پولیش موم زنبور عسل

پولیش موم زنبور عسل

پولیش موم زنبور عسل

شما مجبور نیستید از پولیش مبلمان تجاری استفاده کنید که حاوی … خوب چه کسی می داند چیست؟ با ساختن براق کننده مبلمان با موم زنبور عسل در خانه، زندگی جدیدی به مبلمان چوبی خود بدهید. صیقل دادن محصولات چوبی خوب یک روش رایج برای استفاده از موم زنبور عسل است. این دستور ساده پولیش مبلمان موم زنبور عسل یک راه ارزان برای محافظت از تمام سطوح چوبی شما است.

موم زنبور عسل یک موم طبیعی است که توسط زنبورهای عسل تولید می شود. زنبورها از موم برای ساختن شانه خود و برای ذخیره غذا و نگهداری نوزادان استفاده می کنند . خوشبختانه زنبورها می توانند بسیار بیشتر از نیاز خود موم بسازند. مازاد باقی مانده پس از استخراج عسل را می توان به خوبی مورد استفاده قرار داد. و هرگز نباید هدر رود. ما می توانیم از موم زنبور عسل به روش های مختلف در خانه استفاده کنیم.

آیا موم زنبور عسل برای استفاده در مبلمان چوبی بی ضرر است؟ مطمئناً . در بیشتر موارد یک محصول عالی برای صیقل دادن سطوح مختلف چوبی است. البته، همیشه باید ابتدا یک منطقه آزمایشی کوچک را امتحان کنید

 مزیت استفاده از پولیش موم زنبور عسل این است که درخشش گرمی به سطح می دهد. ظاهر چوب را تغییر نمی دهد و ظاهری تقلبی و تجاری باقی نمی گذارد. استفاده از آن بسیار ایمن است که می توانید آن را روی تخته های برش نیز استفاده کنید.

پولیش موم زنبور عسل مبلمان چوبی را می‌پوشاند و از رطوبت و آفتاب محافظت می‌کند. این یک پولیش سبک است و ممکن است نیاز به استفاده بیشتر از سایر محافظ های چوب داشته باشد. اما این اشکالی ندارد زیرا ساخت آن ارزان است. بسیاری از محصولات تجاری حاوی مواد سرطان زا هستند. هنگامی که شما پولیش مبلمان خود را می سازید، می دانید که چه چیزی در محصول نهایی وجود دارد.

پولیش موم زنبور عسل

مواد سازنده

روش های زیادی برای درست کردن پولیش موم زنبور عسل وجود دارد. برخی از آنها از سقز استفاده می کنند و برخی دیگر روغن های مختلفی را برای ترکیب با موم پیشنهاد می کنند. همه آنها به خوبی کار می کنند و گزینه ای که انتخاب می کنید ممکن است به آنچه در حال حاضر دم دست دارید بستگی داشته باشد.

برای این دستور بسیار ساده ما فقط از چند ماده استفاده می کنیم. ممکن است قبلاً آنها را در آشپزخانه خود داشته باشید. موم زنبور عسل و روغن زیتون

 از موم زنبور عسل تمیز استفاده کنید .

 استفاده از موم خام:

 توصیه می گردد که موم زنبور عسل را کاملا تمیز کنید. من پیشنهاد می کنم موم ذوب شده را ابتداء صاف کنید. این کار هر ذره کثیفی، موم یا بره موم را که ممکن است هنوز وجود داشته باشد، از بین می برد. ما نمی خواهیم هیچ کثیفی در محصول پولیش ما وجود داشته باشد زیرا ممکن است سطح چوب زیبای شما را خراش دهد. پولیش خانگی وقتی در یخچال نگهداری می شود برای مدت طولانی دوام می آورد.

من ترجیح می دهم هنگام انجام روش تهیه ام از وزن خالص استفاده کنم. با این حال، تا زمانی که نسبت های مناسب را در نظر داشته باشید، می توانید از حجم استفاده کنید

چهار قسمت روغن نرم و 1 قسمت موم زنبور عسل رایج ترین است

 روغن زیتون

 نیازی به کاربرد بیشتر از مقدار لازم برای روغن زیتون نیست. هدف ما این است که موم زنبور عسل را بیشتر پخش کنیم که با ترکیب یک روغن نرم با آن بدست خواهد آمد.

 

220 گرم روغن زیتون خالص

55 گرم موم زنبور عسل

6  قطره اسانس لیمو اختیاری است

4 قطره روغن ویتامین E اختیاری است

روش تهیه

موم زنبور عسل را با استفاده از دو ظرف کوچک (برای موم) و بزرگ (قرار دادن آب داغ) ذوب کنید.

پس از ذوب شدن موم زنبور عسل، روغن زیتون را به آرامی هم بزنید و  هم بزنید تا همه چیز مخلوط و ذوب گردد

داخل ظروف بریزید

قابلمه کوچک را با مواد از منبع حرارت بردارید. حالا می توانید چند قطره روغن ویتامین E (در صورت تمایل) به آن اضافه کنید. این کار ضروری نیست، اما ماندگاری روغن های موجود در براق کننده مبلمان را طولانی تر می کند. مخلوط را در هر نوع ظرفی که می خواهید استفاده کنید بریزید. من ظروف شیشه ای را از قبل گرم می کنم تا پولیش موم زنبور عسل را در آن نگه دارمو سپس بگذارید خنک شود و دربش زا ببندید.

اختیاری: برخی از مردم عطر طبیعی موم زنبور عسل را ترجیح می دهند. با این حال، در صورت تمایل می توانید چند قطره اسانس لیمو یا عطری مشابه اضافه کنید. *برای اکثر انواع چوب بی ضرر است اما همیشه ابتدا روی یک منطقه کوچک نامحسوس آن را تست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید