خواص گرده گل برای سلامتی

خواص گرده گل برای سلامتی

خواص گرده گل برای سلامتی

فروردین 1402

آیا گرده زنبور عسل برای پوست مو و ناخن شما مفید است؟

گرده زنبور عسل برای پوست های خشک و بی روح موثر است و در برابر اگزما و آکنه مقابله می کند. به رشد موها کمک می کند و با ریزش مو مبارزه می کند. از شکستن یا نصف شدن ناخن ها جلوگیری می کند. به کیفیت بینایی کمک می کند. این فضیلت ها قطعاً به دلیل غنی بودن گرده ها از ویتامین ها و مواد معدنی مانند گوگرد، آهن، روی، ویتامین های A، B3، B8، روتین و اسیدهای آمینه مانند تریپتوفان، سیستین و تیروزین می باشد.

نظرات : سوسن از میانه ،

در مورد نتایج استفاده از گرده زنبور عسل برای بهبود سلامت ناخن ها

فقط می خواستم بگم که در مورد ناخن ها عملکرد گرده زنبور عسل بسیار خوب است. این نه تنها به ناخن های من کمک کرد تا قوی و سالم باشند بلکه تفاوت زیادی در آنها ایجاد کرده است. مواقعی که گرده گل نمی خورم ناخن هایم نازک و شکننده می شوند و به راحتی می شکنند. اما وقتی دوباره به خوردن گرده ادامه می دهم، ناخن هایم بلافاصله قوی و بسیار سالم می شن… در مورد موهای من هم همین طور است. موهای من به خاطر گرده های زنبور عسل ضخیم تر و شاداب تر شده اند. متشکرم

اهمیت و خواص گرده گل برای آقایان (سلامتی پروستات)

مشکلات پروستات 30 درصد از مردان بین 50 تا 60 سال، 60 درصد از مردان بین 60 تا 70 سال و 100 درصد از مردان مسن تر از آن را تحت تاثیر قرار می دهد.  گرده زنبور عسل در درمان بسیاری از مشکلات پروستات بسیار کارآمد است: هیپرتروفی خوش خیم پروستات، پروستاتیت و سرطان پروستات. مردان می توانند با مصرف روزانه گرده پس از 50 سالگی از این مشکلات پیشگیری کرده یا آن را کاهش دهند: 25 تا 30 گرم گرده تازه (یا 30 تا 40 گرم گرده خشک) در طول درمان و سپس 15 گرم در روز برای حفظ سلامتی مصرف کنید.

گرده گل برای مغز و خلق و خو

گرده به دلیل محتوای اسید آمینه بالایش، فواید زیادی برای مغز دارد. حافظه و قدرت تمرکز (اسید گلوتامیک) را تحریک می کند. در تست های روانی فیزیولوژیک، افزایش قابل توجهی را با کاهش خطا و افزایش نیروی عضلانی نشان می دهد.

باید به افراد مسن، کودکان مدرسه ای و دانش آموزان توصیه شود برای آماده بودن در امتحان از آن مصرف کنند. اثرات منفی استرس، عصبانیت، حسادت، را کاهش می دهد. احساس خوب را بالا می برد. مصرف آن در مواقع اضطراب، افسردگی، تحریک‌پذیری، روان رنجوری، بی‌خوابی، سردرد و سرگیجه توصیه می‌شود.

نظرات: احمد از زنجان

 من حدود 3 ماه و نیم پیش شروع به مصرف گرده زنبور کردم. در کمال تعجب متوجه نشدم که به افسردگی من کمک می کند. من دیگر افسردگی ندارم . حتی به سختی می توانم به افکار بد فکر کنم. قبل از مصرف گرده زنبور عسل هرگز به یک فکر خوب علاقه نداشتم تمام چیزی که می توانستم به آن فکر کنم افکار منفی بود هرگز چنین احساسی نداشتم همیشه از افکار منفی رنج می بردم اکنون هر روز که از خواب بیدار می شوم انرژی بیشتری دارم به زندگی کردن اشتیاق دارم . من عاشق زندگی هستم. 50 سال دارم و هرگز فکر نمی کردم که بتوانم چنین احساسی داشته باشم.”

خواص گرده گل

گرده گل زنبور عسل از کبد محافظت و آن را پاک سازی می کند

 گرده زنبور عسل سرشار از آنتی اکسیدان است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. هدف از این مطالعه بررسی این موضوع بود که آیا گرده زنبور عسل می تواند از کبد در برابر آسیب ناشی از یک ماده بسیار سمی به نام تتراکلرید محافظت کند. تتراکلرید برای کبد و کلیه انسان بسیار سمی است.

بعید است که امروزه در معرض تتراکلرید قرار بگیرید زیرا در حال حاضر استفاده از آن در محصولات تجاری ممنوع شده است، اما در قرن بیستم، به طور گسترده به عنوان حلال استفاده می شد. همچنین به عنوان یک آفت کش برای از بین بردن حشرات در غلات ذخیره شده استفاده می گردید.

