کره بدن با موم زنبور عسل

کره بدن با موم زنبور عسل

ساخت کره بدن با موم زنبور عسل

ساختن محصولات حمام و زیبایی می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. اگرچه ممکن است تهیه محصولات مراقب از پوست خانگی دشوار به نظر برسد. با کسری از هزینه محصولات تجاری، دستور تهیه این کره بدن خانگی با موم زنبور عسل بسیار ساده است – می توانید مقداری هم برای به اشتراک گذاشتن داشته باشید.

با تحقیق در مورد روش تهیه مواد آرایشی و زیبایی خانگی، موم زنبور عسل را به عنوان یک عنصر رایج خواهید یافت. این به دلیل خواص مفید موم طبیعی است و همچنین به این دلیل که کار با آن بسیار راحت است.

موم زنبور عسل به راحتی ذوب می شود، به خوبی با سایر مواد ترکیب می شود و در دمای اتاق جامد می گردد. با نقطه ذوب نسبتا پایین، به تجهیزات خاصی نیاز ندارد و به طور نامحدود ماندگاری دارد. اگرچه هزینه اولیه خرید موم طبیعی ممکن است کمی سنگین به نظر برسد – هرگز نباید نگران خراب شدن آن باشید.

چرا از موم زنبور عسل استفاده کنیم؟

این موم طبیعی توسط زنبورهای عسل ساخته شده است. خوشبختانه، آنها می توانند بسیار بیشتر از نیاز خود موم بسازند، اما برای تولید موم نیاز به کار سخت است. هنگامی که زنبوردار مقدار اضافی عسل را جمع آوری می کند، مقداری موم پس از استخراج عسل باقی می ماند. به جای هدر دادن این محصول گرانبها، برای بسیاری از کاربردهای خاص موم زنبور عسل مناسب است.

هنگامی که در روش تهیه محصولی استفاده شود باعث سفت تر شدنش گردد، موم طبیعی به حفظ قوام محصول کمک می کند. ما در تلاش هستیم تا ترکیبی عالی از مواد نرم و سخت ایجاد کنیم. محصول نهایی آن قدر در معرض تغییرات دما نیست. یکی دیگر از مزایای استفاده از موم زنبور عسل این است که یک پوشش نازک روی پوست ایجاد می کند و به حفظ رطوبت طبیعی یاری می کند.

 

خرید موم زنبور عسل

 از خرید موم خام از زنبوردار محلی نترسید. این تضمین می کند موم طبیعی خریده اید.  و تمیز کردن موم زنبور عسل ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. اگر به موم محلی دسترسی ندارید، همیشه می توانید از تکه های آماده در فروشگاه ها استفاده کنید. آنها مزیت ذوب آسانتری دارند و باید از قبل عاری از ناخالصی باشند.

کره بدن با موم زنبور

نکات فنی

بر خلاف ساخت صابون، اندازه‌گیری‌های این دستور لازم نیست دقیق باشند.

یک دستور اولیه

 4 قسمت روغن نارگیل

 2 قسمت کره شی و 1 قسمت موم است.

در صورت تمایل از روغن ویتامین E برای افزایش طراوت و ماندگاری بیشتر استفاده کنید.

با استفاده از همزن دستی مخلوط را هم بزنید تا محصول نرم تری به دست آید. اگر قصد دارید این را به کسی بدهید – به دلیل آلرژی های احتمالی، حتما برچسب مواد تشکیل دهنده را درج کنید.

کره بدن با موم زنبور

دیدگاهتان را بنویسید