مربای بلوبری با عسل

مربای بلوبری با عسل

مربای بلوبری با عسل خانگی

آیا می دانستید که می توانید مربای بلوبری خود را با عسل درست کنید؟ این راه عالی برای نگهداری بلوبری اضافی زمانی است که محصول زیادی در دست دارید. تنها با استفاده از چند ترکیب ساده، می توانید این مربای خوشمزه را برای افزودن به سفره صبحانه درست کنید. این مربای بلوبری با استفاده از عسل تهیه شده است

بلوبری یکی از مشهورترین انواع میوه های طبیعت است. بلوبری سرشار از آنتی اکسیدان های مغذی به هر نوع غذای قابل تصور اضافه می گردد. به آن سیاه گیله یا توت‌آبی یا بلوبری و در گویش گیلانی به آن سیاکوتی هم می گویند.

مواد تشکیل دهنده:

6 فنجان بلوبری تازه یا منجمد

یک  قاشق غذاخوری پوست لیمو  رنده شده

 3/4 فنجان آب  

 3/4 فنجان عسل

 از بلوبری تازه منجمد شده هم می توان در روش تهیه این مربا استفاده کرد. اگر از نوع یخ زده استفاده می کنید، ابتدا بگذارید یخ آن ها باز شود و رطوبت اضافی را از آن بگیرید.

عسل

از عسل ناب ارگانیک استفاده کنید. عسل گل های وحشی انتخاب خوبی است. این یک نوع عسل کلی است که از منابع مختلف شهد تهیه می شود. استفاده از عسل در روش تهیه برای افزودن شیرینی بدون استفاده از شکر است.

مراحل تهیه شربت با زغال اخته و عسل

آب‌گیری توت‌ها

با شستن توت‌ها و اضافه کردن آن‌ها به یک قابلمه بزرگ با آب اضافی شروع کنید. از حرارت ملایم استفاده کنید و هنگامی که مخلوط شروع به حباب زدن کرد، از وسیله پوره کن سیب زمینی استفاده کنید تا میوه ها پخته شوند. برای این مرحله می توانید از مخلوط کن سیمی هم استفاده کنید اما من ترجیح می دهم این کار را نکنم. در عوض، از پوره کن سیب زمینی یا مشابه آن (قاشق سوراخ دار بزرگ) استفاده کنید تا به آرامی توت ها را بشکنید. شما سعی نمی کنید توت ها را پوره کنید، بلکه فقط آب میوه ها را آزاد می کنید. و کمی دیگر بجوشانید.

از روی حرارت بردارید. برای جدا کردن آب توت از پوست بلوبری به یک آبکش یا صافی نیاز است. مواد جامد را دور بریزید. آب توت را به قابلمه بزرگ برگردانید.

لیمو را رنده کنید و پوست آن را به صورت نواری برش دهید. آب لیمو را (به جز 2 قاشق غذاخوری) در آب توت بریزید و دوباره به حرارت اضافه کنید. پوست میوه و غیره را دور بریزید.

همانطور که به آرامی مخلوط را می جوشانید، متوجه خواهید شد که آب مخلوط در این مرحله شروع به غلیظ شدن می کند. یک دقیقه دیگر بپزید و سپس از روی حرارت بردارید و بگذارید فقط کمی خنک شود. در حالی که مربای بلوبری شما هنوز گرم است، در شیشه بریزید.

بعد خنک شدن، مربای بلوبری خود را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید. چند هفته در یخچال ماندگاری دارد. فقط حتما از یک ظرف دربسته استفاده کنید. از شیشه های کوچک استفاده کنید و ایده شگفت انگیزی برای هدیه دادن است.

مربای بلوبری با عسل

بلوبری و آب را در یک تابه سایز متوسط روی حرارت ملایم اضافه کنید. وقتی محتویات آن گرم شد و شروع به حباب زدن کرد، توت ها را به آرامی با قاشق سوراخ دار یا پوره کن سیب زمینی له کنید.

در حالی که توت ها در حال جوشیدن هستند، پوست لیمو را بپزید. با استفاده از یک پوست‌کن سبزیجات، پوست لیمو را پوست بگیرید، سپس آب بقیه لیمو را بگیرید

 مخلوط زغال اخته را از روی حرارت بردارید و از صافی بگذرانید تا  داخل یک کاسه مقاوم به حرارت بریزد. با استفاده از یک قاشق بزرگ، پوست های باقی مانده میوه و مواد جامد را به آرامی له کنید. مواد جامد را بیرون بریزید

 آب توت را دوباره داخل قابلمه بریزید. عسل، پوست لیمو و تمام آب لیمو 2( قاشق غذاخوری از آن را نگهدارید) را به آب توت آبی اضافه کنید.

محتویات را روی حرارت متوسط قرار دهید تا زمانی که مخلوط به دمای 100 درجه برید. تا بطور محسوسی غلیظ شده باشد. مدام هم بزنید یا کمی هم بزنید تا نسوزد (8 تا 12 دقیقه طول می کشد.

 دو قاشق غذاخوری آب لیمو (که قبلا رزرو کرده بودید) را به مخلوط توت اضافه کنید و یک دقیقه دیگر بپزید. مخلوط را از منبع حرارت بردارید، تکه های پوست را دور بریزید و بگذارید مخلوط خنک شود

در حالی که هنوز گرم است اما داغ نیست، مربا بلوبری خود با عسل را در شیشه های تمیز بریزید. روی آن را بپوشانید و تا 2 هفته در یخچال قرار دهید

دیدگاهتان را بنویسید