درمان پاشنه پا با موم زنبور

درمان پاشنه پا با موم زنبور عسل

درمان ترک پاشنه پا موم زنبور عسل

موم زنبور عسل یک عنصر مفید در بسیاری از فرمولاسیون های تسکین دهنده پوست است. در واقع، ساختن مومیایی موم زنبور عسل یک راه عالی برای نشان دادن عشق به پاهایمان است. خواص مرطوب کنندگی این موم طبیعی به خوبی شناخته شده است. این دستور تهیه مرهم پا موم زنبور عسل برای پاشنه های خشک و ترک خورده مورد علاقه است. درست کردن و نگهداری آن آسان است و یک هدیه عالی نیز می سازد.

همه می دانند که زنبورداران عسل را از کندوهای خود جمع آوری می کنند، اما این تنها یکی از محصولات کندو است. بعد از برداشت عسل مقداری موم باقی می ماند. این موم بسیار ارزشمند است و در واقع به ازای هر پوند بیشتر از عسل به فروش می رسد.

موم طبیعی ساخته شده توسط زنبور عسل، موم زنبور عسل برای مصارف بسیاری در صنایع غذایی و همچنین بهداشتی، زیبایی استفاده می شود. اما، صنایع دستی خانگی است که در آن این موم طبیعی واقعا می درخشد. ذوب و استفاده و ترکیب آن با سایر محصولات بسیار آسان است.

موم زنبور عسل علاوه بر ساخت شمع ها در ساخت بسیاری از محصولات مراقبت از پوست استفاده می گردد. اینها شامل لوسیون ها، پمادها، مرهم و غیره می شود. این روند جدیدی نیست. صدها سال است که از موم زنبور عسل در پروژه های خانگی استفاده می شود. از بالم لب گرفته تا پولیش مبلمان، این موم ویژگی های شگفت انگیزی را برای محصولات دست ساز به ارمغان می آورد

چرا موم زنبور عسل برای پاشنه های ترک خورده مفید است؟

آیا از پاشنه های خشن ترک خورده رنج می برید؟ من این کار را انجام می دهم، به خصوص در طول زمستان – اگرچه در تابستان نیز اتفاق می افتد.  استفاده از کرم یا مومیایی با خاصیت مرطوب کنندگی می تواند کمک کننده باشد. با این حال، به نظر می رسد هرگز طولانی مدت نیست و فراموش می کنم که آن را هر روز استفاده کنم. به همین دلیل است که روش مومیایی کردن موم زنبور عسل بسیار خوب عمل می کند

 موم با نگه داشتن رطوبتی که از قبل در پوست شما وجود دارد، ترک ها را ترمیم می کند. من معتقدم که مخصوصاً برای پاشنه های ترک خورده تسکین دهنده است چون به ترک ها نفوذ می کند و در جای خود باقی می ماند. از آنجایی که این محصول غلیظ‌تر است – به راحتی مانند یک محصول رقیق‌تر مالیده نمی‌شود.

موم زنبور عسل کمک می کند تا احساس آرامش در پاشنه پا برای مدت طولانی تری حفظ گردد. توصیه می‌کنم شب‌ها از آن زیر جوراب استفاده کنید – نمی‌خواهید لیز بخورید و بیفتید.

مواد تشکیل دهنده:

114 گرم موم خام زنبور عسل   (1/2 فنجان)

114 گرم اونس وزن خالص کره شی خام (1/2 فنجان)

140 اونس وزن خالص روغن نارگیل (1/2 فنجان)

3 قطره روغن ویتامین E (اختیاری)

10 قطره اسانس اسطوخودوس (اختیاری)

خرید موم زنبور عسل برای مرهم پا

برای اینکه شاهکار مراقبت از پا خود را بسازید، فقط باید چند ماده را با هم ترکیب کنید. ما با موم خام از کندو شروع می کنیم. اگر تا به حال یک نوار موم تازه در دست گرفته اید، می دانید که این ماده جامدی است که نمی توان آن را به پوستمان مالید. این موم برای اینکه برای مراقبت از پوست مفید باشد نیاز به افزودن سایر مواد دارد. شاید شما یک زنبوردار باشید که مقداری موم اضافی در دست دارید. اگر چنین است، فقط باید موم خود را قبل از شروع روش ساخت تمیز کنید.

ابزار مورد نیاز

 تجهیزات بسیار کمی برای این دستور غذا مورد نیاز است. برای ذوب مواد بهتر است از دو ظرف (روی اجاق گاز) یا ظرف شیشه ای (قابل استفاده در مایکروویو) استفاده کنید. من ترجیح می‌دهم از مایکروویو استفاده نکنم، بنابراین دستورالعمل‌های من شامل ذوب کردن مواد روی اجاق گاز است

. من از یک قابلمه، یک ظرف بزرگ (حاوی آب) و یک ظرف کوچک برای ریختن موم استفاده می کنم. برخی از چوب های صنایع دستی برای مخلوط کردن مواد ما مفید هستند. و فراموش نکنید که برای ریختن مومیایی پا در ظرفی نیاز دارید.

چگونه برای پاهای خود مرهم موم درست کنیم

زمان مورد نیاز: 1 ساعت و 15 دقیقه

دستورالعمل تهیه مومیایی پا با موم زنبور عسل و روغن های مرطوب کننده برای تسکین پاشنه های ترک خورده. موم زنبور عسل و سایر مواد را ذوب کنید اگر یک دیگ دوتایی استاندارد دارید آن را به ذوب موم اختصاص دهید، آب را در نیمه پایینی و موم زنبور خود را در قسمت بالایی قرار بدهید. گزینه دیگر این است که یکی از این دیگ های کوچک دوتایی را خریداری کنید و از آن به عنوان دیگ بالایی استفاده کنید.

در ظرف بزرگ پایینی آب قرار داده و در ظرف بالایی موم  زنبور عسل و کره شی را قرار دهید. زمانی که موم و کره شی تا نیمه ذوب شدند، می توانید روغن نارگیل را اضافه کنید. روغن نارگیل خیلی سریع ذوب می شود. موم زنبورعسل زمان بیشتری برای ذوب شدن لازم دارد. برش دادن آن به قطعات کوچکتر باعث افزایش سرعت ذوب شدن آن می گردد.

درمان پاشنه پا با موم زنبور عسل

سطح کار و ظروف را آماده کنید

 کار با موم داغ می تواند باعث ریخت و پاش شود. سطح کار خود را با یک تکه بزرگ فویل آلومینیومی یا کاغذ مومی بپوشانید. این کار باعث می شود که میزکار تمیز بماند.  شما همچنین به ظروف برای نگهداری محصول نهایی خود نیاز دارید

 اگر این محصول را برای خودتان درست می‌کنید، یک شیشه‌ی نیم لیتری دهان گشاد خوب است. ظروف کوچکتر برای هدیه دادن بهترند. اگر از شیشه استفاده می کنید، آنها را از قبل با آب داغ گرم کرده و خشک کنید. قلع های فلزی و ظرف های پلاستیکی از دیگر گزینه های خوب هستند.

ویتامین E و اسانس ها را اضافه کنید سپس بریزید وقتی همه مواد کاملا ذوب شدند، از منبع حرارت بردارید. این ایده خوبی است که از حرارت دادن بیش از حد مواد خود جلوگیری کنید. این می تواند به برخی از خواص مفید آنها آسیب برساند. در صورت تمایل ویتامین E و روغنهای ضروری را اضافه کنید اگرچه هیچ کدام ضروری نیست.

با این حال، ویتامین E به مومیایی موم زنبور عسل شما کمک می‌کند تا ماندگاری بیشتری داشته باشد. اسانس‌ها رایحه‌ای مطبوع ارائه می‌کنند و همچنین دارای برخی خواص تسکین‌دهنده هستند. در حالی که قابلمه ریختن موم داغ است با احتیاط مواد خود را در ظرف های نهایی بریزید و سریعاً با دستمال کاغذی بقایای بجا مانده را پاک کنید.

اجازه دهید مخلوط خنک شود در عرض یک ساعت یا بیشتر باید نیمه جامد گردد. سپس، درب شیشه های خود را (یا سایر ظروف) قرار بدهید و محصول شما آماده استفاده است. حتماً یک برچسب اضافه کنید تا به خاطر بیاورید که برای چیست.

اگر می خواهید محصول سفتی کمتری داشته باشید – دوباره آن را ذوب کنید و کمی روغن نارگیل اضافه نمایید.

اگر متوجه شدید که در هوای گرم مایع است، اضافه کردن مقداری موم بیشتر به سفت شدنش کمک کننده خواهد کرد این یکی از خواص فوق العاده کار با موم زنبور عسل است.

نحوه استفاده

 قبل از خواب، مومیایی موم خود را روی پاشنه های خشک بمالید. یک کار را کامل انجام دهید و واقعا آن را به شکاف های اطراف پاشنه بمالید. و با جوراب بپوشانید تا از لکه دار شدن ملافه یا افتادن تک های آن جلوگیری کند. احساس نرمی می‌کنید – بدون جوراب راه نروید.

تا صبح روز بعد بیشتر مومیایی باید جذب پوست شما شده باشد. در صورت لزوم این کار را تکرار کنید و باید تفاوت زیادی در پوست خود مشاهده نمایید. مزایای استفاده از مومیایی موم زنبور عسل استفاده از دستور العمل های خانگی برای تهیه محصولات خود راه خوبی برای دانستن اینکه دقیقاً چه چیزی را روی بدن خود می گذارید است

 لازم نیست نگران وجود مواد شیمیایی احتمالی در مومیایی های خود باشید. ایجاد محصولات طبیعی موم زنبور عسل برای مصارف خانگی نیز درس بزرگی در خودکفایی است. استفاده از هر منبع تولید شده توسط کندوهای ما یکی از راه های احترام به زنبورها است

 یک زنبوردار هنگام فروش عسل می تواند محصولاتی مانند این را تولید کند و به مشتریان بفروشد. یا دستور العمل ها را بنویسید تا با مشتریان به اشتراک بگذارید. به دیگران در مورد کمک های زنبورهای عسل و روش های متعدد استفاده از موم زنبور عسل و سایر محصولات کندو آموزش دهید.

درمان پاشنه پا با موم زنبور

دیدگاهتان را بنویسید