قاشق چوبی مومیایی

قاشق چوبی مومیایی

قاشق چوبی مومیایی

آیا از آشپزی با قاشق چوبی لذت می برید؟  آیا چیزی خیلی خاص و آرامش بخش در آن وجود ندارد؟ اما اگر می‌خواهید سال‌ها دوام داشته باشند، آن ظروف چوبی به کمی مراقبت نیاز دارند. و نباید آنها را فقط در ماشین ظرفشویی بیندازید. (این را به سختی یاد گرفتم). عمر تخته برش یا کفگیر چوبی مورد علاقه خود را با کمی مومیایی کردن افزایش دهید. طرز تهیه قاشق چوبی مومیایی را یاد بگیرید.

معمولاً با استفاده از روغن معدنی ساخته می شود. اما، این دستور تهیه ترکیبی از موم زنبور عسل و روغن نارگیل است. این روش ساده برای محافظت از ظروف چوبی قرن هاست که مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین ما می دانیم که کار می کند – چرا چیزی را که خراب نشده است را تعمیر کنیم. موم زنبور عسل یک ماده عالی برای استفاده در روش های مرطوب کننده است. ما حتی از آن برای درست کردن چیزهایی مانند کره بدن (بادی باتر) برای پوست خود استفاده می کنیم. بنابراین، منطقی است که قاشق چوبی مورد علاقه شما نیز کمی موم را دوست داشته باشد!

مواد لازم

 موم زنبور عسل

روغن نارگیل

این دستور ساده نیازی به مواد فانتزی زیادی ندارد. شما به ظرفی برای ذوب مواد و یک شیشه برای نگهداری محصول نهایی نیاز دارید. گاهی اوقات، من چند قطره روغن ویتامین E هم اضافه می کنم اما این اختیاری است.

 در حالی که برخی از مردم از روغن معدنی برای روغن کاری قاشق استفاده می کنند، من ترجیح می دهم استفاده از آنها یا از فرآورده های نفتی خودداری کنم. در عوض، روغن نارگیل غذایی به راحتی قابل دسترس است و به عنوان مکمل موم زنبور عسل مناسب است. همچنین بدون اینکه فاسد شود مانند روغن زیتون یا روغن های گیاهی ماندگاری بیشتری دارد. اگر نمی خواهید از روغن نارگیل استفاده کنید، روغن دانه آفتابگردان یا روغن هسته انگور جایگزین خوبی است

قاشق چوبی مومیایی

از چه نوع موم زنبور عسل استفاده کنیم؟

هر موم زنبور عسل تمیز برای تهیه این مومیایی مناسب است. موم خام زنبوردار محلی، میله ها یا حتی گلوله های موم زنبور عسل خریداری شده از یک فروشگاه کاربرد دارد. نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای موم زنبور عسل سفید شده نیست – نمونه های تیره تر به خوبی عمل می کنند.

موم زنبور عسل در دمای اتاق جامد است. ممکن است مجبور شوید کمی آزمایش کنید تا نسبت موم زنبور عسل به روغن را برای قوام مورد نظر خود را پیدا کنید. مومیای کردن قاشق چوبی خانگی یک محصول طبیعی فوق العاده است اما با گذشت زمان خشک می شود. آیا ظروف چوبی شما کمی خشک شده یا خشک به نظر می رسند؟ در مورد ترک ها چطور؟

مومیایی کردن قاشق به نرمی سطح آن کمک می کند. موم زنبور عسل یک پوشش محافظ و کمی خاصیت ضد آب بودن به ظروف چوبی ما اضافه می کند. این به جلوگیری از ترک خوردگی یا شکاف برداشتن کمک می کند و درخشندگی نو به آن اضافه می کند. موم زنبور عسل یک محصول طبیعی است که توسط زنبورهای عسل ساخته می شود. و مصارف فراونی در زندگی ما دارد همانطور که گفته شد در پولیش مبلمان و چرم کاربرد دارد.

نحوه استفاده

 وقتی مخلوط مومیایی شما خنک و سفت شد، آماده استفاده است. با انگشتان خود کمی از شیشه بردارید و آن را به طور کامل روی ظرف چوبی خود بمالید. روی تمام ظروف چوبی، تخته های برش، کاسه های چوبی سالاد یا هر قسمت چوبی رنگ نشده خود یک پوشش خوب بمالید. بگذارید وسایل یک شب یا چند ساعت بمانند.

این اجازه می دهد تا موم و روغن ها در وسایل چوبی خیس بخورند و یک پیوند ایجاد کنند. صبح روز بعد، یک حوله نرم تمیز بردارید و موم اضافی قاشق را بمالید. و ابزار چوبی خود را برق بندازید.. قاشق های چوبی، بلوک های قصابی یا تخته های برش چوبی شما اکنون مومیایی و محافظت شده اند وآماده استفاده هستند.

هنگامی که قاشق‌های شما کدر و خشک به نظر می‌رسند، زمان آن است که این روند را تکرار کنید. یک توصیه معمول (من نمی دانم چه کسی آن را گفته است) این است: یک بار در روز برای یک هفته، یک بار در هفته برای یک ماه، یک بار در ماه برای یک سال، یک بار در سال برای زندگی. برنامه زمانی مورد نیاز ظروف خود را انتخاب کنید.

قاشق چوبی مومیایی یک هدیه عالی است

 اکنون که می دانید چگونه قاشق چوبی مومیایی خانگی خود را درست کنید، این اکسیر جادویی را برای خود نگه ندارید. یک دسته بزرگتر از قاشق های مومیایی درست کنید. چه ایده ای عالی برای هدیه برای نوروز و کریسمس، عروسی و غیره. در شیشه های زیبا بریزید و برچسب بزنید تا یک هدیه خانگی عالی را بسازید. به راحتی می توانید از برچسب های هدیه استفاده کنید.

قاشق چوبی مومیایی

مواد لازم:

 4  قاشق غذاخوری موم زنبور عسل (2 اونس وزن خالص

8 اونس روغن نارگیل (اونس مایع) (7.69 اونس وزن خالص

3 قطره روغن ویتامین E

یک عدد ظرف کوچک دهان گشاد

روش تهیه

موم زنبور عسل را ذوب کنید مطمئن ترین راه برای ذوب موم زنبور عسل استفاده از روش دو ظرف است. من از یک ظرف کوچک برای ذوب موم استفاده می کنم. این روش ارزان و آسان برای استفاده در تمام پروژه ها با موم است. موم زنبور عسل خود را وزن کنید. و آن را به ظرف کوچک بالای ظرف حاوی آب گرم اضافه کنید.به آرامی آب قابلمه ی پایینی را حرارت دهید اما نجوشد.

روغن نارگیل را اضافه کنید

 هنگامی که بیشتر موم زنبور عسل ذوب شد، روغن نارگیل وزن شده خود را اضافه کنید. این روغن خیلی سریع ذوب می شود. به آرامی و به طور مداوم هم بزنید تا موم زنبور عسل و روغن خوب ترکیب شوند.

اضافه کردن روغن ویتامین E (اختیاری)

قابلمه را از روی حرارت بردارید و 3 قطره روغن ویتامین E مایع به آن اضافه کنید. این اختیاری است اما کمک می‌کند تا روغن‌های موجود در دستور غذای شما برای مدت طولانی‌تری فاسد نشوند.  و هم بزنید.

قبل از اینکه مخلوط شما شروع به خنک شدن کند، آن را در ظروف کوچک بریزید تا از آن استفاده کنید یا به عنوان هدیه بدهید. حتماً ظرفی با دهانه پهن انتخاب کنید تا ترکیب موم دار راحت‌تر خارج گردد.

اجازه دهید ترکیب موم دار خنک شود و سپس در ظرف را ببندید. حتی برای مصارف خانگی، افزودن نوعی برچسب ایده خوبی است. ترکیب موم دار شما بین 6 ماه تا یک سال دوام و ماندگاری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید