زنبور کارنیولان

زنبور کارنیولان

زنبورهای کارنیولان : مورد علاقه زنبورداران

زنبور کارنیولان در بین بسیاری از زنبورداران محبوب است. شاید فکر کنید همه زنبورهای عسل یکسان هستند؟ یک زنبوردار می تواند به سرعت توضیح دهد که این درست نیست. تنوع زیادی در خانواده زنبور عسل وجود دارد. چگونه می توانید بهترین ها را برای کندو خود انتخاب کنید؟ شما بهتره تحقیقات خود را انجام دهید. بسیاری از زنبورهای کارنیولان دارای ویژگی هایی هستند که شما برای کندوهای خود می خواهید.

کارنیس (carnis)زنبور عسل کوه های آلپ

اغلب به اختصار “کارنیس” نامیده می شود – نژاد کارنیولان (یا زیرگونه) از زنبور عسل اروپایی (Apis mellifera) است. به زنبورهای عسل اروپایی «زنبور عسل غربی» نیز گفته می شود. این برای جدا کردن آنها از عموزاده های دور خود Apis cerana است که در آسیا یافت می شود. این نام با تلفظ  Car-ni-olan تلفظ می شود.

ظاهر آنها نسبتاً به اندازه سایر زنبورهای عسل هستند. بدن تیره آن ها دارای نوارهای قهوه ای است که با موهای کوتاه مایل به خاکستری پوشیده شده است. این امر به آنها نام جایگزین “زنبور خاکستری” می دهد. در کندو، اگر سایر اعضای کندو نیز خاکستری باشند، در شناسایی زنبورهای کارنیولان مشکل خواهید داشت.

سرچشمه زنبور کارنیولان

یکی از محبوب ترین زنبورهای عسل در جهان، Carniolans (Apis mellifera carnica)  از بخش هایی در اروپای شرقی منشاء گرفت. منطقه کارنیولا در اسلوونی، بخش هایی از آلپ اتریش و شمال بالکان زیستگاه آنها بود. ممکن است بشنوید که از آنها به عنوان “زنبور عسل کوه های آلپ” یاد می شود.

زنبورهایی که در مناطق خاصی رشد می کنند باید با شرایط منطقه سازگار شوند. آنهایی که با دما یا در دسترس بودن شهد سازگاری ندارند از بین می روند. البته این فرآیند صدها (یا هزاران) سال طول می کشد. اما در نهایت، بازماندگان حشراتی خواهند بود که در منطقه بومی خود یا سایر مناطق با شرایط مشابه رشد می کنند.

با توجه به شرایط آب و هوایی که در آن کارنیولان ها توسعه یافته اند، آنها به خوبی با مناطقی که تابستان های طولانی گرم و زمستان های طولانی سرد دارند سازگار هستند. این باعث می شود آنها برای بسیاری از مناطق ایالات متحده مناسب باشند.

آمدن زنبور کارنیولان به آمریکا

زنبورهای کارنیولا در اواسط تا اواخر دهه 1800 وارد آمریکای شمالی شدند. امروزه، ما سویه‌های کارنیولان (ژنتیک ترکیبی) را در سراسر آمریکا داریم. آنها همچنین یک نژاد محبوب زنبور عسل برای استفاده در برنامه های پرورش زنبور عسل مانند پروژه New World Carniolan می باشند. آنها ویژگی هایی دارند که محققان می خواهند آن ها در استخر ژنتیکی فعلی ایجاد کنند.

ویژگی های رفتاری زنبورهای عسل کارنیولا

زنبورهای کارنیولان ویژگی های چشمگیری دارند که آنها را به محبوبیت زنبورداران تبدیل می کند.

آنها دومین نوع زنبور عسل محبوب هستند – درست پایین تر از ایتالیایی ها (Apis mellifera ligustica).

رشد سریع بهاری

پرورش نوزادان را با شرایط سازگار می دهد

خلق و خوی آرام

در آب و هوای سرد به خوبی زمستان را می گذراند

 بره موم کمتری تولید می کند

 زبان های بلندتر برای دسترسی بیشتر به گل ها

جهت یابی خوب

پس از زمستان گذرانی با یک خوشه کوچکتر، زمانی که شهد و گرده تازه در دسترس باشد، پرورش نوزادان به سرعت افزایش می یابد. به همین ترتیب، اگر منابع غذایی کمیاب شود (کمبود شهد) پرورش نوزاد به سرعت کاهش می یابد. تغدیه دادن به جلوگیری از گرسنگی کلنی در طول یک خشکسالی کوتاه مدت یا شرایط مشابه کمک می کند.

کارنیولان ها به زنبورهای آرام شهرت دارند

آنها نسبت به برخی نژادها کمتر تهاجمی هستند و کمتر انگیزه نیش زدن بدون تحریک دارند. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که زمستان های سرد و مرطوب دارد، داشتن برخی از ژنتیک های کارنیولان در زنبورستان شما امتحان خوبی است.

آنها از مناطقی سرچشمه می گیرند که ماه ها هوای سرد را تجربه می کنند. بره موم یا “چسب زنبور عسل” بخش مهمی از زندگی کندو است.  با این حال، می تواند برای زنبورداران در طول بازدید کندو آزار دهنده باشد. برخی از کلنی ها آنقدر از آن تولید می کنند که بازرسی کلنی ها بسیار دشوار می شود.

کارنی ها تمایل به تولید بره موم کمتری نسبت به سایرین دارند.  با داشتن زبان بلندتر از سایر زنبورهای عسل، می توانند به شهد بیشتری در گل ها برسند. اگر گیاهان شهدزا در منطقه شما لوله ای شکل باشند، این می تواند یک مزیت اصلی باشد مثلا در مورد انواع شبدر درست است. کارنیولاها حس جهت یابی خوبی دارند

 زنبورداران می دانند که گاهی زنبورهای شهدآور اشتباهی به کندوی دیگر می روند. ممکن است از آنها هم استقبال شود، اگر شهد خوبی در شکم داشته باشند. زنبورداران به این دریفتینگ drifting می گویند و این وضعیت خوبی نیست. برخی از کندوها قوی می شوند و برخی دیگر کارگران مورد نیاز خود را از دست می دهند

 این یکی از دلایلی است که کندوهایمان را با رنگ های خاص رنگ می کنیم. اما، به نظر می رسد که کارنی ها نسبت به ایتالیایی ها بهتر درب ورودی خود پیدا می کنند.

چرا زنبورداران زنبور کارنیولان را دوست دارند: خوبی ها و بدی ها

چندین ویژگی خوب زنبور کارنیولان سبب انتخاب آن ها برای زنبورستان شما می شود. با این حال، مانند هر نژاد دیگری از زنبورها، باید به جوانب مثبت و منفی نگاه کنیم.

خوبی ها

به سرعت با دگرگونی منابع غذایی – تولید زاد و ولد هم تغییر می کند.

مانند ایتالیایی ها آرام

تولید عسل خوب دارند

در دمای سردتر هم پرواز می کنند

کمتر آماده دزدی کردن از کندو هستند

صرفه جویی در مصرف ذخایر عسل در طول زمستان

تا اندازه ای مقاومت در برابر کنه های نای

“ممکن است” کمتر آماده ابتلا به بیماری های نوزادان باشد

کلنی هایی که میزان پرورش نوزاد را با فراوانی غذا تنظیم می کنند، کمتر به مداخله زنبوردار نیاز دارند.

تغذیه زنبورها یک تکنیک مفید است اما عسل و گرده خودشان همیشه اولین انتخاب است. ملکه‌های کارنیولا تمایل دارند تا اواخر سپتامبر به پرورش نوزادان خود ادامه دهند و کلنی‌های قوی را در زمستان ایجاد کنند. افراد زیادی که من می شناسم از نیش زنبور لذت نمی برند.

 زنبورداران درک می کنند که چرا زنبورها نیش می زنند و برای جلوگیری از آن تلاش می کنند. با این حال، اگر از زنبورهای عسل در حیاط خلوت یا یک محله نگهداری می‌کنید، داشتن کلنی‌های خوش مزاج یک امتیاز مثبت است. به دلیل منطقه بومی خود، زنبورهای عسل کارنیولا در روزهای ابری نسبت به برخی از انواع دیگر در دماهای سردتر و شرایط مرطوب تر پرواز می کنند. این ممکن است به آنها کمک کند تا تولیدکنندگان عسل خوبی باشند – حتی زمانی که شرایط آب و هوایی ایده آل نباشد.

دزدی می تواند یک مشکل بزرگ در زنبورستان باشد که بسیاری از کندوها نزدیک به هم هستند. کارنی ها به اندازه پسرعموهای ایتالیایی خود “دزد” نیستند. به همین ترتیب، آنها با انباشت های غذایی زمستانی خود بسیار صرفه جو هستند. علاوه بر تنظیم جمعیت کلنی با جلو رفت فصل، آنها به غذای زیادی برای ماه های زمستان نیاز ندارند. کارنیولا به طور کلی یک زنبورهای سالمی هستند. آنها در برابر کنه های نای و شاید به برخی از بیماری های نوزادان مقاومت نشان دهند. با این حال، آنها مانند هر کلنی دیگری نیاز به نگهداری و نظارت و مدیریت واروآ دارند.

بدی ها

حتی این زنبورهای شگفت انگیز بدون بدی نیستند که باید در نظر گرفته شوند. خواهان ازدحام هستند باید بازدید پیوسته در طول ساخت بهار انجام شود. ممکن است برای جریان اولیه عسل آماده نباشد هنگامی که شهد گیاهی در فصل بهار به راحتی در دسترس قرار می گیرد،

زنبورهای کارنیولان با سرعتی هشداردهنده زایش نوزاد را افزایش می دهند. این امر می‌تواند باعث ازدحام ناخواسته برای زنبوردارانی شود. با توجه به سرعت گسترش سریع، بازرسی کندو ممکن است در طول بهار بیشتر مورد نیاز باشد. جعبه های اضافی باید در زمان مناسب به کندو اضافه گردند تا از شلوغی بیش از حد جلوگیری شود

جریان عسل (یا جریان شهد) برای هر بخش از کشور متفاوت است. اگر فقط یک جریان فراوان عسل دارید که در اوایل بهار اتفاق می افتد. ممکن است کلنی های شما آماده نباشند. ما به آب و هوای خوب متکی هستیم تا به زنبورها اجازه دهیم تا از گل های فصلی شهد گردآورند.

این به آنها فرصتی می دهد تا در جریان اصلی شهد زاینده گی بیشتری داشته باشند. اواخر زمستان یا اوایل بهار بسیار سرد یا مرطوب می تواند منجر به کندی زایش شود مگر اینکه زنبوردار به کندو غذا بدهد. نظارت بر شرایط کلنی در روزهای گرم بسیار مهم است.

تفاوت زنبورهای ایتالیایی و کارنیولان

 با توجه به خویشاوندی نزدیک آنها، همانندی های زیادی را در این زنبورها خواهید یافت . عالی است چون که هر کدام باشد احتمالاً در کندوی شما خوب عمل خواهد کرد.

اما، در اینجا کلیاتی وجود دارد که بین سویه های خالص قابل توجه است. ایتالیایی ها محبوب ترین نژاد زنبور عسل در ایالات متحده هستند کندوی ایتالیایی زودتر از کارنیولان ها تولید نوزاد را آغاز می کند.  کارنیولان ها با تغییر در دسترسی غذا، رشد نوزادان را بیشتر یا کمتر می کنند.

ملکه‌های ایتالیایی زودتر در پاییز پرورش نوزاد را کاهش می‌دهند کارنیولاها تمایل بیشتری به ازدحام دارند هر دو نژاد نسبتا ملایم و قابل مدیریت هستند کارنیولاها کمی بیشتر از ایتالیایی ها از کندو در برابر حشراتی مانند هورنت ها، جلقه زردها و غیره دفاع می کنند.

یافتن زنبورهای عسل خالص کارنیولا در ایالات متحده تقریباً غیرممکن است. بیشتر زنبورهای بسته بندی شده یا نآک های موجود در بازار، آمیزه ای از ژنتیک دارند. صرف نظر از اینکه تبلیغات چه می گوید. با این حال، می توانید زنبورهایی را خریداری کنید که ترکیبی از کارنی ایتالیایی باشند.

می توانید چند ملکه ترکیبی کارنی عالی پیدا کنید تا برخی از ژنتیک های جدید را به کندوهای موجود خود معرفی کنید. پرورش دهندگان زنبور عسل – از طریق لقاح مصنوعی، ملکه های پرورشی با طبیعت خالص تولید می کنند. اما، قیمت آنها صدها دلار است و از دسترس زنبوردار معمولی غیر تجاری بیرون است.

به خاطر داشته باشید که زنبور عسل کاملی وجود ندارد. وقتی می گوییم یک نوع زنبور این یا آن است – این نظر کلی است. زنبور عسل ایتالیایی به آرام بودن و غیر تهاجمی بودن شهرت دارد.

آیا می توانید زنبورهای عسل ایتالیایی و کارنیولایی را مخلوط کرد؟

ایتالیایی ها و کارنیولایی ها نژادهای مختلفی از یک گونه آپیس مریفلا هستند . ملکه ها و درون ها هر کدام قادر به جفت گیری هستند

 آیا زنبورها ملکه کارنی را می پذیرند؟ بله، معمولاً یک موضوع ساده است که یک زنبور ملکه کارنیولا را به کلنی دیگری معرفی کنید. . همیشه هنگام اهدا ملکه از تکنیک های معرفی مناسب استفاده کنید.

آیا زنبورهای کارنیولان بهتر از ایتالیایی ها هستند؟ زنبورهای کارنیولان و ایتالیایی ویژگی های مطلوبی دارند که آنها را برای زنبورداران جدید مناسب می کند.

 آیا زنبورهای کارنیولان تهاجمی هستند؟ این زنبورهای عسل تمایل به خلق و خوی ملایم دارند. آنها به اندازه برخی از انواع دیگر تهاجمی نیستند، اما در هنگام دفاع نیش می زنند.

دیدگاهتان را بنویسید