فایده سلامتی بره موم یا پنی سیلین روسی

فایده سلامتی بره موم

جامع ترین مجموعه فایده های سلامتی بره موم در جهان

 تعداد راه هایی که بره موم زنبور عسل می تواند برای سلامتی شما مفید باشد بسیار شگفت انگیز است (همانطور که در فهرستی فایده های سلامتی بره موم که در زیر گردآوری کرده ام خواهید دید). آیا می دانستید که بره موم گاهی اوقات پنی سیلین روسی نامیده می شد؟ در کشورهای اروپای شرقی که در  به داروهای شیمیایی دسترسی نداشتند، در هر کیت کمک‌های اولیه یافت شد (و احتمالاً هنوز هم وجود دارد).

می توان از آن برای انواع کاربردهای رایج استفاده کرد و مصرف آن فوق العاده ایمن است. در زیر لیستی از فایده های سلامتی بره موم آورده شده است.

آیا بره موم ممکن است به پیشگیری از آلزایمر و بیماری قلبی کمک کند؟

من توصیه می کنم که اصطلاح “AGEs” را به خاطر بسپارید. مخفف Advanced Glycation End Products است. این مواد گلایکیشن می توانند تقریباً بر هر نوع سلول و مولکول بدن شما تأثیر بگذارند و عاملی کلیدی در پیری و بیماری هایی مانند دیابت، بیماری قلبی، نارسایی کلیه و اکنون بیماری آلزایمر می باشند.

آنها با پختن غذا در دمای بالا به وجود می آیند. آنها همچنین در نتیجه وجود قند اضافی در بدن ما ایجاد می گردند. رژیم‌های غذایی امروزی عمدتاً تحت گرما پخت می‌شوند و قند تصفیه‌شده بالایی دارند. در نتیجه، آنها حاوی سطوح بالایی از AGE یا مواد گلایکیشن هستند. گلایکیشن ها آسیب زدن اکسیداتیو به سلول های شما را سرعت می بخشد و رفتار طبیعی آنها را تغییر می دهند

آنها شما را سریعتر پیر می کنند. ترکیباتی که از تشکیل گلایکیشن جلوگیری می کنند عبارتند از ویتامین C، بنفوتیامین، پیریدوکامین، آلفا لیپوئیک اسید، تورین، آسپرین، کارنوزین و داروی دیابت متفورمین.

اکنون می توانیم بره موم را به آن لیست اضافه کنیم. همانطور که در مجله شیمی مواد غذایی کشاورزی گزارش شده است، دانشمندان تصمیم گرفتند پتانسیل آنتی اکسیدانی و ضد گلایکیشن بره موم را اندازه گیری کنند. به عنوان یک سوپراستار آنتی اکسیدانی، تصور می شد که بره موم در مقابله با  گلایکیشن ها پتانسیل زیادی داشته باشد. بره موم ناامیدشان نکرد. فعالیت های “بسیار خوب” ضد گلایکیشن را به نمایش گذاشت. ترکیب پینوبنکسین-3-استات pinobanksin-3-acetate   (موجود در بره موم)  مسئول بخش عمده ای از اثرات ضد گلایکیشن بره موم است.

برای محدود کردن گلایکیشن ها در بدن و خطر پیری زودرس، توصیه می کنم از بره موم چندین بار در طول روز (به شکل تنتور یا کپسول) همراه با ویتامین C و آسپرین استفاده کنید. همچنین یک مکمل مولتی ویتامین و مواد معدنی با کیفیت بالا برای آنتی اکسیدان های اضافی مصرف کنید.

از پختن بیش از حد غذا به ویژه گوشت با حرارت زیاد خودداری کنید و سعی کنید تا حد امکان غذای خود را بخارپز یا آب پز کنید. تا جایی که می توانید غذاهای خام بخورید، مانند میوه ها و سبزیجات تازه، زیرا حاوی گلایکیشن نیستند. در نهایت، تا جایی که می توانید از غذاهای فرآوری شده و تصفیه شده خودداری کنید

آیا می دانستید بره موم نشتی روده را درمان می کند؟

نشتی روده اصطلاحی است که احتمالاً در آینده نزدیک در اخبار بیشتر با آن آشنا خواهید شد. ما یاد می گیریم که وضعیت تندرستی بیشتر با سلامت روده شما مرتبط است، یا در مورد نشتی روده ، آنچه از روده وارد خون شما می شود در حالی که نباید اتفاق بیفتد. نشتی روده در نتیجه افزایش نفوذپذیری روده یا نفوذپذیری بیش از حد روده رخ می دهد.

 این پدیده زمانی اتفاق می‌افتد که اتصالات محکم بین سلولی در روده، هر آنچه را که از پوشش روده کوچک می گذرد را کنترل می‌کند، به درستی کار نکند. و این اجازه را می دهد تا مواد به جریان خون نشت کنند و باعث ایجاد مشکلات سلامتی زیادی گردند. به گفته دکتر جاش آکس، یک متخصص طب طبیعی، هفت نشانه وجود دارد که نشان می دهد روده شما نشتی دارد:

حساسیت های غذایی

بیماری روده تحریک پذیر و/یا کولیت

بیماری های خود ایمنی

مشکلات تیروئید

کمبود مواد مغذی ناشی از سوء جذب

بیماری های پوستی مانند آکنه، پسوریازیس یا اگزما

فایده سلامتی بره موم برای رفع اختلالات خلقی یا اوتیسم

در مطالعه‌ای که در مجله Nutrients منتشر شد، مشخص شد که بره موم توانایی تقویت این اتصالات بین سلولی در روده را دارد که منجر به کاهش نشتی روده می‌گردد. محققان اثرات بره موم غنی از پلی فنل را بر عملکرد سد روده در سلول های روده انسان و همچنین در موش ها بررسی کردند. چیزی که آنها پی بردند این بود که سلول های تیمار شده با بره موم شرایط بهتری از “اتصالات محکم بین سلولی” را نشان دادند.

 اتصالات محکم بین سلولی، نواحی نزدیک به هم مرتبط بین دو سلول هستند که غشاهای آنها به هم می پیوندند و یک مانع عملاً نفوذناپذیر برای مایع تشکیل می دهند. هرچه اتصالات شما محکم تر باشد، بهتر است. “مواد” کمتری که قرار نیست از دیواره روده عبور کنند، از آن می گذرند، که منجر به مشکلات سلامتی کمتری می شود.

مشخص است که ترکیبات Quercetin و Kaempferol هر دو یکپارچگی سد روده را تقویت می کنند و هر دو معمولاً در بره موم یافت می شوند. این احتمال وجود دارد که این دو ماده در توانایی بره موم در بهبود سلامت روده نقش داشته باشند.

از فایده های سلامتی بره موم بیشتر بدانیم: آیا بره موم به درمان پسوریازیس کمک می کند؟

به عنوان یک فرد مبتلا به پسوریازیس، آیا از لکه های خارش دار، پوسته پوسته و قرمز روی پوست خود خسته شده اید؟ از سوزش و خراش مداوم چطور؟ آیا از داروهای کورتونی که دکترتان برایتان نوشته است خسته شده اید؟ اگر چنین است، در مورد درمان‌های ایمن، طبیعی و مؤثر پسوریازیس بیشتر بخوانید.

مطالعه اخیر منتشر شده در مجله Fitoterapia نشان می دهد که استفاده موضعی از بره موم ضایعاتی را که معمولاً با پسوریازیس مشاهده می شود بهبود می بخشد و التهاب (پوست قرمز و تحریک شده) همراه با آن را کاهش می دهد. و همه این کارها را بدون عوارض جانبی یا مسمومیت انجام می دهد.

پزشکان از محرک های شیمیایی برای ایجاد ضایعات شبیه پسوریازیس در افراد مورد آزمایش استفاده کردند و سپس از تصویربرداری حرارتی برای مشاهده تاثیر بره موم در درمان این بیماری استفاده نمودند. آنها دریافتند که در صورت استفاده موضعی، تنتور بره موم محلول در الکل باعث کاهش آسیب به پوست می شود و در عین حال التهاب کلی را نیز کاهش می دهد.

التهاب کمتر معمولاً به معنی خارش و خراش کمتر و تسکین شماست. این مطالعه نشان نداد که چند بار از بره موم استفاده می شود، اما بر اساس تجربه من در استفاده موضعی از بره موم، دو بار در روز اقدام خوبی برای شروع است. من همچنین توصیه می کنم به جای تنتور بره موم خالص از یک کرم یا مرهم با کیفیت استفاده کنید زیرا کاملاً غلیظ و صمغی است، به این معنی که به راحتی روی پوست “مالش و مالیده” نمی شود (چون چسبنده است). من از Beauty and the Bee’s Nature’s Salve با بره موم یا کرم So Ho Mish Miracle استفاده و توصیه می کنم که هر دو دارای بره موم هستند

آیا بره موم به درمان عفونت گوش کمک می کند؟

از جمله فایده های سلامتی بره موم در رفع عفونت است. عفونت گوش یکی از شایع ترین بیماری ها در کودکان به خصوص در ماه های سرد زمستان است. اگر پدر و مادر هستید، مطمئن هستم که در دوران جوانی فرزندانتان با یک یا چند عفونت گوش مواجه شده اید. حتی ممکن است در حال حاضر با یکی از آنها سر و کار داشته باشید

بیش از 75 درصد از کودکان ممکن است حداقل یک عفونت گوش را قبل از رسیدن به 3 سالگی تجربه کنند. بزرگسالان نیز مستعد ابتلا به عفونت گوش هستند، اگرچه این وضعیت معمولا در کودکان کوچکتر رخ می دهد. تحقیقات اخیر در مورد عوامل ایجاد کننده عفونت گوش بر آلودگی هوا متمرکز شده است

قرار گرفتن مزمن در معرض ذرات آلاینده هوا با اختلال در عملکرد گوش میانی همراه است. می‌دانید که فنتیل استر کافئیک اسید (CAPE) جزء فوق ستاره های بره موم و ترکیبی است که توجه اکثریت جامعه علمی را به خود جلب کرده است. به نظر می رسد CAPE ترکیب موجود در بره موم است که «بیشتر کار را انجام می دهد» چون دارای قابلیت های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قوی است

هدف از این مطالعه در سپتامبر 2013 ارزیابی این بود که آیا CAPE می تواند التهاب ناشی از ذرات اگزوز موتور دیزل را مهار کند یا خیر. آیا بره موم به طور بالقوه می تواند یک پیشگیری موثر برای عفونت گوش باشد؟ به نظر می رسد که پاسخ “بله” باشد.

در این مطالعه، CAPE روند التهابی را که معمولاً ناشی از آلاینده‌های گوش داخلی است، مهار کرد، فرآیندی که اغلب منجر به عفونت گوش می‌شود. محققان خاطرنشان کردند که وقتی بره موم قبل از قرار گرفتن در معرض آلودگی استفاده می شد، تأثیر بیشتری به دست می آمد، که نشان می دهد ممکن است یک پیشگیرنده موثر باشد.

به نظر می رسد از فایده های بره موم می توان بعنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی موثر و هم یک پیشگیری کننده به همان اندازه موثر استفاده نمود. ممکن است استفاده از آن به عنوان بخشی از یک برنامه تقویت سیستم ایمنی برای کمک به جلوگیری از سرماخوردگی‌های مزاحم که هر زمستان شیوع پیدا می‌کند، در نظر بگیرید

من یک اسپری گلو بره موم و یک تنتور را در تمام سال در کابینت داروهایم نگه می دارم. تنتور بره موم بر پایه آب برای بچه ها بسیار مفید است، به خصوص آن که طعم خوبی هم دارد.

از دیگر فایده های سلامتی بره موم که بررسی شده است شانس رهایی از سرطان را افزایش می دهد

دانشمندان اخیراً شروع به بررسی این موضوع کردند که آیا ترکیب یک داروی ضد سرطان با بره موم به منظور افزایش طول عمر، اثر هم افزایی وجود دارد یا خیر؟

 بره موم در مطالعات اخیر فعالیت ضد سرطانی بسیار قدرتمندی را نشان داده است، بنابراین این سوال که آیا استفاده از این دو با هم ممکن است اثر قوی تری ایجاد کند قطعا ارزش بررسی دارد. دانشمندان داروی Irinotecan را به همراه بره موم محلول در آب و بره موم محلول در الکل به موش ها دادند

به موش ها معادلی حدود هفت گرم بره موم در روز برای یک انسان 150 پوندی به مدت سه روز داده شد که مقدار معقولی است. از نظر تئوری، انسان می تواند این مقدار بره موم را در یک روز مصرف کند. در طول مطالعه، محققان تعداد گلبول های سفید و سایر پارامترهای مربوط به ایمنی را اندازه گیری کردند

 آنها همچنین میزان آسیب به اندام موش ها و DNA آنها توسط داروی سمی سرطان را اندازه گیری کردند. در مطالعه‌ای که انتظار می‌رفت تمام نمونه ها احتمالاً در پایان مطالعه بمیرند، ترکیب دارو و بره موم باعث شد سه موش از 9 موش در طول مطالعه زنده بمانند.

نرخ بقا در همه موارد با دامنه 7.53% به 231.54% افزایش یافت. درمان ترکیبی همچنین درصد سلول‌های تومور در ناحیه شکم را در مقایسه با موش‌هایی که هیچ درمانی دریافت نکردند، کاهش داد

این برای ما چه معنایی دارد؟ اگر تحت درمان سرطان هستید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که با پزشک خود در مورد افزودن بره موم به برنامه درمانی خود صحبت کنید. از نقطه نظر پیشگیری بیماری، شواهدی مبنی بر اینکه بره موم به عنوان یک ترکیب پیشگیرانه جایگاهی بسیار زیاد دارد

. من روزانه 1 تا 2 گرم برای سلامت عمومی و پیشگیری از سرطان مصرف می کنم. اتفاقاً بره موم ده‌ها فواید دیگر برای سلامتی دارد . بره موم واقعاً یکی از همه کاره‌ترین مواد طبیعت است.

آیا بره موم از چشم ها محافظت می کند، آیا می تواند آب مروارید را مهار کند؟

 آب مروارید شایع ترین علت از دست دادن بینایی در افراد بالای 40 سال است و علت اصلی نابینایی در جهان می باشد. امروزه، آب مروارید بیش از 22 میلیون آمریکایی 40 ساله و بالاتر را تحت تاثیر قرار می دهد. و با افزایش سن جمعیت ایالات متحده، انتظار می رود بیش از 30 میلیون آمریکایی تا سال 2020 به آب مروارید مبتلا شوند

آب مروارید کدر شدن عدسی چشم است. وقتی به چیزی نگاه می کنیم، پرتوهای نور از طریق مردمک به چشم ما می رسد و از طریق عدسی روی شبکیه (لایه ای از سلول های حساس به نور در پشت چشم) متمرکز می شود عدسی باید شفاف باشد تا نور را به درستی روی شبکیه متمرکز کند.

اگر اینطور نیست، نمی‌توانیم ببینیم یا دیدمان ابری و کدر است. این مطالعه به بررسی اثرات بره موم بر پیشرفت آب مروارید در موش صحرایی پرداخته است. محققان برای ایجاد آب مروارید به موش ها دوزهای بالای از قند تغذیه دادند، بنابراین به خاطر داشته باشید که دفعه بعد که برای دومین وعده دسر درخواست کردید مضرات قند را بخاطر آورید.

این مطالعه همچنین به بررسی اثرات بره موم بر سلول‌های چشم موش‌های صحرایی و اینکه چگونه دوزهای بالای قند باعث پیری یا اکسید شدن و مرگ آنها می‌شود، پرداخت. موش‌ها به مدت 4 هفته با دوز 0.1mg/kg  یا 0.6  mg/kg بره موم در روز تغذیه شدند.

این معادل تنها 7 میلی گرم یا 42 میلی گرم بره موم در یک فرد 154 پوندی (70 کیلوگرمی) است و مقادیر بسیار کمی از بره موم است. به عنوان مثال، یک مکمل معمولی بره موم حاوی 500 تا 1000 میلی گرم بره موم است.

آنچه آنها دریافتند این بود که خوردن بره موم به صورت خوراکی به طور قابل توجهی از شروع و پیشرفت آب مروارید از 15٪ تا 25٪  در موش های تغذیه شده با قند جلوگیری می کند.

سلول های چشم موش صحرایی که در معرض سطوح بالای قند قرار گرفتند، افزایش قابل توجهی در سطوح گونه های اکسیژن فعال (ROS) و کاهش عملکرد دید نشان دادند. قند باعث استرس اکسیداتیو می شود که به نوبه خود منجر به آسیب به سلول ها می گردد.

در انسان، این منجر به اختلال عملکرد، بیماری و پیری می شود. درمان این سلول ها با بره موم به طور قابل توجهی باعث کاهش سطح اکسیداسیون و افزایش زنده ماندن سلولی شد که نشان می دهد فعالیت آنتی اکسیدانی بره موم از سلول ها در برابر آسیب های ناشی از ROS محافظت می کند.

افزایش تراکم استخوان و بهبود شکستگی با بره موم

هدف از این مطالعه بررسی اثرات بره موم در بهبود شکستگی است و نشان دادن اهمیت فایده بره موم در سلامتی بدن است. آیا پروپولیس می تواند سرعت بهبودی استخوان های ما را افزایش دهد؟ بدیهی است که اگر بتواند،برای میلیون ها نفر از ما که سالانه ممکنه با شکستگی استخوان روبرو شویم از فایده سلامتی بره موم بهره خواهیم برد.

همچنین برای افراد سالخورده ما که با افزایش سن دچار شکستگی می شوند بسیار مفید است. سی و دو موش صحرایی با شکستگی استخوان ران به گروه هایی تقسیم شدند که به مدت سه یا شش هفته هیچ یا بره موم دریافت کردند. در پایان دوره های سه و شش هفته ای، عکسبرداری با اشعه ایکس و تست تراکم استخوان انجام شد.

(مشابه آنچه که پزشک با افزایش سن روی شما آزمایش می کند!) آنچه دانشمندان دریافتند این بود که تراکم مواد معدنی استخوان در موش هایی که بره موم دریافت کرده بودند بیشتر بود. آنها همچنین دریافتند که این موش‌ها نسبت به موش‌هایی که بره موم دریافت نکرده‌اند، سطوح آنتی‌اکسیدانی بالاتری دارند.

 سوپراکسید دیسموتاز و گلوتاتیون کل این دو آنتی اکسیدان دو آنتی اکسیدان مهم در بدن هستند! آنها همچنین دریافتند که بره موم در طول زمان تراکم مواد معدنی استخوان را افزایش می دهد، به این معنی که هر چه بیشتر آن را مصرف کنند، تراکم استخوان بیشتری می سازند

 بنابراین اگر دچار شکستگی شده اید یا نگران تراکم استخوان خود هستید، اضافه کردن بره موم را به برنامه تغذیه مکمل روزانه خود در نظر بگیرید. من یک تا دو گرم در روز مصرف می کنم.

آیا می دانستید بره موم سلول های سرطانی سینه را می کشد؟

اخیراً مطالعه‌ای در مجله آمریکایی بیوشیمی و بیوتکنولوژی منتشر شده است که تأثیر بره موم را بر سلول‌های سرطان سینه نشان می‌دهد تاییدی دیگر بر اهمیت بره موم در سلامتی بدن می باشد. این مطالعه بر روی یک سلول سرطان سینه انسان به نام MCF-7 انجام شد. نتایج نشان داد که عصاره بره موم در واقع می تواند باعث مرگ سلولی در سلول های سرطان سینه شود.

تنها در 24 ساعت عصاره بره موم توانست 13 درصد از سلول های سرطانی را از بین ببرد. در مطالعه دیگری که در ژورنال Oxidative Medicine and Cellular Longevity (جلد 2016) منتشر شد، ترکیب بره موم کافئیک اسید فناتیل استر (CAPE) اثرات داروی پرمصرف تاموکسیفن را افزایش می دهد.

اگرچه تاموکسیفن یکی از پرمصرف ترین داروها در مدیریت سرطان سینه است، در بسیاری از زنان بازهم پس از درمان طولانی مدت عود می کند. دانشمندان امیدوار بودند راهی برای کاهش سمیت تاموکسیفن و در عین حال افزایش اثربخشی در برابر سلول‌های MCF-7 بیابند. در این مطالعه، سلول‌های MCF-7 با غلظت‌های مختلف تاموکسیفن و/یا CAPE به مدت 48 ساعت تحت درمان قرار گرفتند.

این ترکیب جدید، عمدتاً از طریق القای آپوپتوز، اثرات هم افزایی “کشنده سلول” را علیه سلول های سرطان سینه اعمال کرد. آپوپتوز مرگ برنامه ریزی شده سلولی است. ترکیب CAPE/Tamoxifen همچنین سطوح فاکتور رشد اندوتلیال عروقی را کاهش داد که یک پروتئین سیگنالی است که توسط سلول‌هایی تولید می‌شود که باعث تحریک عروق و رگ‌زایی می گردند، که هر دو باعث رشد سلول‌های سرطانی می‌شوند.

در مطالعات دیگر نشان داده شده است که بره موم سلول های سرطان پروستات و سرطان روده را از بین می برد. محققان دریافتند که پروپولیس باعث می‌شود سلول‌های سرطانی در اثر نکروز بمیرند، به این معنی که خون رسانی به سلول را قطع می‌کند و باعث می‌شود فقط سلول‌های سرطانی محلی بمیرند در حالی که به سلول‌های سالم و زنده آسیبی نمی‌رسانند

پروپولیس در مقابله با اثرات سمی درمان سرطان کمک می کند سیکلوفسفامید یک شیمی درمانی رایج است که برای درمان چندین نوع سرطان استفاده می شود. متأسفانه، به دلیل قابلیت استرس اکسیداتیو خود باعث ایجاد سمیت و عوارض جانبی شدید می شود (همه سلول ها را می کشد، نه فقط سلول های سرطانی).

همه ما بیماران سرطانی بدون مو، رنگ پریده و مبتلا به حالت تهوع شدید، از جمله عوارض جانبی وحشتناک دیگر شیمی درمانی را دیده‌ایم. دانشمندان اخیراً شروع به بررسی این موضوع کردند که آیا بره موم می تواند این عوارض جانبی سمی را در بیماران سرطانی به حداقل برساند یا خیر؟

بره موم دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی و مهار رادیکال های آزاد است و ایده این است که ممکن است تعداد سلول های “سالم” کشته شده توسط شیمی درمانی را به حداقل برساند و در نتیجه عوارض جانبی این داروی بد را به حداقل برساند.

پروپولیس احتمالاً می تواند به عنوان “محافظ” سلول های سالم و غیر سرطانی ما عمل کند در حالی که داروی شیمی درمانی وارد سلول های سرطانی می شود و از بین می برد. این مطالعه بر روی موش هایی انجام شد که فقط داروی شیمی درمانی یا بره موم و داروی شیمی درمانی را به صورت ترکیبی تزریق کردند.

 مقدار بره موم تزریقی 100 میلی گرم در کیلوگرم بود. این معادل 6.8 گرم بره موم در یک انسان 150 پوندی است. همانطور که انتظار می رفت، موش هایی که فقط داروی شیمی درمانی دریافت کردند، افزایشی را در شش معیاری که برای نشان دادن استرس اکسیداتیو تحت نظارت قرار گرفتند را نشان دادند (عوارض جانبی ناشی از این استرس)

 همچنین اشاره شد که تغییرات فیزیکی چشمگیری در کبد و کلیه ها رخ داده است. برعکس، موش هایی که ترکیب شیمی درمانی/بره موم به آنها تزریق شد، بهبودی در شش پارامتر اندازه گیری شده نشان دادند. علاوه بر این، سلامت کبد و کلیه ها در این موش ها در مقایسه با موش های «فقط شیمی درمانی» به طور قابل توجهی بهتر بود.

فایده سلامتی بره موم

بره موم فعالیت ضد باکتریایی در برابر MRSA نشان می دهد

MRSA همان باکتری بالقوه کشنده ای است که در بیمارستان های سراسر جهان یافت می شود و به اکثر آنتی بیوتیک ها مقاوم است. من مطمئن هستم که شما در روزنامه محلی خود حداقل یک داستان در مورد MRSA خوانده اید… این مطالعه به منظور بررسی فعالیت ضد باکتریایی بره موم انجام شد.

 دو نوع بره موم مورد آزمایش قرار گرفت و هر دو فعالیت ضد باکتریایی در برابر MRSA از خود نشان دادند. این اولین گزارشی است که فعالیت ضد باکتریایی بره موم را در برابر سویه های استاندارد و مقاوم E. coli و MRSA نشان می دهد. مصرف بره موم زنبور عسل در این روزها هر زمانی که وارد بیمارستان می شوید ممکن است ایده خوبی باشد.

MRSA یک باکتری بسیار رایج است و به راحتی قابل انتقال می باشد. من تقریباً همیشه یک بطری کوچک تنتور را با خود نگه می دارم و هنگام پرواز یا هر زمان که وارد یک مکان عمومی پر رفت و آمد می شوم، آن را استفاده می کنم.

خاصیت دیگر از فایده های بره موم: پماد بره موم بهبود زخم را تسریع می بخشد

مطالعه اخیر منتشر شده در مجله Pharmaceutical Biology پتانسیل ترمیم زخم بره موم را ارزیابی کرد و اهمیت دوباره فایده بره موم در سلامتی را بازگو می کند. زخم‌هایی در موش‌های صحرایی ایجاد شد که سپس به مدت 14 روز با پماد بره موم درمان شدند. موش های کنترل با وازولین تحت درمان قرار گرفتند. استفاده موضعی از پماد بره موم به مدت 14 روز در مقایسه با گروه کنترل موش صحرایی، انقباض زخم را به طور قابل توجهی بهبود بخشید.

بره موم از طریق تسریع روند بهبودی در مراحل مختلف ترمیم بافت، دارای فعالیت پیشگیرانه قابل توجهی است. برای عملکرد پیشگیرانه مشاهده شده بره موم در بهبود زخم.” چه کسی فکر می کرد که بره موم زنبور عسل برای التیام زخم ها مفید است؟ زنبورها واقعاً ماده قابل توجهی به ما داده اند که به حفظ سلامتی ما کمک می کند.

 اخیراً این تاییدیه فوق العاده را از فردی که در مورد تجربه استفاده از محصولات بره موم در زخم باز دریافت کردم … ” من شروع به مصرف روزانه گرده و بره موم کرده و معتقدم که از آن سود برده ام. حالا می خواهید چیزی کاملاً شگفت اور بشنوید.

به این داستان کوچک در مورد بهترین دوستم گوش کنید: او از یک بیماری صعب العلاج (اچ آی وی) مبتلاست و هر چند وقت یکبار ضایعه ای در او شیوع پیدا می کند. به او تکه کوچکی دادم تا روی ضایعه اش استفاده کند، او یک تکه کوچک از بره موم را برداشت و با انگشتانش نرم کرد و روی چسب زخم زد و سپس آن را روی ضایعه می گذاشت و همانجا می گذاشت و دوباره هر روز با یک چسب جدید تازه اش می کرد. در عرض 2 روز، ضایعه بسته شد و در عرض 2 روز دیگر، ضایعه بهبود یافت و عملاً از بین رفت

 این چقدر شگفت انگیز است؟ بره موم زنبور عسل سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند دانشمندان اخیراً به بررسی اثرات محرک سیستم ایمنی بره موم زنبور عسل پرداختند. محققان دوزهای مختلف بره موم را به مرغ ها دادند و سپس فعالیت سیستم ایمنی آنها را اندازه گیری کردند

چیزی که آنها دریافتند این بود که افزودن بره موم به میزان 3 گرم بر کیلوگرم در رژیم غذایی منجر به افزایش قابل توجهی در سطح آنتی بادی می شود . و فعالیت ایمنی را تقویت می کند. آنها همچنین پی بردند که مکمل بره موم به طور قابل توجهی گلبول های قرمز خون را در مقایسه با سایر درمان ها افزایش می دهد

خوب این به چه معنا است؟ در حالی که این مطالعه بر روی انسان انجام نشده است، شواهد علمی در حال افزایشی وجود دارد که بره موم برای سیستم ایمنی بدن شما مفید است. مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می دهد ضد باکتری و ضد ویروسی است، بنابراین جای تعجب ندارد. تا به امروز ماده ای پیدا نکرده ام که بهتر از بره موم زنبور عسل به از بین بردن سرماخوردگی کمک کند!

آیا می دانستید بره موم ضد سرطان و تعدیل کننده سیستم ایمنی است؟

بره موم همچنان در مطالعات پی در پی خاصیت فوق العاده اش در برابر انواع مختلف سلول های سرطانی را نشان می دهد و ما را پیش از پیش با فایده های سلامتی بره موم آشنا می سازد. این جدیدترین مطالعه برای ارزیابی خواص ضد توموری بره موم بر روی چندین نوع مختلف سلول سرطانی در موش طراحی شده است.

 آنچه دانشمندان دریافتند این بود که بره موم از تکثیر سلول های سرطانی جلوگیری می کند و باعث آپوپتوز می گردد ( نوعی مرگ سلولی که در آن سلول از ماشین های سلولی تخصصی برای کشتن خود استفاده می کند.

محققان همچنین خاطرنشان کردند که بره موم باعث پاره شدن سلول های سرطانی (متورم) و مرگ می شود که بدیهی است که چیز بسیار خوبی است. آنچه در مورد استفاده از بره موم برای سرطان در انسان بسیار دلگرم کننده است این است که آزمایشات روی موش های حامل تومور با تجویز خوراکی بره موم در دوزهایی انجام شد که هیچ سمیت قابل تشخیصی را نداشتند.

بنابراین دوزهای بالایی که توسط انسان قابل تحمل نباشد مورد نیاز نبود و نیازی به تزریق بره موم نشد.

همچنین در دوزهای تجویز شده به هیچ وجه سمی نبود. این نشان می‌دهد که بره موم ممکن است بتواند سلول‌های سرطانی را در انسان در دوزهای نسبتاً کمی که می‌توان با قرص یا پودر مصرف کرد، از بین ببرد.

 در حالی که هیچ مطالعه قطعی در مورد اینکه دقیقا چه مقدار بره موم را برای به حداکثر رساندن مقابله با سرطان مصرف کنید وجود ندارد، کلی تحقیقات نشان می دهد که دوزهای روزانه 2 تا 5 گرم احتمالاً برای پیشگیری در انسان موثر است. این دانشمندان در ادامه بیان کردند که این مطالعه منطقی برای بررسی فایده سلامتی بره موم در رژیم غذایی بیمارانی که درمان‌های ضد سرطان دریافت می‌کنند، فراهم می‌کند

از دیگر فایده های سلامتی بره موم می توان به محافظت در برابر آسیب دیابت اشاره کرد

همانطور که افراد مبتلا به دیابت می توانند تأیید کنند، این بیماری اگرچه قابل درمان است، می تواند در طول زمان باعث بسیاری از مشکلات سلامتی دیگر در بدن گردد. دانشمندان اخیراً به بررسی اثر آنتی اکسیدانی بره موم بر پایه آب و الکل بر روی کبد و کلیه موش های دیابتی پرداخته اند. در اصل، آنها می خواستند تعیین کنند که آیا بره موم می تواند از این اندام ها در برابر اکسیداسیون (که منجر به آسیب سلولی می شود) ناشی از دیابت محافظت کند.

محققان همچنین بررسی کردند که آیا دو عصاره بره موم می تواند از نفروپاتی دیابتی (این یک بیماری کلیوی پیشرونده است که منجر به دیالیز می شود) و سمیت کبدی جلوگیری کند. آنچه آنها در این مطالعه اندازه‌گیری کردند این بود که موش‌ها چه مدت زنده ماندند، همراه با سطوح وزن بدن و شاخص های استرس کبد و کلیه، نتایج بسیار بسیار چشمگیر بود.

تجویز بره موم به موش های دیابتی منجر به افزایش قابل توجه وزن بدن و همچنین بهبود سطح خون و ایمنی شد. هیجان انگیزتر این است که موش های دیابتی 100% زنده مانده بودند (این مورد انتظار نمی رفت. انتظار می رفت موش ها در طول مطالعه بمیرند) تمام موش‌های مبتلا به دیابت سطح استرس بیشتری در کبد و کلیه‌ها نشان دادند. با این حال، موش‌های تحت درمان با عصاره بره موم منجر به کاهش قابل توجهی از آسیب رادیکال‌های آزاد به این اندام‌های کلیدی شدند

 دانشمندان 100% مطمئن نیستند اما پیشنهاد کردند که قدرت آنتی اکسیدانی شگفت انگیز بره موم همان چیزی است که از کلیه ها و کبد این موش ها محافظت می کند. در حالی که آنها نگفتند که بره موم در انسان نیز همین کار را می کند، آنها مطمئناً پیشنهاد کردند که امیدواری وجود دارد

 بره موم و آرتروز بره موم به خوبی ثابت شده است که توانایی تقویت و تعادل سیستم ایمنی را دارد. استفاده از بره موم برای آرتریت در حال حاضر در حال بررسی است، یا به طور خاص تر در حال بررسی است که آیا می تواند شدت آرتریت روماتوئید را کاهش دهد یا خیر. دانشمندان با استفاده از تنتور بره موم بر پایه الکل، چگونگی تأثیر بره موم بر مکانیسم ایجاد بیماری در موش را ارزیابی کردند.  برای این کار، چیزی به نام اینترلوکین-17 را بررسی نمودند.

اینترلوکین-17 عملکردهای تنظیم کننده ایمنی متعددی دارد و تعداد سلول های تولید کننده IL-17 در موش هایی که بره موم تغذیه شده بودند به طور قابل توجهی کاهش یافت. این نشان می دهد که التهاب کمتری در مفاصل موش ها در نتیجه بره موم وجود داشته است. بره موم سیستم ایمنی آنها را سرکوب کرده یا به تنظیم بهتر آنها کمک می کند.

دانشمندان همچنین دریافتند که موش هایی که با بره موم تغذیه شده بودند، نسبت به موش هایی که با رژیم غذایی کنترل تغذیه شده بودند، امتیاز آرتریت بالینی به طور قابل توجهی پایین تری نشان دادند. دوزهای داده شده به موش ها در این مطالعه بیان نشده است، بنابراین برای تعیین اینکه یک انسان چقدر باید برای آرتریت روماتوئید مصرف کند، دشوار است.

بره موم ممکن است به درمان سرطان پوست کمک کند

مطالعات نشان می دهد که بره موم در برابر سلول های سرطان سینه، پروستات، روده بزرگ و سرطان پانکراس خاصیت دارد. سرطان پوست هم اکنون می تواند به این لیست اضافه شود و آن نشانه اهمیت فایده بره موم در سلامتی بدن است.  در این مطالعه اخیر که در مجله برزیلی Acta Cirurgica Brasileira گزارش شده است، بره موم به صورت خوراکی در غلظت های 10، 50 و 100 میلی گرم بر کیلوگرم برای تعدیل سلول های سرطانی پوست که با استفاده از یک ماده شیمیایی به نام 9 و 10- دی متیل -1 و2-بنزآنتراسن آلوده شده بودند، تجویز شد.

ترکیبات شناسایی شده در بره موم که این دانشمندان بیشتر به خواص ضد سرطانی آن ها علاقه داشتند، کاتچین، اپی کاتچین و فورمونونتین بودند. درمان با 100 میلی گرم بر کیلوگرم (حدود 6.8 گرم برای یک فرد 150 پوندی) منجر به کاهش قابل توجه رشد و تکثیر تومور در طول پنج هفته مطالعه شد

این غلظت همچنین منجر به بیشترین فراوانی تومورهای غیرتهاجمی شد. تعداد تومورهای بدخیم یا سرطانی نیز در این گروه به طور قابل توجهی کمتر بود. این تحقیق تنها به فهرست شگفت انگیزی از فایده های سلامتی بره موم زنبور عسل که در حال حاضر وجود دارد اضافه می کند. در حالی که این مطالعه بر روی انسان انجام نشده است، این واقعیت که در حیوانات انجام شده است و بسیار دلگرم کننده است.

اسید سینامیک موجود در بره موم سلول های سرطانی روده بزرگ را از بین می برد

 بره موم به دلیل داشتن ماده ای که CAPE  نامیده می شود و آن در ده ها مطالعه نشان داده است که دارای خواص ضد سرطانی، ضد التهابی، ضد ویروسی و ضد باکتریایی است. حالا یک ماده دیگر به نام اسید سینامیک هم وجود دارد. اسید سینامیک همچنین فعالیت آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی از خود را نشان می دهد.

 در این مطالعه، محققان بر آن شدند تا سه ماده اسید سینامیک – آرتپیلین C، باکارین و دروپانین

(Cinnamic Acid – Artepilin C, Baccharin and Drupanin)

و نحوه عملکرد آنها در برابر سلول های سرطان روده بزرگ را بررسی کنند. امروزه سرطان روده بزرگ یک مشکل بزرگ f,ni و درمان های جایگزین به شدت مورد نیاز می باشد.

در سال 2014 حدود 136830 نفر در ایالات متحده به سرطان کولو رکتال مبتلا شدند. هم در مردان و هم در زنان، سرطان کولو رکتال سومین سرطان شایع تشخیص داده شده و سومین علت مرگ ناشی از سرطان است. محققان دریافتند که این سه ترکیب توانایی قوی برای القای آپوپتوز دارند. آپوپتوز “مرگ برنامه ریزی شده سلولی” است که به این معنی است که سلول های سرطانی به جای تکثیر می میرند

آنچه حتی امیدوارکننده تر است این واقعیت است که این ترکیبات اسید سینامیک این تأثیر را بر سلول های سرطانی روده بزرگ مقاوم به دارو داشتند. سلول های مقاوم به دارو آنهایی هستند که معمولا پس از شیمی درمانی باقی می مانند و به سادگی به داروها پاسخ نمی دهند.

با افزایش قرار گرفتن در معرض دارو (به عنوان مثال، دور دوم و سوم شیمی درمانی)، این سلول ها حتی مقاوم تر می شوند. بر اساس این مطالعه به نظر می رسد که بره موم توانایی “خاموش کردن” این مقاومت را با تغییر بیان ژن سلول های سرطانی دارد.

در حالی که این مطالعه نشان می دهد که مکمل بره موم اهمیت زیادی در پیشگیری از سرطان دارد، تحقیقات بیشتری برای تعیین دقیق دوز مورد نیاز مورد نیاز است. در ضمن، من هر روز به مصرف بره موم ادامه خواهم داد!

مهمترین بخش نحوه استفاده بره موم. قبل از استفاده با یک متخصص طب طبیعی یا پزشک خود مشورت کنید.

بره موم در اشکال مختلفی وجود دارد اما خوردن آن می تواند چالش برانگیز باشد. در اینجا نحوه مصرف ایمن و موثر آن آورده شده است. تا بتوانیم از حداکثر فایده بره موم برای سلامتی بدنمان بهره ببریم.

 اغلب از من سوال می شود که چگونه بره موم را به درستی مصرف کنم. به نظر می رسد در مورد نحوه مصرف این ماده قدرتمند که به عنوان “چسب زنبور عسل” شناخته می شود، سردرگمی وجود دارد. بره موم یک مکمل فوق العاده مفید است که اگر به درستی مصرف شود فواید زیادی برای سلامتی دارد.

اولین چیزی که باید بدانید این است که انواع مختلفی از بره موم زنبور عسل وجود دارد. اینها شامل تنتور، تکه های بره موم خام و همچنین فرم کپسول است. می توانید آن را به صورت پودر نیز پیدا کنید

نحوه مصرف تنتور بره موم دو نوع تنتور بره موم را در بازار خواهید دید – آنهایی که با الکل مخلوط شده اند و آنهایی که با آب مخلوط شده اند. به طور کلی، تنتورهای مبتنی بر الکل قوی تر خواهند بود – آنها معمولاً حاوی درصد بیشتری از بره موم هستند. تنتور بره موم مبتنی بر الکل ما 50 درصد بره موم است.

برای اهداف سلامت عمومی، روزانه یک سوم تا نیم قطره پر از 50 درصد عصاره بره موم را توصیه می کنم. بره موم 50% بهتر است مستقیماً در پشت دهان ریخته شود و مستقیماً بلعیده شود زیرا رزین های موجود در این محصول فوق خالص بافتی مومی به آن می بخشد.  در نتیجه مخلوط کردن آن دشوار است.

برخی سرشان را به عقب کج می کنند و تنتور را درست در پشت گلو می فشارند. بره موم 20 درصدی ما برای مخلوط کردن با مایعات مناسب تر است اما به دلیل رقیق شدن طعم بهتری نیز دارد. تنتور بره موم مبتنی بر آب ما 20 درصد عصاره بره موم است. همچنین طعم ملایم تری دارد و به دلیل محتوای کم بره موم کمتر مومی است. من روزانه یک قطره از تنتور 20 درصد آب را برای سلامت عمومی توصیه می کنم.

نحوه خوردن تکه های بره موم برای کسانی که می‌پرسند تکه‌های بره موم چیست، اجازه دهید توضیح دهم. تکه های بره موم به سادگی تکه های خام بره موم زنبور عسل فرآوری نشده، خام و 100٪ خالص هستند.  شما به سادگی آنها را می جوید یا کامل می بلعید

احتیاط 

بره موم ماده ای قهوه ای تیره است که می تواند دندان های شما را لکه دار کند، بنابراین در جویدن تکه های آن مراقب باشید. برای سلامت عمومی، 1 تا 2 تکه بره موم خام در روز را توصیه می کنم. زمانی که با سرماخوردگی مبارزه می‌کنم یا سعی می‌کنم از آن جلوگیری کنم، این مقدار را دو یا حتی سه برابر می‌کنم.

 بره موم بهترین مکملی است که تا به حال برای پیشگیری از سرماخوردگی استفاده کرده ام. و به یاد داشته باشید، اگر در حال درمان یک بیماری خاص با بره موم هستید، باید دوز خود را بر این اساس تنظیم کنید.  برای اهداف سلامت عمومی، من دو یا سه کپسول 1000 میلی گرمی بره موم را در روز توصیه می کنم. کپسول ها بسیار راحت هستند و به سادگی پودر بره موم در یک کپسول ژلی قرار دارند.

بره موم با خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی قوی خود برای جلوگیری از سرماخوردگی عالی است. در صورتی که سرما خوردید و برای خلاصی سریع از شر آن کمک می‌خواهید، 6 تا 8 کپسول در روز و هر بار 2 کپسول مصرف کنید.  اگر در حال درمان یک بیماری جدی هستید، دوزهای بالاتر بره موم بی خطر هستند. همیشه بهترین کار این است که با یک متخصص سلامت مانند یک پزشک طبیعی در مورد وضعیت خود و دوز مورد نیاز صحبت کنید.

نحوه مصرف بره موم: احتیاط

اکنون که می دانید چگونه بره موم زنبور عسل را مصرف کنید، فقط مطمئن شوید که محصولی که مصرف می کنید محصولی با کیفیت است که می توانید به آن اعتماد کنید.

اطمینان حاصل کنید که 100٪ تضمین پشت محصول وجود دارد و شرکت سازنده آن واقعاً در تجارت زنبور عسل است! مقدار زیادی بره موم ارزان در بازار وجود دارد که توصیه می کنم از آنها اجتناب کنید.

Shibata, T., Shibata, S., Shibata, N., Kiyokawa, E., Sasaki, H., Singh, D. P., & Kubo, E. (2016). Propolis, a Constituent of Honey, Inhibits the Development of Sugar Cataracts and High-Glucose-Induced Reactive Oxygen Species in Rat Lenses. Journal of ophthalmology, 2016

https://doi.org/10.1155/2016/1917093

Xuan, H., Li, Z., Yan, H., Sang, Q., Wang, K., He, Q., … & Hu, F. (2014). Antitumor activity of Chinese propolis in human breast cancer MCF-7 and MDA-MB-231 cells. Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, 2014

https://doi.org/10.1155/2014/280120

Lisičić, D., Benković, V., Đikić, D., Blažević, A. S., Mihaljević, J., Oršolić, N., & Knežević, A. H. (2014). Addition of propolis to irinotecan therapy prolongs survival in ehrlich ascites tumor-bearing mice. Cancer Biotherapy and Radiopharmaceuticals, 29(2), 62-69
 
 
Jo, S. Y., Lee, N., Hong, S. M., Jung, H. H., & Chae, S. W. (2013). Caffeic Acid Phenethyl Ester Inhibits Diesel Exhaust Particle—Induced Inflammation of Human Middle Ear Epithelial Cells via NOX4 Inhibition. Annals of Otology, Rhinology & Laryngology, 122(9), 595-600
 
 
Guney, A., Karaman, I., Oner, M., & Yerer, M. B. (2011). Effects of propolis on fracture healing: an experimental study. Phytotherapy Research, 25(11), 1648-1652
 
 
 
 
Sulaiman, G. M., Ad’hiah, A. H., Al-Sammarrae, K. W., Bagnati, R., Frapolli, R., Bello, E., … & D’Incalci, M. (2012). Assessing the anti-tumour properties of Iraqi propolis in vitro and in vivo. Food and chemical toxicology, 50(5), 1632-1641
 
 
Machado, J. L., Assunçao, A. K. M., da Silva, M. C. P., Reis, A. S. D., Costa, G. C., Arruda, D. D. S., … & Nascimento, F. R. F. D. (2012). Brazilian green propolis: anti-inflammatory property by an immunomodulatory activity. Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, 2012
 
 
Tanaka, M., Okamoto, Y., Fukui, T., & Masuzawa, T. (2012). Suppression of interleukin 17 production by Brazilian propolis in mice with collagen-induced arthritis. Inflammopharmacology, 20, 19-26
 
 
Kumazaki, M., Shinohara, H., Taniguchi, K., Yamada, N., Ohta, S., Ichihara, K., & Akao, Y. (2014). Propolis cinnamic acid derivatives induce apoptosis through both extrinsic and intrinsic apoptosis signaling pathways and modulate of miRNA expression. Phytomedicine, 21(8-9), 1070-1077
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید