لیموناد با عسل

لیموناد با عسل

لیموناد با عسل 

یکی از چیزهایی که ما انسان ها و زنبورها را مشترک می کند، میل به مایعات شیرین است. آنها شهد گیاه را جمع می کنند و ما از اشکال مختلف شکر برای شیرین کردن نوشیدنی های مورد علاقه خود استفاده می کنیم. یکی دیگر از راه‌های وارد کردن یک زنبور کوچک به زندگیمون، استفاده از عسل است. عسل یک قند طبیعی است. این دستور العمل لیموناد شیرین شده با عسل مطمئناً در یک روز گرم تابستان بسیار لذت بخش خواهد بود.

لیموناد با عسل خانگی تهیه کنید

مواد تشکیل دهنده

نکات مهم

لیموناد خانگی چقدر ماندگاری دارد؟

دستور العمل تهیه لیموناد عسل

لیموناد خانگی یک نوشیدنی با طراوت برای روزهای گرم تابستان است. درست کردن آن بسیار آسان است و در این دستور تهیه از شکر استفاده نمی شود. با استفاده از عسل در دستور العمل ها، شیرینی مورد نیاز و ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی دیگر را دریافت می کنید.

مواد تشکیل دهنده

یک فنجان آب لیمو (5-6 لیمو)

نصف  فنجان عسل

 چهار لیوان آب

آب – برای تهیه لیموناد نیازی به تهیه “آب مخصوص” نیست. با این حال، اگر می خواهید از نوع خاصی استفاده کنید، این کار ضرری ندارد. من معمولاً از آب صاف شده مستقیماً از درب یخچال استفاده می کنم

لیمو – هنگام خرید لیمو، مطمئن شوید که لیموهای تازه را انتخاب کنید که چروک یا چروک نشده باشند. اینها بیشترین آب لیمو را تولید می کنند. آنها باید در دمای اتاق باشند. لیموهای تازه خود را انتخاب کنید و پس از بازگشت به خانه حتما آنها را به خوبی بشویید. چه کسی می داند که چند دست کثیف آنها را در فروشگاه مواد غذایی فشار داده است

عسل – عسل خام معمولی برای تهیه لیموناد یا استفاده به عنوان شیرین کننده جایگزین در اکثر دستور العمل ها عالی است. ترکیب چند گل اغلب عسل گل وحشی نامیده می شود. زنبورها آن را از ترکیبی از انواع مختلف شهد گیاهی درست کردند.

البته می توانید یک نوع عسل خاص را انتخاب کنید، اما مراقب باشید. شما نمی خواهید طعم هایتان با هم تداخل پیدا کند و هر نوع طعم عسل به خوبی با طعم لیمو ترکیب نمی شود.

لیموناد با عسل

نکات مهم

 برای آب گیری از لیموهای با دمای اتاق استفاده کنید. اگر آبمیوه گیری واقعی ندارید، لیموها را از وسط نصف کنید و از پشت یک قاشق غذاخوری برای آب گیری استفاده کنید. بطری های کوچک آب لیمو را که می توانید بخرید نیز کارساز خواهد بود. با این حال، طعم آن بسیار متفاوت از طعم لیموی تازه است.

عسل به لطف خدا محلول در آب است. اما مخلوط کردن آن در آب سرد کمی دشوار است. به همین دلیل است که ما فقط مقدار کمی از آب را گرم می کنیم تا ویسکوزیته عسل را کاهش دهیم. این نوشیدنی سرد برای تابستان گرم یا هر زمانی که به چیزی خنک و با طراوت نیاز دارید عالی است. یکی دیگر از ایده‌های عالی برای هوای گرم بستنی‌های عسلی خانگی است که میوه دلخواه شما را در بر می‌گیرد.

با این حال، فراموش نکنید که عسل، لیمو و زنجبیل یک چای داغ عالی را می سازند. می توانید هر نوع چای را با عسل شیرین کنید.

لیموناد خانگی چقدر ماندگاری دارد؟

لیموناد خانگی حدود 5-7 روز در یخچال ماندگاری دارد. من دوست دارم آن را در یک پارچ سرپوشیده نگه دارم (کمی بسته بندی پلاستیکی انجام می دهم).

روش تهیه:

سه و نیم فنجان آب سرد را اندازه کنید و در یک پارچ کوچک یا ظرف مشابه بریزید

یکی از لیموها را به ورقه های نازک برش دهید و کنار بگذارید. با چاقو بقیه لیموها را از وسط نصف کنید. از آبمیوه گیری (یا دستان خود) برای فشار دادن آنها استفاده کنید و بیشتر آب لیمو را در یک ظرف کوچک بردارید. پوست، پالپ و دانه ها را دور بریزید. به 1 فنجان آب میوه نیاز دارید

نصف فنجان عسل خود را در یک کاسه کوچک اندازه کنید. و نصف فنجان آب گرم تا داغ روی آن بریزید، و هم بزنید تا خوب مخلوط شوند

مخلوط آب عسل و آب لیمو را در ظرف آب خود بریزید و چند دقیقه سریع هم بزنید. حالا تکه های ورقه شده لیمو را اضافه کنید. لیموناد شیرین شده عسلی خود را در یخچال بگذارید تا خنک شود.

نکته:

 *مقدار عسل و آب را متناسب با ذائقه خود تنظیم کنید. اگر از لیموناد شیرین لذت می برید – به جای 1/2 فنجان از 3/4 فنجان عسل برای دستور غذا استفاده کنید

 *قبل از مصرف حتما لیموهای خود را بشویید. *می توانید از آب لیموی بطری شده از کنسانتره استفاده کنید اما طعم آن بسیار متفاوت خواهد بود. *در صورت تمایل چند شاخه نعنا یا تمشک اضافه کنید. *روی پارچ را تا زمانی که در یخچال قرار دارد بپوشانید تا خنک شود.

لیموناد با عسل

دیدگاهتان را بنویسید