اهمیت گرده گل در کندوی زنبور

اهمیت گرده گل برای کندو

اهمیت گرده گل در کندو

گرده گل چه اهمیتی برای کندو دارد؟

گرده گیاهان تنها منبع پروتئینی است که زنبورهای عسل می خورند. آنها مانند زنبورهای زرد و هورنت ها حشرات دیگر را نمی خورند. بدون پروتئین هیچ نوزاد زنبوری نمی تواند بزرگ شود و کلنی در نهایت می میرد. زنبورهای عسل منفرد مدت زیادی عمر نمی کنند. در طول فصل تابستان، کارگران بالغ تنها حدود 6 هفته عمر می کنند.

آنها واقعاً تا حد مرگ کار می کنند و غذا جمع می کنند و برای کندو کار می کنند. با مرگ بزرگسالان، بزرگسالان جدید باید برای به عهده گرفتن مسئولیت های کندو آماده باشند. فقط یک منبع مداوم از زنبورهای جدید در طول فصل گرم به کلنی اجازه می دهد تا به کارهای روزانه خود ادامه دهد. بدون پروتئین به معنای نداشتن بچه زنبور است

 علوفه جویان گرده های میلیون ها گیاه شکوفه را جمع آوری می کنند. به کندو بازگردانده می شود اما مستقیماً به بچه زنبور عسل تغذیه نمی شود. این پروتئین خام به شکل قابل هضم توسط زنبورهای جوان نیست. زنبورهای پرستار (بزرگسالان جوانی که شروع به علوفه جویی نکرده اند) پروتئین مصرف می کنند. این باعث می شود که غدد خاصی در سر/دهان آنها ترشحات “غذای بچه” تولید کنند

 این غذای مخصوص نوزادان تمام مواد غذایی مورد نیاز برای رشد لاروها را فراهم می کند. این یک کار جدی است زیرا لاروهای در حال رشد نیاز به تغذیه مداوم دارند. زنبورهای پرستار بارها و بارها از سلول‌های لانه مولد بازدید می‌کنند. زنبور عسل گرده گل زرد را جمع آوری می کند چرا زنبورهای عسل گرده جمع آوری می کنند؟

زنبورهای عسل گرده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند زیرا در مواقعی که جمع‌آوری امکان‌پذیر نیست به آن نیاز خواهد بود. گیاهان کمتری در فصل سرد شکوفا می شوند. در اواخر زمستان، پرورش نوزاد قبل از در دسترس بودن منابع طبیعی آغاز می گردد. هر مستعمره ای با کمبود پروتئین ذخیره شده ممکن است با افزایش جمعیت مواجه شود

مجموعه در طول فصل گرم ادامه دارد. میزان جمع آوری بستگی به نیاز کلنی و در دسترس بودن گرده در مزرعه دارد. اما، در هر زمان از فصل، درصد معینی از زنبورها گرده را جمع آوری می کنند.

آیا زنبورها با گرده عسل درست می کنند؟ برخی افراد فکر می کنند زنبورها از گرده گل برای تهیه عسل استفاده می کنند. اما نه، کلنی از این منبع پروتئین برای تولید عسل استفاده نمی کند. عسل از شهد گیاه تهیه می شود. گرده گل چه نقشی در تولید عسل دارد؟ پروتئین کافی امکان تغذیه و پرورش زنبورهای بالغ جدید را فراهم می کند. هزاران زنبور درگیر این وظیفه مهم هستند. وقتی نیروی کار فعلی شروع به پیر شدن کند، زنبورهای جدیدی برای اتمام کار مورد نیاز خواهند بود.

زنبورها گرده را از کجا پیدا می کنند؟ گرده یکی از اجزای تولید مثل گیاهان است. در بیشتر موارد برای رشد بذر ضروری است. گیاهان با گرده های سنگین به کمک گرده افشان ها نیاز دارند: زنبورها، خفاش ها، پروانه ها، شاپرک ها و غیره. برخی از گیاهان می توانند گرده افشانی خود را انجام دهند یا از باد برای حمل گرده از گلی به گل دیگر استفاده کنند. اما این برای هر نوع گیاه گلدار کار ساز نیست. بسیاری از گیاهان گلدار شهد شیرین تولید می کنند تا زنبورهای عسل و سایر گرده افشان ها را جذب کنند.

گرده های چسبنده، درون گل، به طور تصادفی توسط بدن های پرزدار زنبورها جابه جا می شوند. بنابراین زنبورها به گیاهان در تولید میوه کمک می کنند. البته آنها این کار را عمدی انجام نمی دهند. (خب – به هر حال نه تا آنجا که ما می دانیم :). در واقع، این تلاش های گرده افشانی آنهاست که زنبورهای عسل را برای کشاورزان بسیار مهم می کند

ارزش جمع آوری و اهمیت گرده گل در کندو

 زنبورها چگونه گرده را جمع آوری می کنند؟ زنبورهای عسل یکی از انواع حشرات گرده افشان هستند. جمع آوری غذا در مزرعه وظیفه زنبورهای کارگر ماده است. زنبور کارگر روی یک گل فرود می آید. او گرده های خشک را با آب دهانش خیس می کند و روی موهای سفت پاهای عقبی می ریزد. ما به این موها یا میخ های روی پاهای عقب زنبورهای کارگر «سبد گرده» می گوییم. او همچنان به بسته بندی آن در سبدهای خود ادامه می دهد تا اینکه آماده بازگشت به کندو شود

 گاهی اوقات گرده به طور تصادفی جمع آوری می شود. در حالی که زنبور عسل در جستجوی شهد است، ذرات گرده خشک به بدن او می‌چسبند و به سمت گل بعدی می‌روند. گرده افشانی زنبور عسل اتفاقی است گرده افشانی در نتیجه جستجوی علوفه زنبور عسل اتفاق می افتد. اما زنبورها عمداً گل ها را گرده افشانی نمی کنند، بلکه در حال جمع آوری یک منبع پروتئین ارزشمند هستند. سالم ترین کلنی های زنبور عسل گرده را از انواع گیاهان شکوفه می گیرند. این عمل به آنها کمک می کند تا کامل ترین تغذیه را برای نوزادان خود را فراهم کنند.

زنبورها چگونه گرده را در کندو ذخیره می کنند زنبورهای عسل توسط طبیعت برای ذخیره منابع در زمانی که فراوان هستند طراحی شده اند. با پایان یافتن تابستان و پاییز، زنبورهای پرمشغله شهد/عسل را جمع می کنند تا در زمستان به عنوان غذا استفاده کنند. پاییز زمان اصلی جمع آوری گرده است. زنبورها تا رسیدن هوای سرد به جمع آوری آن ادامه می دهند. به یک کندو نگاه کنید، به خصوص در صبح زود، آنها را خواهید دید که کار می کنند.

نان زنبور عسل چیست؟ گرده خام سرشار از مواد مغذی و مقداری رطوبت، خیلی سریع فاسد شده و ارزش غذایی آن کاهش می یابد. همچنین، به صورت خام و تازه، هضم گرده برای زنبورهای عسل سخت است.

چگونه کلنی می تواند گرده را برای زمستان ذخیره کند – و منبع پروتئینی پایدار و آسان برای هضم داشته باشد؟ زنبور عسل شگفت انگیز ما راهی برای مقابله با این مشکل دارد. او نان زنبور عسل درست می کند.

زنبورداران اغلب به کلنی ها پروتئین می خورند برخی از زنبورداران گرده های طبیعی را جمع آوری و ذخیره می کنند تا در مواقع ضروری به زنبورهای خود برگردانند. آنها ممکن است از آبگیر مواد غذایی برای خشک کردن آن برای ذخیره سازی استفاده کنند. با این حال، من بسیار نگران ذخیره سازی مناسب گرده های تازه هستم. اگر به درستی نگهداری نشود به راحتی قالب می گیرد و من در تهیه نان زنبور عسل به خوبی کلنی نیستم.

دیدگاهتان را بنویسید