هدف این مطالعه این نیست که آیا خواص گرده گل زنبور می‌تواند از شما در برابر ماده‌ای محافظت کند که احتمالاً هرگز در معرض آن قرار نخواهید گرفت، بلکه نشان‌دهنده چگونگی محافظت از کبد شما در برابر بسیاری از موادی است که در حال حاضر در محیط ما سمی هستند

اگر خواص گرده گل زنبور عسل بتواند از کبد شما در برابر مواد سمی مانند تتراکلرید محافظت کند، احتمالاً می تواند همین کار را در برابر بسیاری از مواد سمی دیگر نیز انجام دهد. این مطالعه روی موش های صحرایی در هفت گروه انجام شد. دو غلظت مختلف گرده زنبور عسل (200 و 400 میلی‌گرم/کیلوگرم در روز) به صورت خوراکی داده شد و به یک گروه سیلیبینین (50 میلی‌گرم بر کیلوگرم در روز) به مدت هفت روز به موش‌ها ی که در معرض تتراکلرید قرار گرفتند.  داده شد.

سیلیبینین بیشتر به عنوان خار مریم شناخته می شود، گیاهی بسیار محبوب که برای سلامت کبد استفاده می شود. اگر تا به حال از یک فروشگاه مواد غذایی سالم بازدید کرده اید، می توانید مطمئن باشید که خار مریم را ذخیره و نگهداری می کنند، زیرا یک مقوی کبد بسیار موثر است و در اکثر محصولات کبدی استفاده می گردد.

دانشمندان پی بردند که گرده زنبور عسل و خار مریم آسیب وارد شده به کبد توسط تتراکلرید را برطرف می کند. با این حال، خار مریم به دلیل اسهال شدید باعث کاهش وزن و مرگ و میر قابل توجهی شد. گروه گرده زنبور عسل هیچ کاهش وزن یا مرگ و میری نداشت.

این نتایج قدرتمند به طیف گسترده ای از آنتی اکسیدان های موجود در گرده زنبور عسل نسبت داده می شود که در این مطالعه شامل فنل ها، فلاونوئیدها، آنتوسیانین ها، بتاکاروتن و سایر کاروتنوئیدها بود

 این برای شما چه معنایی دارد؟ مقدار گرده زنبور عسل مصرف شده در این مطالعه (گروه 200 میلی گرم / 2.2 پوند) معادل حدود 30 گرم در روز در یک انسان 150 پوندی است. 30 گرم حدود 3 قاشق غذاخوری گرانول گرده زنبور عسل در روز است که مصرف آن برای انسان برای به دست آوردن محافظت قابل توجهی از کبد و فواید سلامتی این ابرغذا منطقی است

خواص گرده گل برای سلامتی

 پروتئین و مواد معدنی بالای گرده زنبور عسل برای تندرستی

 از نظر پروتئین غنی تر از گوشت (که فقط 17 تا 22 درصد دارد)، ماهی، تخم مرغ و پنیر است. دکتر Stefan Stangaciu می نویسد: “35 تا 50 گرم گرده در روز” می تواند نیازهای پروتئین انسان را برطرف کند. گرده حاوی تمام آمینو اسیدهای ضروری است، از جمله آنهایی که نمی توانند در بدن سنتز شوند.

با استفاده از این اسیدهای آمینه، گرده از عملکرد تیروئید پشتیبانی می کند که اغلب به دلیل شرایط زندگی ما مختل می شود. گرده گل به دلیل غنی بودن از اسیدهای آمینه، تاثیر مثبتی بر خستگی جسمی و ذهنی دارد. پروتئین ها، مواد معدنی (کلسیم، فسفر) و ویتامین ها (پرویتامین A، ویتامین های B…) موجود در آن باعث رشد کودکان خردسال می شود.

اسیدهای آمینه خاصی تسریع کننده رشد هستند. آرژنین، پرولین، سیستین، سرین و تیروزین. گرده گل به دلیل کیفیت غذایی بالای خود می تواند اشتها و وزن را تحریک کرده و پس از یک بیماری طولانی مدت در بیماران ضعیف شده، قوایشان را به سرعت بازیابی کنند.

بنابراین به ویژه برای بیماران در حال بهبودی، سالمندان، افراد کم‌تغذیه و با خستگی مزمن مناسب است. گرده زنبور عسل برای ورزشکاران و زنان باردار مفید است. گرده با تقویت ماهیچه های رحم به انقباضات در هنگام زایمان کمک می کند. افزایش وزن را تنظیم می کند و بنابراین ممکن است به افراد چاق یا دیابتی ها یا افرادی که از کاهش وزن غیرطبیعی رنج می برند توصیه گردد.

ماده معدنی سلنیوم که در گرده زنبور عسل نیز یافت می شود، پیری سلول ها را کند می کند. آرژنین به جلوگیری از ناتوانی جنسی، سردی و عقیمی کمک می کند. این اسیدهای آمینه از عملکرد پروستات حمایت می کنند. همچنین حاوی اسیدهای نوکلئیک زیادی در کروموزوم ها است که برای بازسازی سلولی و در نتیجه برای کاهش خطر بیماری های ژنتیکی بسیار مهم است.

خواص گرده گل برای سلامتی گردش خون و سلامت قلب

گرده گل به دلیل روتین موجود در آن، بر قلب، عروق و به ویژه مویرگ ها اثر تقویتی دارد. گردش خون را تسهیل می کند، ریتم قلبی را متعادل می کند (آریتمی)، خونریزی های عروقی و شکنندگی مویرگ ها را کاهش می دهد و به جلوگیری از فلبیت کمک می کند. تنش بیش از حد شریانی را کاهش می دهد، با تصلب شرایین مبارزه می کند و با کاهش نسبت کلسترول و تری گلیسیرید، در برابر آترواسکلروز مغزی مقابله می کند.

از خواص گرده گل همچنین می توان به حفظ تولید گلبول های قرمز خون اشاره کرد. و در نتیجه یک اثر ضد کم خونی دارد. گرده گل نسبت گلبول های سفید و قرمز خون را در صورت نارسایی افزایش می دهد. لیزین به تجدید گلبول های قرمز کمک می کند و هیستیدین تشکیل هموگلوبین را تسهیل می کند.

 با وجود روتین، سیستم گردش خون و مویرگ ها را تقویت می گردد. این کار روی انقباضات قلبی اثر می گذارد و از خونریزی جلوگیری می کند. چربی‌های غیراشباع چندگانه و فلاونوئیدهای موجود در آن باعث افزایش گردش خون و جلوگیری از تصلب شرایین و می‌شود. نسبت کلسترول، اسیدهای چرب، تری گلیسیرید، لیپو پروتئین و آلبومین خون را کاهش می دهد.

خواص گرده گل برای تندرستی

شگفتی های خواص گرده گل برای طول عمر و تندرستی بدن

هر چه بیشتر و بیشتر در مورد فواید گرده زنبور عسل برای سلامتی تحقیق می کنم، بیشتر شگفت زده می شوم. آنچه واقعاً شگفت‌انگیز است این است که فواید گرده زنبور عسل تا چه حد برای سلامتی ثبت شده است

امپراتور چینی شن نونگ مجموعه گسترده ای از خواص گرده گل را گردآوری کرد که در مورد شایستگی محصولات کندو از 2735 قبل از میلاد صحبت می کند. در پاپیروس های مصری از گرده زنبور عسل به عنوان گرده حیات آفرین یاد می کنند و غالباً نحوه استفاده از آن را به عنوان هدیه ای مقدس از خدایان بیان می کنند.

گزارش های مکتوب از لژیون های رومی وجود دارد که کیک های خشک شده گرده زنبور عسل را برای امرار معاش حمل می کردند. گرده زنبور عسل حتی در انجیل، تلمود، تورات، قرآن و در قوانین اسلام به دلیل خواص مفید درمانی و تغذیه ای آن مورد ستایش قرار گرفته است.

آنچه در اینجا مهم است به خاطر داشته باشید این است که همه این ادعاها مربوط به زمانی است که هیچ آزمایش پیچیده ای برای تأیید محتوای مواد مغذی گرده زنبور عسل وجود نداشت.

مزایای سلامتی و خواص گرده زنبور عسل صرفاً بر اساس نتایج و تجربیات افرادی که در آن زمان از آن استفاده می کردند، ثبت شده است.  آنها نمی دانستند که چگونه و چرا گرده زنبور عسل کار می کند آنها فقط می دانستند که این کار را می کند. و برخی استدلال ها می کردند که این شکل از طب شهودی آزمایش پتانسیل دارویی یک ماده است

از خود در برابر سموم محافظت کنید چه کسی فکر می کرد که فواید گرده زنبور عسل محافظت از ما در برابر هزاران سمی باشد که هر ساله در معرض آن قرار می گیریم؟ طبق اعلام مرکز کنترل بیماری ها و آژانس حفاظت از محیط زیست، تنها در سال جاری در معرض بیش از 200 شکل مختلف سموم رادیواکتیو و بیش از 60000 سم شیمیایی مختلف خواهیم بود. این واقعا ترسناک است

 و احتمالاً توضیح می دهد که چرا ما یک اپیدمی سرطان در جهان داریم. به گفته دکتر استفان شکتر، همه اشکال تشعشعات و اکثر آلاینده های شیمیایی عوارض جانبی ایجاد می کنند. قرار گرفتن در معرض تشعشعات و / یا آلاینده های شیمیایی به طور نامطلوبی تعدادی از مواد حیاتی بدن را کاهش می دهد

 اینها شامل آنتی بادی ها و سایر گلبول های سفید خون (پاسخ ایمنی شما) است. سلول های قرمز خون؛ و مواد مغذی موجود در خون و شیر مادر مانند پروتئین و ویتامین های آنتی اکسیدانی C و  E

فواید گرده زنبور عسل برای مقابله با اثرات تشعشعات و آلاینده های شیمیایی بر روی این سلامت بدن ثبت شده است. در مطالعه ای، گرده زنبور عسل به طور قابل توجهی عوارض جانبی معمول رادیوم و کبالت-60 را در 25 زن که به دلیل سرطان رحم غیر قابل جراحی درمان شده بودند، کاهش داد

زنانی که گرده را مصرف کردند به طور قابل توجهی سالم تر بودند و پاسخ های ایمنی قوی تری داشتند. این زنان افزایش مفیدی را در تعدادی از زمینه ها از جمله تعداد گلبول های قرمز و سفید و سطح پروتئین سرم ثبت کردند.

این زنان همچنین گزارش دادند:  در بهبود حس خوب داشتن، و کاهش حالت تهوع و کم اشتهایی بعد از درمان مفید است همچنین اختلالات خواب، اختلالات ادراری و رکتوم پس از درمان و  کاهش ضعف عمومی پس از درمان با مقدار مصرف روزانه گرده زنبور عسل در این مطالعه 20 گرم گزارش شده است. این معادل 2 قاشق چای خوری گرده است. گرده یک آنتی بیوتیک طبیعی

اگر از خطرات استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها آگاه هستید، ممکن است به محتوای آنتی بیوتیک طبیعی گرده زنبور عسل علاقه مند شوید. به گفته رویدن براون، متخصص زنبور عسل، گرده زنبور عسل حاوی مقادیر متفاوتی از یک آنتی بیوتیک خاص است که با ارگانیسم های E.Coli و Proteus که می توانند باعث بیماری های جدی شوند، مبارزه می کند. همچنین مشخص شد که سالمونلا و سایر سویه‌های کلی باسیلوس با اثر آنتی بیوتیکی در گرده زنبور عسل نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرند. این ممکن است به خوبی توضیح دهد که چرا مزایای سلامتی گرده زنبور عسل برای مدت طولانی شامل تقویت سیستم ایمنی بوده است.

خواص گرده گل زنبور از شما در برابر داروهای شیمیایی محافظت می کند و استروژن را مسدود می نماید دانشمندان اخیراً تصمیم گرفتند تا بررسی کنند که آیا مزایای سلامتی گرده زنبور عسل شامل توانایی مسدود کردن استروژن است یا خیر. آنها همچنین بررسی کردند که آیا گرده زنبور عسل می تواند از سلول های انسان در برابر اثرات سمی سه داروی رایج سرطان محافظت کند یا خیر

اول از همه، آنچه آنها دریافتند این بود که خواص گرده گل زنبور یک اثر ضد استروژنی قوی از خود نشان داد (استروژن طبیعی 17 بتا استرادیول را مهار می کند). علاوه بر این، هیچ گونه فعالیت استروژنی یا آسیب کروموزومی در سلول ها ایجاد نکرد

آنچه که دانشمندان همچنین پی بردند این بود که گرده زنبور عسل توانایی قابل توجهی در محافظت از سلول های ما در برابر اثرات ژنوتوکسیک سه داروی رایج ضد سرطان – میتومایسین C، بلئومایسین و وین کریستین نشان داد

معنی آن این است که این داروهای سرطان هنگام مصرف آنها باعث آسیب به DNA (کد ژنتیکی) ما می شود. آنها نه تنها به سلول های سرطانی آسیب می رسانند و آن ها می کشند، بلکه به سلول های سالم ما نیز آسیب می رسانند ( و این خوب نیست). کاهش این آسیب بسیار ارزشمند است و به طور بالقوه می تواند منجر به زندگی سالم تر و پر جنب و جوش تر پس از درمان سرطان شود.

جزئیات این مطالعه را می توان در مجله اروپایی شیمی دارویی، 9 ژوئن 2010 یافت. گرده زنبور عسل طول عمر را افزایش می دهد بحث های زیادی در مورد مزایای سلامتی گرده زنبور عسل و این موضوع که آیا این گرده دارای تمام مواد مغذی است یا نه وجود دارد.

 چیزی در گرده زنبور عسل وجود دارد که باعث می شود حیوانات طولانی تر عمر کنند … و ما نمی دانیم آن چیست!” گرده زنبور عسل نشاط، رشد و سلامت کلی را افزایش می دهد مزایای سلامتی شگفت انگیز گرده زنبور عسل به آرامی اما مطمئناً توسط علم تأیید می شود.

آب حیات و چشمه جوانی که ما همه دنبالش هستیم

من جریانی ثابت از سوالات و نظرات در مورد فواید سلامتی و مزایای ضد پیری خواص گرده گل زنبور عسل دریافت می کنم. پس از خواندن مطالعه اخیر منتشر شده در Chemistry Central Journal، احساس می کنم که ما یک قدم به درک اینکه چرا گرده زنبور عسل کاری را که برای بسیاری از مردم انجام می دهد، نزدیک تر شده ایم.

 این مطالعه بدون شک روشن می کند که دقیقاً چه چیزی در گرده زنبور عسل وجود دارد که به آن اجازه می دهد برخی از مزایای سلامتی زیادی داشته باشد. مطالعه یونانی در مورد گرده زنبور عسل دانشمندان یونانی شروع به ارزیابی ترکیب شیمیایی و فعالیت بیولوژیکی گرده زنبورهای یونان کردند

اساساً، آنها می‌خواستند گرده‌های زنبور عسل را بیشتر بشکافند و با دقت بیشتری بررسی کنند که از چه چیزی تشکیل شده است که چگونه در مواجه با ترکیبات خاصی مانند باکتری یا قارچ عمل می‌کند. چیزی که آنها دریافتند این بود که گرده، به تعبیر آنها، “خواص آنتی اکسیدانی جالبی” را نشان داد

این اصطلاح علمی برای این است که “در برابر چیزهایی که شما را پیر می کنند کارهای بسیار جالبی انجام داد”) به دلیل این “خواص جالب”، آنها تصمیم گرفتند بیشتر به گرده زنبور عسل نگاه کنند و تجزیه و تحلیل شیمیایی بیشتری انجام دادند

با انجام این کار، آنها یک دسته کامل از ترکیبات مهیج، قدرتمند و تقویت کننده سلامت را در گرده زنبور عسل پیدا کردند که شامل هفت فلاونوئید به همراه قندها، اسیدهای لیپید و اسیدهای فنولیک می شود.اگرچه ممکن است این ترکیبات برای بسیاری از ما غریبه به نظر برسد، اما نشان داده شده است که این ترکیبات دارای خواص و فواید سلامتی فوق العاده ای هستند.

دانشمندان همچنین دریافتند که گرده زنبور عسل دارای خواص “ضد میکروبی جالب” است (ضد میکروبی ماده ای است که رشد میکروارگانیسم هایی مانند باکتری ها، قارچ ها یا تک یاخته ها را از بین می برد یا از آن جلوگیری می کند).

در حالی که آنها به جزئیات نپرداخته اند، اما این نشان می دهد که گرده زنبور عسل ممکن است به حفظ سیستم ایمنی بدن شما کمک کند و در بهترین حالت خود قرار گیرد.

گرده زنبور از DNA شما محافظت می کند شیمیدانانی از پرتغال و الجزایر، به رهبری آنا اولیویرا-برت از دانشگاه کویمبرا، برخی از خواص منحصر به فرد گرده زنبور عسل را کشف کردند که باعث افزایش طول عمر می شود.

آنها در حین توسعه یک فرآیند تحلیلی برای بررسی خواص آنتی اکسیدانی محصولات زنبور عسل، دریافتند که پلی فنول های استخراج شده از گرده زنبور عسل دارای سطوح بالایی از فعالیت آنتی اکسیدانی هستند

آزمایش نمونه های مختلف گرده نشان داد که گرده زنبور عسل حاوی طیف گسترده ای از پلی فنول ها از جمله چندین آنتوسیانیدین و فلاونول تقویت کننده سلامت است. شیمیدانان همچنین جداسازی ژل الکتروفورز را انجام دادند.

ژل الکتروفورز تکنیکی است که برای آنالیز DNA استفاده می گردد

 این آزمایش نشان داد که گرده زنبور عسل با جذب گونه های فعال اکسیژن به محافظت از DNA در برابر آسیب کمک می کند.

مطالعات ضد پیری در مورد خواص گرده گل زنبور عسل؟

با توجه به ماهیت معیوب فرآیند نظارتی و ثبت اختراع پیرامون داروها و مکمل‌ها، تقریباً هیچ مطالعه بالینی در مورد پتانسیل معکوس سن مواد غذایی مانند گرده زنبور عسل انجام نشده است.

این صرفاً به این دلیل است که هیچ انگیزه‌ای برای یک شرکت وجود ندارد که میلیون‌ها دلار را برای مطالعات و موانع نظارتی زیادی که برای تأیید یک مکمل یا غذا برای یک ادعای سلامتی خاص مورد نیاز است، خرج کند.

سیستم ثبت اختراع ما به گونه ای تنظیم شده است که شما نمی توانید آنچه را که مادر طبیعت خلق کرده است را ثبت کنید.

یک شرکت می تواند نشان دهد که گرده زنبور عسل در صورت مصرف در مقدار مشخصی برای یک دوره زمانی خاص، روند پیری را کند می کند. اما آنها پس از صرف میلیون ها دلار برای اثبات این موضوع در یک آزمایش بالینی نتوانستند این ادعا را مطرح کنند.

تنها راهی که این شرکت می تواند در این مورد ادعای حقوقی برای گرده زنبور عسل را داشته باشد، تغییر گرده زنبور عسل به نوعی مانند یک دارو است.

اما، هیچ کس نتوانسته است گرده زنبور عسل را در آزمایشگاه دوباره ایجاد کند. این به سادگی دارای ترکیبات فعال زیادی است که کپی کردن آن بدون کمک طبیعت غیرممکن است.

 بنابراین، از آنجایی که هیچ شرکتی نمی‌تواند ادعای فواید سلامتی گرده زنبور عسل را داشته باشد، هیچ کس میلیون‌ها دلار هزینه نکرده است تا ثابت کند که آیا این گرده دارای خواص وارونه کننده سن است یا نه، علیرغم شواهد زیادی که نشان می‌دهد این گرده واقعا روند پیری را کند می‌کند.

محدودیت کالری و گرده زنبور عسل چندین ماده مانند رسوراترول نشان داده شده است که پیری را در حشرات و حیوانات کند یا متوقف می کند، اما وارونه کردن روند پیری داستان متفاوتی است. تنها عملی که نشان داده شده است که بدون شک پیری را متوقف می کند و حتی به طور بالقوه آن را معکوس می کند، محدودیت کالری است

تمرین محدود کردن کالری مطالعات فراوانی روی حشرات و حیوانات کوچک انجام شده است که نشان می‌دهد پیری را کند می‌کند و حتی در برخی شرایط آن را متوقف می‌کند. در اینجا گزیده ای از وب سایت مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم است که مقاله ای از آزمایشگاه دکتر استفان اسپیندلر را نشان می دهد

او با استفاده از فناوری پیشرفته تراشه ژنی، اثرات افزایش دهنده عمر را با محدودیت کالری بررسی کرده است. نتایج اصلی این مطالعه این است که بسیاری از اثرات افزایش طول عمر ناشی از محدودیت کالری به سرعت اتفاق می‌افتد.

محدودیت کالری نه تنها پیری را کند می کند و حداکثر طول عمر را افزایش می دهد.

اما تا حدی تغییرات پیری را نیز معکوس می کند. اکنون، احتمالاً به این فکر می کنید که گرسنگی دادن به خودتان جالب به نظر نمی رسد و احتمالاً زندگی کوتاه تری با شکم پر داشته باشید تا زندگی طولانی با گرسنگی بی پایان.

و این چه ربطی به خواص گرده گل زنبور عسل دارد؟

اول از همه، گرسنگی دادن به خود واقعاً چیزی نیست که لازم باشد.

محدودیت کالری، در واقع در مورد خوردن بیشتر مواد مغذی متراکم، کم کالری و غذاهای کامل به شکل خام است. اکثر مردم امروزه برعکس می خورند – غذاهای پر کالری و فاقد مواد مغذی که در مایکروویو سرخ شده، تحت تابش قرار گرفته اند.

آیا تا به حال توجه کرده اید که سالم ترین غذاهایی که در طبیعت برای ما یافت می شوند، مواد مغذی بسیار متراکم و کم کالری هستند؟

جالب هست. آیا ممکن است صرفاً خوردن یک رژیم غذایی عمدتاً خام و کامل و متعادل با پروتئین کافی، کربوهیدرات‌های با فیبر بالا و چربی‌های ضروری اساساً «محدودیت کالری» باشد؟

غذاهای کامل مانند گرده زنبور عسل دارای شاخص سیری بسیار بالایی هستند.

آنها با ارسال پیامی به مغز که دیگر نیازی به غذا خوردن ندارید احساس سیری می کنید. اکثر سالم ترین غذاهای روی کره زمین همین ویژگی را دارند

خواص گرده گل زنبور عسل و پیری

محققان این مطالعه یونانی به این نتیجه رسیدند که “گرده زنبور عسل می تواند اثرات پیری و تندرستی را بهبود بخشد” و باید “در آینده از طریق تحقیقات علمی بیشتر مورد توجه دقیق قرار گیرد.” بیانیه ای بسیار قوی در حمایت از خواص گرده گل زنبور عسل به عنوان یک ترکیب ضد پیری را حداقل می توان گفت.

دانشمندان تمایلی ندارند که در مورد تحقیقات هیجان زده شوند و اغلب پیشنهاداتی در مورد ضد پیری مانند اینها را گزارش دهند. شاید آنها به سادگی چیزی را کشف کرده باشند که ادی تی، خواننده همیشگی این سایت، مدت زیادی است که می داند… “همسر من 63 سال دارد و به نظر می رسد در 40 سالگی است. (این از تعریف های دوستش است) او هنوز هم می تواند همان لباس هایی را بپوشد که 35 سال پیش در اولین ملاقات با من پوشیده بود. راز من و او مصرف گرده زنبور عسل از  30 سال پیش است.

خواص گرده گل ضد پیری

نحوه مصرف گرده گل زنبور عسل

قبل از اینکه به نحوه مصرف گرده زنبور عسل بپردازم، ابتدا باید بدانید که معمولاً به سه شکل موجود است.

گرانول، کپسول و قرص های جویدنی

بهترین روش خوردن آن و میزان مصرفش بستگی به اهداف شما و بودجه شما دارد و اینکه چرا آن را مصرف می کنید؟ بسیار مهم است که هنگام وارد کردن گرده زنبور عسل به رژیم غذایی خود از دستورالعمل های توصیه شده پیروی کنید. اگر به گرده‌های موجود در مکملی که مصرف می‌کنید حساسیت دارید، به طور بالقوه بدن شما به آن واکنش نشان می دهد (اگرچه این اتفاق نادر است

نحوه مصرف گرانول گرده زنبور عسل

 برای اولین بار در دوران کودکی روزانه آن را با قاشق غذاخوری مصرف می‌کردم، بنابراین می‌دانم که می‌توانم آن را به خوبی تحمل کنم و واکنش نامطلوبی نخواهم داشت. اما، اگر در مصرف این سوپرغذا تازه کار هستید، پیشنهاد می‌کنم دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید تا حساسیت خود را نسبت به آن مشخص کنید.

اگرچه گرده زنبور عسل یک دارو نیست، اما ممکن است شما نسبت به آن حساس باشید، بنابراین بهترین کار این است که اولین بار که آن را مصرف می کنید محتاط باشید.

دستورالعمل مصرف گرده گل زنبور عسل:

یک دانه گرده گل زنبور عسل را زیر زبان تان بگذارید تا حل شده و کاملا جذب خون گردد.

اگر بدنتان واکنشی نشان نداد نشانه ی خوبی است.

روز بعد دو تا گرانول یا دانه گرده زنبور را به همان روش قرار دهید.

در صورت نداشتن حساسیت این کار تا یک ماه را ادامه دهید. تا مطمئن شوید به گرده حساسیت یا آلرژی ندارید. 

در خاطر داشته باشید که آلرژی به گرده گل با اینکه نادر است اما بستگی به مقدار آن دارد. منظورم این است که ممکنه در مقادیر پایین بدنتان حساسیت نشان ندهد ممکنه در دوزهای بالا اینطور نباشد.

آیا باید گرده زنبور خود را از قبل خیس کنم؟

من بسیار علاقه مند به اضافه کردن گرده زنبور عسل به رژیم غذایی خود هستم، اما خوانده ام که بیشتر انسان ها باید گرده زنبور عسل را به مدت 10-12 ساعت خیس کنند تا جذب گرده را از 7-12٪ به +90٪ پس از خیساندن گرده افزایش دهند.

 طبق تحقیقات فلان دکتر چربولیز. هنگامی که موضوع نحوه مصرف گرده زنبور عسل مطرح می شود، اغلب از من در مورد خیساندن قبل سوال می پرسند. دکتر چربولیز معاون رئیس انجمن زنبور درمانی آمریکا است و دیدگاه او در مورد خیساندن گرده زنبور عسل برای هضم مطلوب به طور گسترده در سراسر اینترنت منتشر شده است

 دکتر چربولیز در واقع روانپزشکی است که به زنبورداری و زنبور درمانی علاقه مند است و برخی سایت ها ادعا می کنند که او در مورد جذب گرده زنبورها تحقیق کرده است. من هنوز نتوانسته ام تحقیق واقعیش را پیدا کنم یا بخوانم و نمی دانم که او چگونه یا چه زمانی توانست نرخ جذب گرده زنبور عسل را اندازه گیری کند.

 به این دلیل و فقدان کامل تحقیقات دیگر که ادعاهای دکتر چربولیز را تأیید کند، من کاملاً متقاعد نشده ام که خیساندن گرده به مدت 12 ساعت برای همه ضروری باشد. من متوجه شدم که این کار به کسانی که به نوعی هضم کردنشان مختل شده کمک می کند (کسانی که از روده تحریک پذیر، کرون، کولیت، گاز و نفخ و غیره رنج می برند). مطمئناً به گرده زنبور عسل و شما آسیبی نمی رساند.

از سوی دیگر، به خوبی شناخته شده است که خیساندن آجیل و دانه های خاص به کسانی که در هضم آن ها مشکل دارند کمک می کند. من شخصا معتقدم که اگر گرده خام خود را بجوید، دستگاه گوارش انسان کاملاً قادر است پوسته بیرونی دانه گرده را بشکند و مواد مغذی با ارزش را در روده شما آزاد کند.

اگر به گرده ها حساس هستید چگونه گرده زنبور عسل مصرف کنید؟

علائم و نشانه هایی که ممکن است به گرده گل حساس باشید عبارتند از خارش گلو، آبریزش بینی، سردرد، تعریق، اشک ریزش چشم یا سایر علائم آلرژیک.

اگر یک یا همه این علائم را تجربه کردید، نگران نباشید. برخی از متخصصان وجود دارند که معتقدند با قرار گرفتن در معرض مداوم، تحمل یا تعادل مجدد سیستم ایمنی خود را ایجاد خواهید کرد. و به مرور زمان می توانید گرده ها را به خوبی تحمل کنید.

مثل همیشه، اگر احساس عجیبی دارید یا مطمئن نیستید، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. در واقع شوهر من دقیقاً این پدیده را ابتدا تجربه نمود. وقتی شروع به مصرف گرده زنبور عسل کرد، در عرض چند ثانیه دچار خارش گلو و علائم خفیف آلرژی شد. به سادگی دوز او را کاهش دادیم و به آرامی آن را در طول زمان افزایش دادیم تا زمانی که او اصلاً هیچ یک از این علائم را دیگر تجربه نکرد

 حالا او روزی چندین قاشق غذاخوری گرده می خورد ! اگر کپسول خریداری کرده اید، ممکن است تعجب کنید که چگونه می توانید تحمل خود را آزمایش کنید. خب یه راهی هست بسیاری از مکمل های گرده زنبور عسل به شکل کپسول هستند. این کپسول ها معمولا از ژلاتین ساخته می شوند و به سادگی باز می شوند

 مقدار کمی از گرده را در آب، آب میوه یا مستقیماً در دهان خود بریزید. روشی که در بالا در مورد آن صحبت کردم را دنبال کنید. اگر موفق شده اید یک کپسول ژلاتین کاملاً مهر و موم شده (این موارد نادر هستند) پیدا کنید، به سادگی باید آن را با قیچی یا چاقو باز کنید تا تحمل خود را آزمایش کنید

. هر کاری که انجام می‌دهید، توصیه می‌کنم اگر تازه  شروع به مصرف گرده کرده اید، ابتدا تحمل خود را آزمایش کنید. واکنش های آلرژیک جالب نیست! اگر قرص‌هایی خریداری کرده‌اید و می‌خواهید حساسیت خود را به گرده‌ها آزمایش کنید، به سادگی یک تکه کوچک از قرص را جدا کرده و از آن استفاده کنید.  تمام قرص ها با استفاده از پرکننده ها در کنار هم نگه داشته می شوند. یک چاقوی تیز برای جدا کردن قرص کافی است

زمان مصرف گرده زنبور عسل برای جذب بیشتر خواص گرده گل

یکی از رایج ترین سوالاتی که از من پرسیده می شود این است که چه زمانی باید دانه های گرده زنبور عسل مصرف کرد.

گرده زنبور عسل قبل از هر چیز یک غذا است اینطور باید به آن نگاه کرد. و آن یک دارو نیست، بنابراین نگرانی هایی که در مورد مصرف آن با مکمل ها یا داروها را که می شنوم عمدتاً بی اساس است.

گرده زنبور عسل را می توان به معنای واقعی کلمه در هر زمانی از شبانه روز خورده یا مصرف کرد.

با این حال مراقب باشید چون برخی متوجه می شوند که این کار به آنها انرژی می دهد (احتمالاً به دلیل محتوای بالای ویتامین B).

گرده زنبور عسل را می توان به معنای واقعی کلمه با هر چیزی مخلوط کرد.

من آن را با غلات، ماست و حتی سس سیب مخلوط می کنم. راه مورد علاقه من برای مصرف گرده زنبور عسل این است که آن را با اسموتی پروتئین صبحگاهی خود با میوه، یک نوشیدنی سبز ترکیب کنم. برخی از مردم ترجیح می دهند به سادگی گرده زنبور خود را بجوند و قورت دهند. در حالی که در ابتدا طعم نسبتاً متفاوتی برای اکثر افراد دارد، ولی کاملاً خوش طعم است. به نظر من، این بهترین راه برای خوردن گرده است، زیرا سیستم گوارشی شما این شانس را دارد که واقعاً شروع به شکستن پوسته گرده بیرونی و آزاد کردن مواد مغذی با ارزش داخل آن کند

 در نهایت این به شما بستگی دارد که چگونه گرده خود را مصرف کنید.

بسیار متنوع است و می توان آن را جوید، مخلوط کرد، مخلوط کرد یا به سادگی بلعید. مهمترین چیز این است که آن را به بخشی از تغذیه روزانه خود تبدیل کنید، بنابراین ببینید چه چیزی برای شما بهتر است و به آن پایبند بمانید

 نحوه مصرف گرده زنبور عسل:  احتیاط  

من دانه های گرده زنبور عسل خود را در تمام سال در فریزر نگه می دارم و به شما توصیه می کنیم همین کار را انجام دهید تا رطوبت وارد نشود. شما دوست ندارید گرده کپک زده بخورید. یا  حداقل گرده خود را در یخچال نگهداری کنید. این فقط برای گرانول ها صدق می کند. کپسول ها و قرص ها از هر گونه نفوذ اکسیژن هوا محفوظ می شوند تا در دمای اتاق خوب بمانند.

Yıldız, O., Can, Z., Saral, Ö., Yuluğ, E., Öztürk, F., Aliyazıcıoğlu, R., … & Kolaylı, S. (2013). Hepatoprotective potential of chestnut bee pollen on carbon tetrachloride-induced hepatic damages in rats. Evidence-based complementary and alternative medicine, 2013

https://doi.org/10.1155/2013/461478

Pinto, B., Caciagli, F., Riccio, E., Reali, D., Šarić, A., Balog, T., … & Scarpato, R. (2010). Antiestrogenic and antigenotoxic activity of bee pollen from Cystus incanus and Salix alba as evaluated by the yeast estrogen screen and the micronucleus assay in human lymphocytes. European journal of medicinal chemistry, 45(9), 4122-4128

https://doi.org/10.1016/j.ejmech.2010.06.001

دیدگاهتان را بنویسید