سلامتی لثه با بره موم

سلامتی لثه با بره موم

سلامتی لثه با بره موم

مطالعات تحقیقاتی جدید نشان می دهد که با بره موم می توان لثه های خود را مراقبت کنید، از بیماری لثه جلوگیری و سلامت دهان را بهبود می بخشد.

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که پرسیده می شود: در مورد نحوه استفاده از بره موم برای سلامت دهان و دندان است

 به طور خاص، بیماری لثه (پریودنتیت) که التهاب لثه است و در صورت عدم درمان می تواند نه تنها منجر به از دست دادن دندان ها، بلکه باعث از بین رفتن استخوان اطراف آن شود. بیماری لثه نه تنها به این دلیل مشکل ساز است که یکی از علل اصلی از دست دادن دندان می باشد، بلکه به این دلیل که عوامل بیماری زا به طور شگفت انگیزی در برابر بسیاری از انواع آنتی بیوتیک مقاوم هستند.

 این مشکلات دانشمندان را به تحقیق در مورد درمان های موثر جایگزین رهنمون کرده است و بار دیگر به نظر می رسد که زنبورها به کمک ما آمده اند. اخیرا مطالعه ی اثرات تنتور بره موم را با سه درمان استاندارد آنتی بیوتیکی بر روی چندین پاتوژن پریودنتال مسئول بیماری لثه مقایسه کرد.

 آنها به این نتیجه رسیدند که، اگرچه درمان ترکیبی آنتی بیوتیک منجر به حساسیت بیماری زایی می گردد ، اما بقیه تأثیر محدودی داشتند. یعنی هنگام در نظر گرفتن آنتی بیوتیک ها، دندانپزشک شما نه تنها باید به درستی سویه باکتری های ایجاد کننده بیماری لثه را شناسایی کند، بلکه باید آنتی بیوتیک درمانی صحیح را نیز تجویز کند تا شانسی برای ایجاد اثر مثبت داشته باشد.

 از سوی دیگر، بره موم در برابر تمامی سویه های آزمایش شده موثر بود. این جدیدترین تحقیق در ادامه خط طولانی از مطالعات بررسی فواید بره موم برای سلامت دهان انجام شده است. بسیاری پیشنهاد می کنند که برای بهداشت دهان و دندان به طور کلی بره موم یک راه جایگزین نه تنها برای درمان بیماری است، بلکه یک راه بسیار خوب برای پیشگیری از آن است.

نشان داده شده است که در برابر بسیاری از بیماری‌های دندانی از خفیف تا شدید مؤثر می باشد و شامل کاهش بوی بد دهان (هالیتوزیس) می گردد ، اگرچه از بین نمی‌رود. با این حال، بر خلاف بسیاری از درمان‌های سنتی دیگر که مختص مشکلات دهان و دندان هستند، ثابت شده است که بره موم به طور موثر بر بسیاری از جنبه‌های دیگر، از کاهش باکتری‌هایی که در ایجاد پلاک کمک می‌کنند تا رفع آلودگی الیاف مسواک‌ها، تأثیر می‌گذارد.

مسواک زدن با بره موم

خمیر دندان بره موم حاوی 3 درصد عصاره بره موم.

 یکی از مهم ترین اقداماتی که باید برای مبارزه با التهاب لثه و پریودنتیت انجام شود، رعایت بهداشت مناسب حفره دهان با استفاده از خمیر دندان است. تحقیقات برای بهبود محتوای خمیردندان سال‌هاست که به منظور مبارزه بهتر با این شرایط ادامه داشته است. هدف از این مطالعه که در مجله Advanced Clinical Medicine 2012 منتشر شد، تعیین و بررسی تأثیر استفاده از خمیردندان حاوی 3 درصد عصاره بره موم در اتانول بر وضعیت حفره دهان بود. گروه تحقیق شامل 80 بیمار بزرگسال بودند که به دو زیر گروه تقسیم شدند:

گروه اول شامل 40 بیمار بدون تغییرات پاتولوژیک در محدوده پریودنتیم

و گروه دوم، همچنین 40 بیمار مبتلا به پریودنتیت ناشی از پلاک دندانی و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

 بیماران تحت سه معاینه اولیه، پیگیری پس از 7 روز و پس از 8 هفته حضور در برنامه درمانی قرار گرفتند

 نتایج مطالعه به این نتیجه رسید که استفاده از خمیردندان حاوی بره موم در هر دو گروه از بیماران بسیار موثر می باشد.

 از دست دادن دندان؟

 آن را با بره موم نجات دهید. اگرچه مصرف‌کننده‌های امروزی تمایل دارند تا پاسخ‌هایی درباره اینکه چرا یک محصول خاص ممکن است کارایی داشته باشد، بشنوند.

 اگرچه این سوال به ندرت از داروهای امروزی پرسیده می‌شود، دانشمندان برای دهه‌های متمادی آگاه بوده‌اند که بره موم یک ضد باکتری، ضد قارچ و ضد التهاب طبیعی عالی است.  اگرچه ممکن است کاربردهای بیشتری را ذکر کنم که بره موم در سلامت دهان و دندان مفید بوده است،

در شرایط کمتر اضطراری بسیار مفید می باشد:

اکثر مردم می دانند که وقتی دندانی به طور تصادفی از دست می رود، روش سنتی حمل و نگهداری، قرار دادن آن در شیر است. با این حال، مطالعه ای که در سال 2006 منتشر شد، زمانی که متوجه شد محلول 10 درصدی بره موم در واقع روش ایمن تری برای نگهداری از شیر سنتی یا محلول نمک متعادل هنک است، بهتر پیش رفت. (3) به نظر می رسد، و به ویژه با توجه به اولین مطالعه ای که ذکر کردم، بره موم و اثرات مفید آن نه تنها به بیماری لثه یا حتی بهداشت دهان و دندان به طور کلی، بلکه اثربخشی آن در هنگام آسیب تصادفی، در نهایت مورد توجه قرار گرفته است

 برای مدت طولانی سزاوار نحوه استفاده از بره موم برای سلامتی لثه و دهان

 اگرچه بره موم قرن‌ها به عنوان درمانی برای بیماری‌های لثه استفاده می‌شود، اما علم تنها شواهدی را ارائه کرده است که نشان می‌دهد در واقع کار می‌کند: واقعیتی که با توجه به مشکلات، برای بیماران و دندانپزشکان شگفت‌انگیز است

 تجربه من این بوده است که استفاده از خمیر دندان بر پایه بره موم برای مسواک زدن دندان ها و سپس استفاده از عصاره بره موم 20 درصدی آب می تواند برای بیماری لثه و التهاب لثه بسیار موثر باشد. مشتریان ما دریافتند که استفاده از تنتور بره موم با فیانگر مستقیماً دو بار در روز فقط با مالیدن تنتور به لثه ها خوب عمل می کند،

 بر اساس نتایج مطالعه، ممکن است عاقلانه باشید که یک بار در هفته مسواک خود را در محلول بره موم خیس کنید یا حتی بعد از استفاده، چند قطره بره موم مایع را به مسواک خود اضافه کنید. آنچه را باید به خاطر بسپاریم: بره موم از نظر علمی تایید شده است که در برابر باکتری هایی که باعث التهاب لثه و بیماری لثه می شوند موثر است

 برای پیشگیری موثر،  از خمیر دندان بر پایه بره موم استفاده کنید روزانه یک تنتور بره موم بر پایه آب را روی لثه های خود بمالید مسواک خود را هر هفته در محلول بره موم خیس کنید یا بعد از مسواک زدن 1 تا 2 قطره بره موم را به مسواک خود اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید