مرگ زنبورها با سمپاشی

مرگ زنبورها

مرگ زنبورها با سمپاشی

به یاد داشته باشید که حشره کش ها برای کشتن حشرات طراحی شده اند، بنابراین زنبورهای عسل را هم شامل می شوند. اما سمی که برای کشتن هر موجود زنده ای از جمله گیاهان، قارچ ها یا کپک ها طراحی شده است، می تواند زنبورهای شما را تحت تاثیر قرار دهد. ما احتمالاً همه پیامدها را نمیدانیم، بنابراین فکر می‌کنم این ایده خوبی است که هر کاری که می‌توانید برای محافظت از کلنی های خود انجام دهید. و به بی ضرر بودن هیچکدام اعتماد نکنیم

هر سال زنبورداران از سمپاشی آفت کش  ها غافلگیر می گردند. در مواردی که سمپاشی با هواپیما صورت می گیرد بدتر هم می شود. و سبب مرگ زنبورهای بی شماری می گردد. تکرار این رویداد هم برای زنبوردار و هم برای زنبورها عذاب آور است. پس چه باید کرد؟

 هر سال داستان هایی، از اغلب ایالت های جنوبی که با پشه ها مشکل دارند، می شنویم،. اما سایر ایالت ها نیز به ویژه در مناطق کشاورزی مشکلاتی دارند، زنبوردار چه کاری انجام دهد؟

شرایط در طول آزمایشات میدانی می تواند بسیار متفاوت از شرایط واقعی باشد. در مورد شما، شخصی که مواد شیمیایی را مخلوط کرده است ممکن است اشتباه کرده باشد. مخزن اسپری ممکن است حاوی مواد شیمیایی باقیمانده از کار قبلی باشد. خلبان ممکن است کمتر از آنچه که باید پرواز کرده باشد یا ممکن است منطقه ای را تکرار کرده باشد. شرایط باد ممکن است مطلوب نبوده باشد. هر تعداد تکرار می تواند نتیجه بدتری داشته باشد.

با در نظر گرفتن هر چیزی که ممکن است اشتباه باشد، من همیشه برای محافظت از زنبورهایم تمام تلاش خود را می کنم. اگرچه ممکنه در منطقه ای پشه نباشد، اما وزارت منابع طبیعی گاهی اوقات برای مواردی خاص، معمولاً علف های هرز، سمپاشی زمینی انجام دهد. در آن زمان، زنبورهایم را برای یک یا دو روز در کندو زندانی می کنم تا آنها را سالم نگه دارم. اگر هوا گرم باشد، باید تهویه و منبع آب فراهم نمایید، و اگر واقعاً گرم است، شاید نیاز به ایجاد سایه بان  داشته باشید.

مرگ زنبورها

هشدار منصفانه

به نظر می رسد به میزان سمپاشی، نوع، زمان و نحوه انتشار آن باید توجه کرد. اینجا جایی که من زندگی می کنم، اداره منابع طبیعی ایالت واشنگتن جنگل ایالتی کاپیتول و دیگر زمین ها را مدیریت می کند. در طول سال‌ها، آن‌ها در موارد متعددی با ما همکاری کرده‌اند و ما مرتباً درباره فعالیت‌های مدیریتی مانند سمپاشی و آتش سوزی های کنترل‌شده آگاهی رسانی های کتبی دریافت می‌کنیم.

سال‌ها پیش وقتی که در شهرستان سن دیگو زندگی می‌کردم (قبل از اینترنت)، برنامه‌های سمپاشی در روزنامه‌های محلی منتشر می شد. نمی‌دانم اکنون چطوری انجام می‌شود، اما در آن زمان از به‌روزرسانی‌هایشان قدردانی می‌کردم. حتی اگر مقاله را از دست می دادید، زمان کافی برای انتشار خبر وجود داشت. اگر به موقع اطلاع رسانی نشود زنبوردار و زنبورها تاوانش را با مرگ زنبورها پس می دهند.

چقدر زمان برای هشدار لازم است؟ اینطور که من می بینم، اگر ساعت 7 صبح به من بگویند که ناحیه شما ساعت 7 بعدازظهر سمپاشی می شود، کاری برای زنبورهایم انجام نمی دهم. آنها در حال حاضر بیرون هستند و من نمی توانم آنها را جمع کنم. به نظر می رسد که 24 ساعت باید حداقل زمان داشته باشیم

 به دوستم جیمی گفته شد که برنامه به سرعت همراه با الگوهای باد تغییر می کند، بنابراین تصمیم برای رفتن یا نرفتن می تواند به سرعت تغییر کند. با این حال، به نظر می‌رسد که آنها می‌توانند از قبل برنامه‌ریزی کنند و اطلاع‌رسانی کافی داشته باشند.  سپس، اگر اتفاق نمی افتاد، هیچ پیامد بدی وجود نداشت.

 خسارات جانبی ناشی از سمپاشی پشه از نظر زیست محیطی، خسارت جانبی ناشی از این گونه سمپاشی ها باید بسیار زیاد باشد. جیمی گفت: “من حدود 100 فوت از اقیانوس اطلس زندگی می کنم. نمی‌توانم بفهمم که چرا هواپیماهای سمپاش اجازه دارند بر فراز اقیانوس پرواز کنند و از روی خلیج فلوریدا این مواد شیمیایی را روی آبزیان بریزند

موافقم و طبیعتاً اولین فکر من زنبورهای بومی بودند. زنبورهایی که هیچ کس نمی تواند از آنها محافظت کند. وقتی به شوهرم گفتم، اولین فکرش پرندگان بود: که حشرات (و ماهی) مسموم می خورند یا چیزی برای خوردن نمانده و پرندگان گرسنه می مانند.

 پیچیده است در حالی که مطمئناً موضوع سلامت انسان و بیماری های منتقله از طریق پشه وجود دارد، این سؤال نیز وجود دارد که پس از کشتن هر چیزی که از زندگی انسان پشتیبانی می کند چه اتفاقی می افتد. جیمی افزود: «من چندین مقاله خبری آنلاین درباره شکایت زنبورداران از هواپیماهای سمپاش سایر ایالت‌ها خوانده‌ام، اما به نظر نمی‌رسد براساس شکایت‌ها تغییری ایجاد شده باشد. جامعه ای قوی از زنبورداران در فلوریدا کیز وجود ندارد، بنابراین مطمئن نیستم که صدای من چقدر تفاوت ایجاد کند. من می توانم با این فکر همدردی کنم

 همانطور که جمعیت ما همچنان در حال بزرگ شدن است، هر صدای فردی بخش کوچکتری از کل است. با این حال، ما نباید تسلیم شویم. ما به افرادی نیاز داریم که صحبت کنند و ما را آگاه کنند، حتی اگر در بیشتر مواقع بی نتیجه به نظر برسد

 تجربه شما چیست؟ آیا تا به حال با سمپاشی مشکل داشته‌اید و اگر چنین است، چگونه با این مشکلات روبرو شده اید. این قطعاً یک درگیری مداوم است، فکر می‌کنم عقلانیت در نهایت غالب خواهد شد. پس لطفاً ما را در جریان بگذارید: زنبوردار باید چه کاری انجام دهد؟ و شما چه کار کردین؟

دیدگاهتان را بنویسید