موم جلوگیری می کند. بعد از 2 دقیقه با استفاده از دستکش آن را از فر خارج کنید.

مخلوط موم زنبور عسل را بر روی پارچه بمالید

 تابه گرم را روی یک سطح ایمن حرارتی که با فویل آلومینیومی پوشانده اید قرار دهید. (برای تمیز کردن آسان). از قلم مو رنگ روی پارچه استفاده کنید. بیش از حد موم نمالید، ما فقط به اندازه ای می خواهیم که سطح را پوشش دهیم. فقط یک طرف را موم بزنید.

قالب (و پارچه) خود را دوباره به مدت 4 دقیقه در فر قرار دهید. سپس لبه پارچه را بردارید و با دقت بلند کنید. آیا در پشت خیس به نظر می رسد یا تیره؟ اگر نه، مقدار بیشتری از مخلوط خود را به آرامی روی نقاطی که خشک به نظر می‌رسند بمالید و دوباره به مدت یک یا دو دقیقه در فر قرار دهید. اگر پشت پارچه مرطوب و اشباع به نظر می رسد، موم کافی دارد. با استفاده از انبر یا انگشتانتان اگر خیلی داغ نیست، پارچه را مستقیماً  از دو گوشه گرفته بالا ببرید. به آرامی آن را برای یک یا دو دقیقه در هوا باد بزنید. موم زنبور عسل به سرعت سفت می شود. سپس می توانید بسته بندی موم زنبور عسل را روی یک تکه فویل آلومینیومی بگذارید تا خنک شود.

نکته:

 ابتدا یک دو تا بسازید تا با نسبت دقیق ترکیبات لازم برسید. اگر متوجه شدید که آنها خیلی چسبنده شده اند، در دسته بعدی کمتر از رزین کاج استفاده کنید.

روکش موم زنبور عسل برای نگهداری موتد غذایی

نکات تخصصی و ترفندهای روکش موم زنبور عسل

 فرآیند ساخت روکش مواد غذایی موم زنبور عسل بسیار ساده به نظر می رسد. وقتی اولین‌ها را ساختم، فکر کردم که چرا فقط موم را روی پارچه‌ام نکشم. خوب، این خوب کار نکرد. بعد از سرد شدن موم وقتی به مواد شکل دادم ترک خورد. این دستور شامل رزین کاج (اگرچه می توانید از انواع دیگر رزین استفاده کنید) و روغن زیتون است.

در تجربه من، دستور العمل های بسته بندی قابل استفاده مجدد با رزین بالاترین میزان موفقیت را دارند. استفاده از ظرف ذوب ایمن ترین راه برای ذوب موم زنبور عسل است. می تواند بیش از حد گرم شود و باعث آتش سوزی گردد. اگر می خواهید از مایکروویو استفاده کنید، از مدت زمان کوتاهی استفاده کنید و آن را بدون مراقبت رها نکنید. در غیر این صورت، ممکن است با یک بهم ریختگی بزرگ برای تمیز کردن مواجه شوید. پیدا کردن بهترین دستور العمل بسته بندی موم زنبور عسل برای آب و هوای شما ممکن است فقط به کمی آزمایش نیاز داشته باشد. رطوبت و دما می تواند بر نحوه عملکرد محصول نهایی تأثیر بگذارد

 اما، روند ایجاد سرگرم کننده و آسان است. در اینجا نکته ای وجود دارد که باید هنگام ساخت اولین روکش های موم زنبور عسل به خاطر داشته باشید. در اولین تلاش خود تعداد زیادی از آنها را انجام ندهید. اگر در جایی زندگی می کنید که هوا گرم و مرطوب است، ممکن است به روغن یا رزین بیشتری نیاز داشته باشید. افراد در آب و هوای سرد ممکن است کمتر استفاده کنند.

راه های استفاده از روکش های موم قابل استفاده مجدد پس از خنک شدن پارچه، آماده استفاده است. آن را روی یک کاسه قرار دهید، و به آرامی با فشار دادن لبه آن، مهر و موم کنید. این یک مهر و موم طبیعی بسیار شبیه بسته بندی چسبناک یا بسته بندی پلاستیکی معمولی را تشکیل می دهد

به آرامی کار کنید زیرا گرمای دست شما به نرم شدن موم کمک می کند. به طور طبیعی، هر وظیفه ذخیره سازی مواد غذایی برای این بسته های قابل استفاده مجدد مناسب نیست. از آنها برای گوشت، خام یا پخته یا چیزهایی که لکه دار هستند استفاده نکنید

می توانید با دوختن روی دکمه، آن ها را به شکل کیسه های میان وعده درآورید. یا از آنها برای بسته بندی یک ساندویچ یا یک تکه پنیر استفاده کنید. یک روش مورد علاقه برای استفاده از آنها در آشپزخانه، روکش های ساده کاسه ای است. آنها بسیار تمیز می مانند، و در عین حال گرد و غبار را از چیزهایی که من روی پیشخوان گذاشته ام دور نگه می دارند. آنها را می توان به آرامی با یک پارچه مرطوب، آب سرد و صابون ظرفشویی ملایم تمیز کرد. اما، اگر آنها را به طور منظم بشویید، باید زودتر از مخلوط موم خود استفاده کنید. بله، می توانید موارد قدیمی تر را به روز کنید. برای تمیز کردن روکش های خانگی خود از آب داغ استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید