پاستیل با عسل

پاستیل با عسل

پاستیل با عسل

یافتن میان وعده میوه ای که همه از آن لذت می برند همیشه کار آسانی نیست. یک راه عالی برای دادن مقداری آب میوه به بچه ها (بزرگ و کوچک) استفاده از پاستیل آن است.  پاستیل عسلی خرس های کوچک خوش رنگ بسیار جذاب هستند.

این روش تهیه پاستیل عسل را امتحان کنید.

بیایید رک باشیم، عسل محتوای قند است. مقدار کمی کالری دارد (حدود 64 در یک قاشق غذاخوری). اما یک قند طبیعی با مقادیر کمی ویتامین و مواد معدنی همراه با خواص آنتی اکسیدانی است.

انواع تجاری این تنقلات میوه ای معمولا حاوی نشاسته، رنگ، شربت گلوکز و سایر مواد نه چندان سالم هستند. چرا خودتان پاستیل عسلی درست نمی کنید تا مطمئن باشید خانواده تان چه می خورند؟

مواد تشکیل دهنده:

یک  فنجان آب سیب – بدون شکر اضافه شده (آب میوه های دیگر هم خوب است)

دو قاشق غذاخوری عسل

 یک قاشق غذاخوری پودر ژلاتین بدون طعم

آب میوه: نوع آب میوه ای که باید استفاده کنید کاملاً به شما بستگی دارد. سیب، انگور، انبه، گیلاس، زغال اخته و انار محبوب هستند. توجه داشته باشید که آب گیلاس می تواند کمی ترش باشد . در حالی که سیب یا انگور شیرین تر است. به نظر نمی رسد آب آناناس به خوبی از کار دربیاید. من از طعم های قوی مرکبات اجتناب می کنم. به دنبال آبمیوه 100% طبیعی باشید. نه یک آبمیوه با شکر اضافه.

ژلاتین: ژلاتین بدون طعم، محصول انتخابی برای تهیه پاستیل است. هیچ رنگ یا طعمی ندارد که احتمالا با آب میوه شما تضاد داشته باشد. ژلاتین پروتئینی است که ممکن است فوایدی برای سلامت استخوان، پوست و روده داشته باشد. پروتئین و آمینو اسیدها برای پوست در تمام سنین مفید هستند.

عسل: به دنبال عسل خام و فرآوری نشده باشید. طعم یا تنوع آن واقعا مهم نیست. به یاد داشته باشید که عسل خام (یا هر غذای خام) برای نوزادان مناسب نیست. من دوست دارم با عسل خام شروع کنم حتی اگر در این دستور پخت آن را گرم می کنیم. اما، مطمئناً در صورت تمایل می توانید از عسل پاستوریزه هم استفاده کنید و پاستیل های شما خوب از کار در می آیند. استفاده از عسل در روش های تهیه واقعاً دشوار نیست. اما، بخشی از لذت پاستیل ها شکل خرس آن است. این همونیه که من استفاده کردم و با قطره چکان می سازم. ماندگاری طولانی دارد و صدها پاستیل درست ازش در می آید.

پاستیل با عسل

طرز تهیه پاستیل عسل خانگی

مراحل تهیه آن واقعاً بسیار ساده است. فرآیندی ساده از ترکیب، ذوب، قالب گیری و سپس  خوردن است!

مواد خود را به آرامی در یک قابلمه متوسط روی اجاق گاز گرم کنید. برای جلوگیری از سوختن آن را با دقت نگاه کنید و مرتب هم بزنید. لازم نیست به جوش برسد . ما فقط آب و عسل را به اندازه ای گرم می کنیم که پودر ژلاتین حل شود.

حالا وقت آن است که قالب خرس پاستیل خود را پر کنید. البته می توانید از هر قالب سیلیکونی دیگر استفاده کنید، اما اگر قالبی را تهیه کنید که برای خرس های پاستیل طراحی شده است – آنها معمولاً یک قطره چکان دارند! ایده خوبی است که قالب خود را قبل از پر کردن روی سینی قرار دهید. تا از ریختنش به اطراف جلوگیری کند.

چند ساعت در یخچال بگذارید تا پاستیل ها سفت شوند. آنها باید به راحتی از قالب های سیلیکونی جدا گردند.

نگهداری پاستیل

در حالی که مجبور نیستید آنها را در یخچال نگهداری کنید، انجام این کار باعث حفظ سفت ترین حالت می شود. به یاد داشته باشید، این غذای خانگی حاوی تمام مواد نگهدارنده و سخت کننده هایی نیست که در برخی از انواع تجاری پیدا می کنید. یکی دیگر از گزینه های عالی منجمد کردن آنها است. آنها طعم یخ زده عالی دارند و یک میان وعده خنک خوب برای لذت بردن در روزهای گرم هستند. توجه داشته باشید که این خرس های پاستیل عسل کوچک هستند. بچه ها آنها را دوست دارند اما ساختن آنها کمی زمان می برد. آنها آنقدر دوست داشتنی هستند که ارزش تلاش را دارند.

سازندگان اغلب از یک پوشش مخصوص برای کمک به صاف نگه داشتن پاستیل ها استفاده می کنند. برای دستور العمل های خانگی، مهم است که نسبت آب/عسل/ژلاتین صحیح باشد. همچنین، آنها را در یک ظرف در بسته نگهداری کنید. اجازه ندهید این آخرین تجربه شما از آشپزی با عسل باشد.

طرز تهیه

عسل، آب و ژلاتین را در یک قابلمه کوچک (یا قابلمه) پیمانه کنید. روی اجاق گاز حرارت دهید، مدام هم بزنید (یا کمی هم بزنید) تا ژلاتین ذوب شود. آن را داغ نکنید – از روی حرارت بردارید و در قالب هایتان بریزید. بیشتر قالب‌های خرسی پاستیل دارای قطره‌ چکان مخصوص هستند تا این کار را آسان‌تر کنند.

 البته، این پاستیل ها می توانند هر شکلی باشند. حتما لازم نیست از قالب خرس استفاده کنید. قبل از پر کردن قالب را روی یک سینی صاف قرار دهید. قالب های سیلیکونی نرم هستند و باید بتوانید قالب پر شده را به یخچال منتقل کنید.

 3 ساعت در یخچال بگذارید. این به مخلوط ژلاتین زمان می‌دهد تا خنک شود و به حالت سفت درآید. سپس به راحتی از قالب سیلیکونی خارج می شوند. پس از خارج کردن از قالب، پیشنهاد می کنم خرس های پاستیل عسلی خود را در یخچال نگهداری کنید.

نکته

از آبمیوه بدون شیرین کننده دلخواه خود استفاده کنید دقت کنید که ژله را کاملا ذوب کنید وگرنه مخلوط سفت نمی شود.

پاستیل با عسل

دیدگاهتان را بنویسید