16 فایده اصلی ژل رویال

فایده اصلی ژل رویال

16 فایده اصلی ژل رویال

فواید ژل رویال برای سلامتی بسیار گسترده است و دانشگاه‌های سراسر جهان اکنون در تلاش برای درک بیشتر این ترکیب جادویی، بیشتر و بیشتر در حال مطالعه این ترکیب جادویی هستند.

خواص ژل رویال را باور دارم. سال هاست که ژل رویال مصرف می کنم و شکی در ذهن من نیست که ژل رویال جنبه های زیادی از سلامتی من را افزایش داده است.

فواید ژل رویال برای سلامتی گاهی اوقات خیلی خوب به نظر می رسند و واقعیت دارند. موارد زیادی وجود دارد که این ترکیب طبیعی می تواند به آنها کمک کند. شکی نیست که به من به عنوان یک مقوی کلی برای نشاط و همچنین کمک به تعادل هورمون هایم کمک می کند.

آزمایش نهایی برای تعیین اینکه آیا این مکمل برای من “مناسب” است یا خیر، زمانی است که آن را کنار بگذارم. چه احساسی دارم؟ آیا هنگام مصرف مکمل احساس بهتری داشتم؟

هنگام انجام این آزمایش روی ژل رویال، متوجه افت انرژی و احساس خوبم شدم. متوجه شدم هنگام مصرف آن بهتر می‌خوابیدم و از تمریناتم نیز سریع‌تر بهره می گرفتم و پوستم دیگه چندان سالم به نظر نمی رسید – درخشش نداشت! پس دوباره سراغ ژل رویال رفتم و 10 فایده اصلی ژل رویال را با شما در میان خواهم گذاشت.

با بزرگ شدن در مزرعه زنبور عسل با مادری که علاقه زیادی به تغذیه و مکمل ها داشت، این فرصت را داشتم که مکمل های مختلف زیادی مصرف کنم. و ژل رویال هرگز از کابینت دارویی من خارج نمی شود. همانطور که گفته شد، روز گذشته داشتم جستجوی سریعی در PubMed انجام می دادم تا ببینم چقدر مطالعات علمی در مورد ژل رویال انجام شده است و حجم عظیم تحقیقات خیره کننده بود.

واضح است که باهوش‌ترین ذهن‌های علمی جهان «چیزی» را در این ماده می جویند، اکنون مطالعاتی روی ژل رویال وجود دارد که اثرات آن را بر بدن در شرایط مختلف نشان می‌دهد. بنابراین در اینجا 10 فایده اصلی ژل رویال برای سلامتی وجود دارد که هم توسط علم و هم توسط تجربه من در استفاده از آن در دنیای واقعی پشتیبانی و تایید می شود.

فایده اصلی ژل رویال

شماره 16 فایده اصلی ژل رویال : قدرت آنتی اکسیدانی

آنتی اکسیدان ها امروزه بسیار رایج هستند و دلایل خوبی برای مصرف دارند. وقتی سلول‌های شما اکسید می‌شوند، در واقع شما اکسید می‌شوید و این منجر به موارد بیشتری از سرطان، بیماری قلبی و سایر بیماری‌های دژنراتیو می‌شود. همه ما دیده‌ایم که یک سیب پوست کنده در عرض چند دقیقه قهوه‌ای می‌شود. خوب، این دقیقاً همان چیزی است که در طول زندگی برای سلول‌های شما اتفاق می‌افتد

 اما دانشمندان کشف کرده اند که برخی از غذاها دارای مقادیر زیادی آنتی اکسیدان هستند که این روند را کند و حتی متوقف می کنند. ژل رویال اتفاقا یکی از این غذاهاست. همانطور که در مجله Agricultural Food Chemistry در سال 2008 گزارش شد، ژل رویال حاوی مقادیر بسیار بالایی از چندین آنتی اکسیدان است.

و چیزی که دانشمندان پی بردند این بود که شاه انگبین مقادیر بیشتری از این آنتی اکسیدان ها را زمانی که ژل رویال تازه تر است، دارد. بنابراین هنگام خرید ژل شاهی، مطمئن شوید که محصول تازه و منجمد را می‌خرید تا کارایی محصول را به حداکثر برسانید.

شماره 15 فایده اصلی ژل رویال: تعدیل کننده ایمنی

 از آنجایی که نشان داده شده ژل رویال دارای پتانسیل تعدیل کننده ایمنی برای انسان است، گروهی از دانشمندان در دانشگاه Ryukyus در ژاپن مطالعه ای را انجام دادند تا تعیین کنند آیا ژل شاهی می تواند توسعه خودایمنی سیستمیک را در موش ها تغییر دهد یا خیر. خودایمنی حالتی است که در آن سیستم ایمنی بدن به خود حمله می کند

بیماری هایی مانند آرتریت روماتوئید و بسیاری از آلرژی ها اختلالات خود ایمنی هستند. این موش ها از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به لوپوس، یک اختلال جدی خود ایمنی بودند. در طول این مطالعه، دانشمندان دریافتند که موش‌هایی که مکمل ژل شاهانه را دریافت می‌کنند، تاخیر قابل‌توجهی در ابتلا به لوپوس داشتند و زمانی که آن را دریافت کردند، به طور قابل توجهی بیشتر از موش‌هایی که مکمل را دریافت نکردند، عمر کردند

ژل رویال ایمنی را متعادل می کند گروهی از دانشمندان که اخیراً نشان داده‌اند ژل رویال دارای خواص ضد حساسیت قوی در موش‌ها است، تصمیم گرفتند تحقیقات بیشتری را انجام دهند تا مشخص کنند چه چیزی در ژل شاهانه این اثر را دارد. دانشمندان ابتدا پروتئین خاصی را از ژل رویال به نام گلیکوپروتئین بیرون آوردند و آن را در معرض سلول های طحال موش قرار دادند.

 آنها پی بردند که این پروتئین سلول های IL-2 و IL-4 را سرکوب می کند. اینها جزء کلیدی سیگنال‌دهی ایمنی هستند و برای فعال‌سازی، تکثیر و بقای سلول‌های T مورد نیاز می باشند. سلول های T نوعی گلبول سفید هستند که در دفع بافت خارجی، تنظیم ایمنی و کنترل تولید آنتی بادی برای مبارزه با عفونت نقش دارند.

همه اینها یعنی چی؟ خوب، به این معنی است که یکی از مهمترین فایده های اصلی ژل رویال، توانایی آن در تعدیل یا تنظیم سیستم ایمنی بدن شما است. اساسا ژل رویال مانند راهنمای سیستم ایمنی بدن شما عمل می کند. این مهم است زیرا سیستم ایمنی کم یا بیش فعال مطلوب نیست.

سیستم ایمنی ضعیف منجر به افزایش شانس ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان یا حتی بیشتر اوقات ابتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا می شود. یک سیستم ایمنی بیش فعال می تواند منجر به مشکلات خودایمنی مانند لوپوس یا آرتریت روماتوئید شود. در اصل، سیستم ایمنی بدن شما گیج شده و به خود حمله می کند. بنابراین، همانطور که می بینید، اهمیت یک سیستم ایمنی سالم و متعادل را نمی توان نادیده گرفت.

فایده اصلی ژل رویال

شماره 14 مزیت اصلی ژل رویال : تقویت عملکرد مغز

در ادامه 10 فایده اصلی ژل رویال به مهمترین عضو بدن می رسیم. چرا با مصرف ژل رویال باکیفیت و تازه ما یک سرخوشی خفیف یا احساس شفافیت را تجربه می  کنیم. مطالعه‌ای در دانشگاه داروسازی گیفو در ژاپن، دلیل این اتفاق را روشن کرده است. دانشمندان به موش‌های آزمایشگاهی ترکیب سمی که برای کشتن سلول‌های مغز طراحی شده بود را تغذیه کردند و سپس به آنها ژل رویال دادند

 آنها دریافتند که ژل رویال نه تنها از مغز محافظت می کند، بلکه عملکرد شناختی و ترمیم مغز را نیز تحریک می کند. وقتی برای اولین بار این مطالعه را خواندم، این نتایج برای من حس فوق العاده ای ایجاد کرد. من همیشه احساس می کردم که هنگام مصرف ژل رویال هوشیارتر و “بیدارتر” هستم. در آن زمان معمولا علت آن را به عنوان یک اثر دارونما یا فقط یک خواب خوب می پذیرفتم ! حالا می‌دانم که ژل رویال مغز من را تقویت می‌کرده است.

 شرایطی مانند زوال عقل و زوال شناختی با مسن تر شدن جامعه به سرعت در حال افزایش است. در نتیجه، جست‌وجوی مواد مغذی که می‌توانند این شرایط را کند یا حتی معکوس کنند، در سال‌های اخیر به طرز چشمگیری سرعت گرفته است. دانشمندان اخیراً تصمیم گرفتند تا تعیین کنند آیا ژل رویال واقعاً می تواند بازسازی و رشد سلول های مغزی را تحریک کند یا خیر.

به منظور شبیه سازی مرگ سلول های مغزی، آنها یک ترکیب بسیار قوی و سمی به نام TMT را به موش ها تزریق کردند که تعداد زیادی از سلول ها را از بین برد. در انسان، به طور معمول شاهد مرگ تعداد زیادی از سلول های مغزی با افزایش سن و شرایطی مانند زوال عقل هستیم

این گروه از دانشمندان قبلاً در یک مطالعه قبلی نشان داده بودند که ژل رویال باعث ایجاد نورون (رشد مجدد سلول های مغز) می شود. آزمایش یافته های آنها روی موش ها گام بعدی منطقی بود. موش ها در معرض TMT قرار گرفتند و سپس ژل رویال به صورت خوراکی داده شد. جالب اینجاست که آنها دریافتند که مصرف خوراکی ژل رویال به طور قابل توجهی تعداد سلول های مغزی را در قسمت های خاصی از مغز افزایش می دهد و به طور همزمان باعث بهبود اختلالات شناختی ناشی از این دارو می شود.

بر اساس این نتایج، دانشمندان پیشنهاد کردند که ژل رویال ممکن است به عنوان ابزاری برای محافظت در برابر و درمان برخی از اختلالات عصبی مانند افسردگی عمل کند. منطقی است که آلزایمر و زوال عقل نیز در این لیست باشند. به عنوان بخشی از پروتکل محافظت از مغز که به مشتریانم توصیه می کنم،

شماره 13 فواید ژل رویال : محافظت از کبد

صادقانه بگویم، تا زمانی که این تحقیق را مطالعه نکرده بودم، نمی دانستم که ژل رویال توانایی محافظت از کبد دارد. هرگز اهمیت حفظ سلامت کبد خود را دست کم نگیرید – هر چیزی که میخورید از آن عبور می کند تا فیلتر شود. بنابراین کبد شما برای سلامت کلی شما بسیار مهم است.

باور کنید – من با افراد زیادی با کبد سمی یا آسیب دیده ملاقات کرده ام و این یک وضعیت سلامتی بسیار چالش برانگیز است که اغلب می تواند منجر به سرطان کبد شود. صرف نوشیدن آب لوله کشی امروز کبد شما را به تنهایی در معرض بیش از 200 ترکیب سمی قرار می دهد.

دانشمندان دانشگاه Erciyes در ترکیه به موش هایی که سم کبدی دریافت کرده بودند، ژل رویال تغذیه دادند آنها پی بردند که مصرف ژل رویال به عنوان یک عامل محافظ کبد تنها به مدت 7 روز، اثر محافظتی مشخصی بر بافت کبد ناشی از سم کبد نشان می دهد.

شماره 12 فواید ژل رویال: رفع التهاب

تحقیقات گسترده ای در حال حاضر نشان می دهد که التهاب مزمن یکی از علل اصلی بیماری های قلبی و سایر بیماری های دژنراتیو مانند بیماری آلزایمر، آرتریت و حتی برخی سرطان ها است. گروهی از دانشمندان در آزمایشگاه بیوشیمی Hayashibara  در ژاپن تصمیم گرفتند فعالیت ضد التهابی ژل رویال را آزمایش کنند.

آنها سیتوکین های پیش التهابی مانند TNF-alpha، IL-6 و IL-1 را آزمایش کردند.

سطوح بالای این ترکیبات نشان دهنده سطح بالای التهاب است. دانشمندان دریافتند که مصرف ژل رویال این ترکیبات پیش التهابی را سرکوب می کند و به این نتیجه رسیدند که شاه انگبین دارای اثرات ضد التهابی است

 بنابراین، اگر سابقه بیماری قلبی یا بیماری آلزایمر در خانواده خود دارید یا بهتر است بگوییم، سطح IL-6 خود را توسط پزشک آزمایش کرده اید و سطح آن افزایش یافته است، ژل رویال احتمالا یک مکمل عالی برای شما است

داروخانه عسل و زنبور ارگانیک

شماره 11 فایده اصلی ژل رویال : شفا و زیبایی پوست

دانشمندان دپارتمان فارماکولوژی دانشگاه نیهون در ژاپن به دنبال کشف این موضوع هستند که آیا ژل رویال می تواند بهبود زخم را افزایش دهد یا خیر. آنها روزانه مقادیر مختلفی از ژل رویال را به موش ها تغذیه کردند و دریافتند که با کاهش ترشح و تشکیل کلاژن، فعالیت ضد التهابی نشان می دهد

شاه انگبین همچنین دوره بهبود ضایعات پوستی را کوتاه می کند، به طوری که دانشمندان اظهار داشتند که ژل رویال می تواند بهبود زخم را افزایش دهد. این برای کسانی از ما که از ژل رویال برای سلامت پوستشان در طول سالیان متمادی استفاده کرده‌اند، تعجبی ندارد.

ترکیبات ژل رویال حاوی مواد مغذی و ویتامین های خاصی است که از بازسازی پوست مانند فلاونوئیدها، اسید نوکلئیک، اسید دکانوئیک، آنزیم ها و هورمون ها حمایت می کنند. همچنین حاوی ویتامین ها و مواد معدنی متعددی مانند ویتامین های B1، B2، B3، B5، B6، استیل کولین و روی است که همگی برای پوست بسیار عالی هستند.

مطالعات نشان می دهد که اسیدهای موجود در ژل رویال به تولید کلاژن و ترویج آن کمک می کند. روزانه سه کپسول 500 میلی گرمی یا یک چهارم قاشق چایخوری ژل رویال تازه در روز مصرف کنید تا سلامت پوست خود را بهینه کنید.

آیا ژل رویال درماتیت را متوقف می کند؟

گروهی از دانشمندان مؤسسه فوجیزاکی در ژاپن به بررسی این موضوع پرداختند که آیا ژل رویال باعث سرکوب ایجاد ضایعات پوستی شبیه درماتیت آتوپیک در موش ها می شود یا خیر. آنها مکرراً پیکریل کلرید (یک ترکیب انفجاری که برای ایجاد التهاب مورد استفاده قرار می‌گیرد) به موش‌ها در حالی که به آنها شاه انگبین خوراکی می‌دادند استفاده کردند و دریافتند که در واقع مانع از ایجاد ضایعات پوستی شبیه درماتیت در این موش‌ها می‌شود

ژل رویال در بسیاری از مطالعات نشان داده است که دارای ویژگی های ضد التهابی است. اکثر مردم نمی دانند که بیشتر بیماری های پوستی مانند درماتیت یا اگزما یا پسوریازیس فقط همین هستند. (شرایط التهابی پوست)

تجربه من این بوده است که از میان بسیاری از فواید اصلی ژل رویال، بهبود سلامت پوست شاید مطلوب ترین مزیت بسیاری از کاربران آن باشد. (همه ما می خواهیم عالی به نظر برسیم، درسته؟***

شماره 10 فواید ژل رویال: کنترل دیابت و قند خون

مطالعات نشان داده است که ژل رویال فعالیتی شبیه انسولین دارد.

با این حال، تاکنون هیچ کارآزمایی بالینی برای حمایت از این یافته ها وجود نداشته است. بنابراین، گروهی از پزشکان آلمانی در بیمارستان دانشگاه یوستوس-لیبیگ در آلمان، بیست داوطلب را تحت آزمایش استاندارد تحمل گلوکز خوراکی (OGTT) و پس از آن آزمایش دوم OGTT را پس از مصرف 20 گرم ژل رویال انجام دادند. پزشکان دریافتند که پس از 2 ساعت، سطح قند سرم 20 داوطلب پس از مصرف 20 گرم ژل رویال نسبت به زمانی که آنها آن را مصرف نکرده بودند، بسیار کمتر بود

 بنابراین، اگر هر نوع مشکل قند خون دارید، سعی کنید از مکمل ژل شاهانه استفاده کنید.

اگر از انسولین یا متفورمین استفاده می کنید، مطمئن شوید که سطح قند خود را به دقت کنترل می کنید . شاه انگبین قند شما را کاهش می دهد.

فایده اصلی ژل رویال

شماره 9 مزایای اصلی ژل رویال: پوکی استخوان و از دست دادن استخوان

 گروهی از دانشمندان ژاپنی این فرضیه را مطرح کردند که ژل رویال ممکن است اثرات مفیدی بر پوکی استخوان داشته باشد. پس از انجام مطالعه ای بر روی موش‌ها، پزشکان دریافتند که شاه انگبین ممکن است با افزایش جذب کلسیم روده از پوکی استخوان جلوگیری کند و آن را به یک عامل پیشگیری موثر برای پوکی استخوان تبدیل کند

 اگر از پوکی استخوان رنج می برید یا در خانواده خود سابقه ابتلا به آن را دارید، مصرف مکمل ژل رویال همراه با کلسیم و ویتامین D بسیار منطقی است. طبق این مطالعه، ژل شاهانه  توانایی بدن شما برای جذب کلسیم را افزایش می دهد و به نوبه خود آن را در ساختار استخوانی شما رسوب می دهد

شماره 8 از 16 فایده اصلی ژل رویال : سرطان سینه

گروهی از دانشمندان دانشگاه کیوشو در ژاپن به بررسی اثر محافظتی ژل رویال روی سلول های سرطان سینه پرداختند. در این مطالعه، دانشمندان به اثر ضد محیطی استروژن ژل رویال پی بردند.

بیس فنل A (BPA) یک استروژن محیطی است که در بسیاری از پلاستیک‌ها یافت می‌شود و تکثیر سلول‌های سرطان سینه MCF-7 انسان را تحریک می‌کند

 این مطالعه نشان داد که ژل رویال اثر محرک رشد BPA را بر روی سلول‌های MCF-7 سرطان سینه مهار می‌کند، حتی اگر در غیاب BPA روی تکثیر سلول‌ها تأثیری نداشته باشد. همه ما هر روز از طریق آب آشامیدنی، لوازم آرایشی، پلاستیک و مواد غذایی خود در معرض ده ها نوع سرطان استروژن های محیطی قرار داریم. شاید عاقلانه باشد که با دوز روزانه ژل رویال تازه از خود در برابر این سرطان ها محافظت کنید.

شماره 7 فواید اصلی ژل رویال:

ژل رویال برای سلامتی… گروهی از محققان ژاپنی تصمیم گرفتند تأثیر ژل رویال را بر سطح کلسترول خون 15 داوطلب را بررسی کنند. آنها به مدت 4 هفته به نیمی از داوطلبان روزانه 6 گرم ژل رویال دادند. کسانی که ژل شاهانه مصرف می کردند کلسترول کل و لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) شان در مقایسه با کسانی که شاه انگبین را دریافت نکردند به طور قابل توجهی پایین بود. سطح HDL (کلسترول خوب) در هیچ یک از گروه ها تغییر نکرد و سطح تری گلیسیرید نیز تغییر نکرد.

بنابراین، به نظر می رسد که ژل رویال کلسترول بد و کلسترول کل را کاهش می دهد در حالی که به سطح کلسترول خوب آسیب نمی رساند. اگر پزشک به شما می گوید که سطح کلسترول خود را پایین بیاورید، شاید ژل رویال یک گزینه طبیعی و مطمئن برای شما باشد.

شماره 6 از فایده های ژل رویال ، آیا ژل شاهانه فشار خون را کاهش می دهد؟

ژل رویال فشار خون را کاهش می دهد گروهی از محققان ژاپنی تأثیر برخی پپتیدهای موجود در ژل رویال را بر روی موش‌های با فشار خون بالا بررسی کردند. محققان با دادن تنها یک دوز شاه انگبین خوراکی به موش‌ها دریافتند که فشار خون سیستولیک فقط با همین یک دوز به مدت هشت ساعت کاهش می‌یابد.

آنها به این نتیجه رسیدند که مصرف پپتیدهای شاه انگبین به عنوان یک غذای کاربردی برای بهبود فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا مفید است. از بین ده ها و ده ها فواید سلامتی ژل رویال، این مزیت خاص به طور بالقوه می تواند بیشترین صرفه جویی را در سیستم مراقبت های بهداشتی ما داشته باشد. داروهای فشار خون از جمله داروهایی هستند که بیشترین تجویز را در جهان دارند. متأسفانه آنها عوارض جانبی فوق العاده ای دارند.

شماره 5 آیا ژل شاهانه طول عمر را افزایش می دهد؟

 تحقیقات  جدید ژل رویال را به عنوان یک ماده مغذی افزایش دهنده طول عمر معرفی می کنند. محققان مؤسسه فوجیزاکی در اوکایاما ژاپن اخیراً به بررسی تأثیر ژل رویال بر طول عمر موش ها پرداختند. آنها این کار را با اندازه گیری سطوح آسیب اکسیداتیو DNA که در طول 16 هفته تغذیه حیوانات با ژل رویال انجام دادند.

به طور کلی، هر چه میزان استرس اکسیداتیو در بدن شما بیشتر باشد، سریعتر پیر خواهید شد. مصرف آنتی اکسیدان ها یکی از مواردی است که با آسیب اکسیداتیو مقابله می کند. در موش هایی که به مدت 16 هفته با مکمل غذایی ژل رویال تغذیه شدند، سطح 8-هیدروکسی-2-دئوکسی گوانوزین، نشانگر استرس اکسیداتیو، به طور قابل توجهی کاهش یافت. این نشانه بسیار خوبی است و نشان دهنده خاصیت آنتی اکسیدانی ژل رویال است.

سپس تحقیقات اثر شاه انگبین در رژیم غذایی را بر طول عمر این موش ها مشخص کردند. ژل رویال به طور کلی میانگین زمان بقا را در مقایسه با گروه کنترل حدود 25 درصد افزایش داد. محققان پیشنهاد کردند که این اثر افزایش طول عمر احتمالاً ناشی از اثر آنتی اکسیدانی ژل رویال است.

فایده اصلی ژل رویال

شماره 4 آیا ژل شاهانه میزان بارداری را بهبود می بخشد؟

 آزمایشی در دانشگاه علم و صنعت اردن انجام شد. برای تعیین اینکه آیا ژل رویال همراه با کرم پروژسترون می‌تواند میزان آبستنی را در میش‌ها بهبود بخشد یا خیر (برای کسانی که متعجب هستید، میش یک گوسفند ماده است.

30 راس میش به طور تصادفی به گروه های 10 تایی تقسیم شدند. سپس آنها با میش های نر جفت داده شدند و برای تعیین زمان تخمک گذاری و همچنین میزان بارداری آزمایش گردیدند. چیزی که آنها دریافتند این بود که ژل رویال، هنگامی که همراه با پروژسترون استفاده می شود، قطعا میزان بارداری را بهبود می بخشد

 در حالی که این مطالعه بر روی حیوانات انجام شده است، شواهد زیادی در مورد خواص متعادل کننده هورمونی ژل رویال پشتیبانی می کند. من طرفدار استفاده از پروژسترون بیولوژیک برای باروری هستم، زیرا از آن برای هر دو بارداریم استفاده کرده ام.  برای تعیین اینکه آیا برای شما مناسب است یا خیر، با یک متخصص هورمون بیولوژیکی مشورت کنید.

شماره 3 آیا ژل رویال استقامت را افزایش می دهد؟

دانشمندان آزمایشگاه تحقیق و توسعه POLA در یوکوهاما ژاپن اثر ضد خستگی ژل رویال تازه را در موش ها بررسی کردند. موش ها به شنا کردن در یک استخر با جریان قابل تنظیم عادت داشتند، سپس در طول یک دوره 2 هفته ای پنج بار شنای اجباری انجام دادند. در طول شنای اجباری، کل مدت شنا تا خستگی اندازه گیری شد

 آنها به سه گروه تقسیم شدند که به آنها ژل رویال استاندارد، ژل رویال تازه منجمد شده در دمای 4 درجه سانتیگراد به مدت 7 روز و محلول بدون ژل شاهانه قبل از شنا داده شد. چیزی که آنها دریافتند این بود که استقامت شنا در موش هایی که ژل رویال مصرف می کردند در مقایسه با گروه کنترل که هیچ مصرفی نداشتند به طور قابل توجهی افزایش یافت.

 اگر یک ورزشکار استقامتی هستید، به این موضوع علاقه مند خواهید شد. موش‌های گروه شاه انگبین تجمع لاکتات سرم و آمونیاک سرم و کاهش گلیکوژن عضلانی را پس از شنا در مقایسه با سایر گروه‌ها به طور قابل توجهی کاهش دادند.

شماره 2 آیا ژل رویال علائم PMS (سندرم پیش از قاعدگی ) را کاهش می دهد؟

خانم ها، این باید برای شما یک خبر بسیار هیجان انگیز باشد! طبق مطالعه ای که در مجله Complimentary Therapies in Medicine منتشر شده است، مصرف تنها 1000 میلی گرم ژل رویال در روز علائم PMS را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. اگر شما یکی از 30 تا 40 درصد زنانی هستید که از نوعی اختلالات روزانه به دلیل PMS رنج می برید، این مطالعه نمی تواند در زمانی بهتر از این انجام شود.

 احتمالاً نیازی به یادآوری علائم PMS ندارید : تحریک پذیری، اضطراب و افسردگی، عزت نفس پایین، گریه کردن، مشکل تمرکز، مشکلات بیخوابی، انرژی کم، پرخاشگری و تغییر میل جنسی اینها برخی از علائم جدی هستند که بسیاری از آنها اغلب نیاز به دارو دارند.

 این مطالعه یک کارآزمایی بالینی در سه گروه تصادفی، سه سو کور و شاهد، بین آذر 1390 تا مهر 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد. جامعه مورد مطالعه 110 دانشجوی مبتلا به PMS بودند. هر شرکت کننده در گروه مداخله یک کپسول ژل رویال را به صورت خوراکی در روز، از روز اول قاعدگی شروع کرد و همان درمان را روزانه در طی دو سیکل قاعدگی متوالی ادامه داد.

نتایج در این مطالعه با استفاده از یک امتیاز PMS که از طریق نمایه پیش از قاعدگی 2005 به دست آمد اندازه‌گیری شد. این به سادگی یک سیستم رتبه‌بندی است که برای استاندارد کردن علائم منحصر به‌ فرد PMS تجربه شده توسط شرکت‌کنندگان طراحی شده است، به طوری که اثرات ژل رویال می‌تواند به طور دقیق اندازه‌گیری گردد.

مصرف تنها 1000 میلی گرم ژل رویال در روز به مدت دو ماه کامل، تسکین قابل توجهی برای خانم های شرکت کننده در این مطالعه ایجاد کرد. با توجه به اینکه این مطالعه یک کارآزمایی تصادفی است، این نتایج را می توان بسیار قابل اعتماد در نظر گرفت. مطالعات سه‌سوکور استاندارد طلایی آزمایش‌های علمی در نظر گرفته می‌شود.

شماره 1 ژل رویال و دیابت نوع دوم

از فایده های اصلی ژل رویال می توان به کنترل بهتر قند خون و کاهش استرس اکسیداتیو اشاره کرد. تصور می شود که استرس اکسیداتیو در ایجاد سرطان، بیماری پارکینسون، بیماری آلزایمر، آترواسکلروز و نارسایی قلبی نقش داشته باشد. به طور کلی، اگر آنتی اکسیدان کافی در بدن خود نداشته باشید، سطح بالایی از استرس اکسیداتیو خواهید داشت. اگر می‌خواهید سالم بمانید، کنترل این موضوع یک الزام مطلق است.

در مجله چینی پزشکی یکپارچه گزارش شده است، دانشمندان اخیراً تصمیم گرفتند تا دریابند که این تا چه حد درست است در این مطالعه، به 50 داوطلب زن مبتلا به دیابت نوع 2 به طور تصادفی دوز روزانه 1000 میلی گرم ژل رویال نرم یا دارونما به مدت 8 هفته داده شد.

قبل و بعد از آن شاخص های کنترل قند خون، عوامل آنتی اکسیدانی و استرس اکسیداتیو اندازه گیری شد. پس از مصرف مکمل ژل رویال، سطح قند خون شرکت کنندگان با سطوحی که دانشمندان آن را “قابل توجه” می نامند کاهش یافت. مکمل ژل رویال همچنین منجر به کاهش قابل توجه سطح هموگلوبین گلیکوزیله شد. این شاخص بسیار خوبی از میانگین سطح گلوکز خون در ماه های قبل از اندازه گیری است

 داروهای دیابت مانند متفورمین نیز همین کار را انجام می دهند. ژل رویال همچنین دو آنتی اکسیدان بسیار قوی به نام‌های سوپراکسیداز دیسموتاز و گلوتاتیون پراکسیداز تولید کرد، در حالی که اکسیدان‌ها را در خون کاهش داد به این معنی که پیری کمتری در افرادی که از مکمل استفاده می‌کردند رخ می‌داد.  با این نتایج که تنها 1000 میلی گرم در روز رخ می دهد، ثابت شده است که ژل رویال بیمه درمانی بسیار کم هزینه ای است. 

16 فایده اصلی ژل رویال در اینجا ارائه گردید اما این پایان کار نیست. همچنان تحقیقات ادامه دارد و ما منتظر انتشار آن ها هستیم تا با شما در میان بگذاریم.

فایده اصلی ژل رویال

Kocot, J., Kiełczykowska, M., Luchowska-Kocot, D., Kurzepa, J., & Musik, I. (2018). Antioxidant potential of propolis, bee pollen, and royal jelly: possible medical application. Oxidative medicine and cellular longevity, 2018

https://doi.org/10.1155/2018/7074209

Sugiyama, T., Takahashi, K., & Mori, H. (2012). Royal jelly acid, 10-hydroxy-trans-2-decenoic acid, as a modulator of the innate immune responses. Endocrine, Metabolic & Immune Disorders-Drug Targets (Formerly Current Drug Targets-Immune, Endocrine & Metabolic Disorders), 12(4), 368-376

https://doi.org/10.2174/187153012803832530

Ali, A. M., & Kunugi, H. (2020). Royal jelly as an intelligent anti-aging agent—A focus on cognitive aging and Alzheimer’s disease: A review. Antioxidants, 9(10), 937

https://doi.org/10.3390/antiox9100937

Kanbur, M., Eraslan, G., Beyaz, L., Silici, S., Liman, B. C., Altınordulu, Ş., & Atasever, A. (2009). The effects of royal jelly on liver damage induced by paracetamol in mice. Experimental and Toxicologic Pathology, 61(2), 123-132

https://doi.org/10.1016/j.etp.2008.06.003Get rights and content
 
Chen, Y. F., Wang, K., Zhang, Y. Z., Zheng, Y. F., & Hu, F. L. (2016). In vitro anti-inflammatory effects of three fatty acids from royal jelly. Mediators of inflammation, 2016
 
 
Pourmoradian, S., Mahdavi, R., Mobasseri, M., Faramarzi, E., & Mobasseri, M. (2014). Effects of royal jelly supplementation on glycemic control and oxidative stress factors in type 2 diabetic female: a randomized clinical trial. Chinese journal of integrative medicine, 20, 347-352
 
 
Hidaka, S., Okamoto, Y., Uchiyama, S., Nakatsuma, A., Hashimoto, K., Ohnishi, T., & Yamaguchi, M. (2006). Royal jelly prevents osteoporosis in rats: beneficial effects in ovariectomy model and in bone tissue culture model. Evidence-based complementary and alternative medicine, 3(3), 339-348
 
 
Nakaya, M., Onda, H., Sasaki, K., Yukiyoshi, A., Tachibana, H., & Yamada, K. (2007). Effect of royal jelly on bisphenol A-induced proliferation of human breast cancer cells. Bioscience, biotechnology, and biochemistry, 71(1), 253-255
 
 
Pasupuleti, V. R., Sammugam, L., Ramesh, N., & Gan, S. H. (2017). Honey, propolis, and royal jelly: a comprehensive review of their biological actions and health benefits. Oxidative medicine and cellular longevity, 2017
 
 
Taavoni, S., Barkhordari, F., Goushegir, A., & Haghani, H. (2014). Effect of Royal Jelly on premenstrual syndrome among Iranian medical sciences students: A randomized, triple-blind, placebo-controlled study. Complementary therapies in medicine, 22(4), 601-606
 

دیدگاهتان را بنویسید