درآمد زنبورداری چقدر است؟

درآمد زنبورداری

درآمد زنبورداری چقدر است؟

به عنوان یک زنبوردار چقدر می توانید انتظار حقوق داشته باشید؟ خوب ، این یک سوال عالی است. مردم می توانند از حرفه زنبورداری درآمد کسب کنند. اما میزان درآمدی که شما به عنوان زنبوردار به دست می آورید توسط بسیاری از عوامل تعیین می شود. علاوه بر این که آیا کندوها مال خودتان هست یا نه، برای شخص دیگری کار می کنید، مکان شما نیز نقشی مهمی در کسب درآمد دارد.

درآمد زنبورداران برای یک سال

درآمد سالانه زنبورداران در ایالات متحده حدود 40300 دلار است. اما، این میانگین بالا و پایین زیادی دارد. که چندان دقیقنیست. متغیرهای زیادی در تعیین دستمزد افراد شاغل در صنعت زنبورداری وجود دارد. منطقه و کشوری که کندوها در آن قرار دارند، شرایط بازار، تجربه زنبوردار و موارد دیگر همه مهم هستند.

کسی که کندوها را در کالیفرنیا مدیریت می کند ممکن است سطح درآمد متفاوتی با یک زنبوردار در آلاباما داشته باشد. اگر به درآمد زنبورداری برای خودتان چشم دوخته اید ، باید از اداره کشاورزی ایالت خود شروع کنید چون آنها می توانند در مورد آن منطقه به شما مشاوره دهند.

چند کندوی زنبور عسل برای کسب درآمد تمام وقت لازمه؟

 اکثر زنبوردارانی که من می شناسم که با زنبورها امرار معاش می کنند بیش از 200 کندو دارند. اما تعداد کندوهای مورد نیاز برای کسب درآمد تمام وقت از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

اگر این رویایی است که در نظر دارید، ابتدا چند سوال را در نظر بگیرید؟

 چقدر پول نیاز دارید تا آن را یک شغل تمام وقت داشته باشید؟

هزینه های زندگی در منطقه شما چقدر است؟

آیا به تنهایی کار خواهید کرد یا امیدوارید که کارگران را استخدام کنید؟

 همه اینها در کل درآمد مورد نیاز برای یک سال نقش دارند. شما می توانید با زنبورها پول زیادی به دست آورید اما همچنین باید آماده باشید که پول زیادی هم خرج کنید. هزینه های راه اندازی در سال های اول سنگین هستند. با این حال، حتی با گذشت زمان، تجهیزات فرسوده شده و باید جایگزین گردند. همچنین زنبورداری کشاورزی است و در معرض تأثیرات مثبت و منفی شرایط جوی می باشد. سال های خوب با سود خوب و سال های بد خواهید داشت. عاقلانه است که برای آن سال هایی که سود کم است، پول کنار بگذارید.

سود زنبورداری در هر کندو زنبورهای سالم در منطقه ای با منابع شهد فراوان می توانند سالانه 300 تا 500 دلار در هر کندو سود تولید کنند. اما، فرض بر این است که شما عسل خود را در بازاری می فروشید که به قیمت عسل خام درجه یک می پردازند.

درآمد زنبورداری

حتی زنبورداران کوچک در حیاط خلوت می توانند از عسل تولید شده از چند کندو سود ببرند. مخصوصاً اگر تجهیزات برداشت مانند استخراج کننده ها، مخازن بطری و غیره بین چند نفر از دوستان به اشتراک گذاشته شود. بیشتر زنبورداران در این مرحله سرگرمی باقی می مانند و از فروش مقدار کمی عسل به دوستان و همسایگان لذت می برند.

آنها مقداری از هزینه های نگهداری کندوهای خود را جبران می کنند اما به هیچ وجه درآمد کاملی ندارد. در زمان های گذشته، بیشتر زنبورداران تجاری از طریق فروش عسل و اجاره زنبورها برای گرده افشانی درآمد کسب می کردند. در بازار جهانی امروز، تعداد کمی از زنبورداران از فروش عسل تولید شده در ایالات متحده امرار معاش می کنند.

قیمت پایین عسل وارداتی، رقابت زنبورداران آمریکایی را در این بازار بسیار دشوار کرده است. برخی از تولیدکنندگان عسل در مقیاس بزرگ به دنبال جریان شهد، کلنی ها را از ایالتی به ایالت دیگر منتقل می کنند. مشاغل گرده افشانی به شغل اصلی برخی از زنبورداران تجاری تبدیل شده است

 این امر به دلیل قابل حمل بودن زنبورهای عسل امکان پذیر است. کلنی ها به عنوان خانواده های بزرگ در کندوهایی زندگی می کنند که می توانند از مکانی به مکان دیگر منتقل شوند. گرده افشانی زنبورها برای کشاورزی مدرن بسیار مهم است. با این حال، زنبورداری گرده افشانی هزینه های خاص خود را دارد که باید در نظر گرفته شود

جابجایی زنبورها از یک مکان به مکان دیگر مستلزم تجهیزات ویژه، زمان و هزینه است. از نظر تفکر فراتر از عسل را باید دید، فعالیت دیگری نیز وجود دارد که زنبورداران برای افزایش درآمد خود از آن استفاده می کنند.

شرح شغل زنبوردار

 اگر یک زنبوردار حرفه ای بشوید، چه کاری انجام خواهید داد؟

کسانی که در یک زنبورستان بزرگ کار می کنند کارهایی مانند: بازرسی کندو، تغذیه زنبورها، بررسی وضعیت ملکه و بیماری ها را انجام می دهند. وظیفه اصلی زنبوردار حفظ سلامت کلنی ها است. یک کلنی سالم بیشتر از یک کلنی بیمار عسل تولید می کند یا گل های بیشتری را گرده افشانی می کند

 حقوق شما بر اساس منطقه ای که در آن زندگی می کنید، سطح مهارت شما و مدل کسب و کار مالک تعیین می شود. برخی منابع حقوق زنبوردار را 12 تا 25 دلار در ساعت ذکر می کنند. اگر مزرعه زنبور عسل خود را اداره می کنید، علاوه بر نگهداری کندوهای خود، باید تصمیمات تجاری نیز بگیرید.

آیا باید با بدست آوردن کندوهای بیشتر، زنبورستان را گسترش دهید؟

چند کندو خیلی زیاد است؟ تعیین اینکه چند کندو را می توانید به تنهایی مدیریت کنید ممکن است دشوار باشد. بهترین برنامه این است که به آرامی تعداد کندوها را در زنبورستان خود افزایش دهید. شما متوجه خواهید شد که چه زمانی آن بیش از حد می شود. سپس، می توانید تصمیم بگیرید که در آن سطح نگه دارید یا خیر یا کمک استخدام کنید.  بیش از آنچه می توانید کندو نگهداری نکنید. این فقط منجر به تولید کندوهای ناسالم می شود که تولیدکنندگان ضعیفی هستند.

شرایط کار در زنبورستان

زنبورهای عسل حشراتی هستند که در ماه‌های گرم فعال می باشند. در واقع، زنبورداری می تواند کار گرم و چسبناکی باشد، زیرا بسیاری از وظایف باید در گرم ترین ماه های سال انجام شوند. اینجا در جنوب اغلب می گوییم “در آوریل زنبوردار خوب بودن آسان است، این اتفاقی است که در ماه ژوئیه و اوت رخ می دهد که زنبورداران صبور را از سایر زنبورداران جدا می کند”.

نیش زنبور چطور؟

زنبورداران با وجود وسایل حفاظتی دچار نیش خوردگی می شوند. هر چه تعداد کلنی های بیشتری داشته باشید، احتمال بیشتری برای مواجهه با موقعیت های گزنده خواهید داشت. با این حال، با تجربه و لباس های محافظ مناسب، زنبورداران یاد می گیرند که چگونه نیش را به حداقل برسانند.

نحوه افزایش سود در پرورش زنبور عسل فرقی نمی‌کند شما یک زنبوردار سرگرمی باشید، یا یک زنبوردار تجاری، راه‌هایی برای افزایش حاشیه سود وجود دارد

 هر کسب و کاری راه هایی برای کاهش ضایعات دارد. برای استفاده از حداکثر بهره وری، کلنی های سالم را حفظ کنید. این به معنای کنترل انگل هایی مانند کنه های واروآ در تمام طول فصل برای جلوگیری از دست دادن کلنی است. برای کاهش هزینه ها از قبل برنامه ریزی کنید و لوازم را به صورت عمده خریداری کنید.

 اغلب زنبوردار می تواند با خرید مقادیر بیشتری از تجهیزات زنبورداری مانند قاب، فونداسیون یا حتی جعبه، مقداری پول پس انداز کند. ساده ترین راه برای افزایش سود، گسترش خط تولید است.

 فراتر از عسل فکر کنید – این حرفه را می توان حتی به عنوان یک سرگرمی انجام داد. فروش محصولاتی مانند موم زنبور عسل، شمع موم زنبور عسل، بره موم یا گرده گل راهی عالی برای کسب درآمد اضافی است. اگر زنبورستان بزرگتری دارید، فروش کلونی nuc به زنبورداران محلی در بهار بسیار سودآور است

 برخی از علاقه مندان از پرورش ملکه های محلی لذت می برند. پرورش ملکه کار زیادی دارد اما بسیار سرگرم کننده است و همیشه زنبوردارانی در این نزدیکی هستند که آنها را می خواهند. اگر می خواهید زنبورداری را به عنوان راهی برای امرار معاش امتحان کنید، نمی خواهم شما را منصرف کنم. با این حال، من احتیاط می کنم که بهتر است ابتدا برای یک زنبوردار بزرگتر کار کنید. زنبورداری آسان نیست و حتی بهترین زنبورستان ها هر ساله کلنی های خود را از دست می دهند.

هر کندویی سودآور نخواهد بود – برخی خواهند مرد و برخی دیگر هرگز به پتانسیل خود نمی رسند. این کشاورزی از بسیاری جهات همراه با تمام شادی ها و دردهایی است که با زندگی مزرعه همراه است. راه های بسیار آسان تری برای کسب درآمد نسبت به نگهداری زنبور عسل وجود دارد. برای اینکه از درآمد زنبوردار تمام وقت خوشحال باشید، باید به آن علاقه داشته باشید. برای کسانی که این کار را انجام می دهند، این یک روش زندگی نیروبخش با افق ها و پیچ های جدید دائمی در جاده است.

دیدگاهتان را بنویسید