نقش اصلی زنبور ملکه

نقش اصلی زنبور ملکه

نقش اصلی زنبور ملکه چیست؟

شناخته شده ترین عضو کلنی زنبور عسل کیست؟

 البته ملکه زنبور عسل مهمترین فرد در کندو، هر بخش از زندگی کلنی حول او می چرخد. او نمی تواند بدون سایر اعضای کندو زندگی کند. اما، یک کلنی بدون او نیز برای مدت طولانی زنده نخواهد ماند. بیایید برخی از حقایق شگفت انگیز در مورد ملکه زنبور عسل را بررسی کنیم. برخی از آنها ممکن است شما را شگفت زده کنند.

چرا ملکه زنبور عسل اینقدر با ارزش است؟

زنبورهای عسل هزاران سال است که در کندوهای ساخت بشر مدیریت می شوند. ما هنوز همه چیز را در مورد زندگی آنها نمی دانیم. اما، ما چیزهای زیادی در مورد زنبورها و نحوه عملکرد آنها به عنوان یک خانواده آموخته ایم. افراد کلنی با هم به نفع کل کندو کار می کنند. اما، نقش های متفاوتی توسط اعضای مختلف جامعه زنبور عسل ایفا می شود. ملکه زنبور عسل مادر هر زنبور کندو است. از تخمگذاری تا ارتباط کلنی، او نقشی را ایفا می کند که هیچ عضو کلنی دیگری نمی تواند آن را ایفا کند.

حقایق جالب در مورد ملکه زنبور عسل

بیایید با نگاهی به چند واقعیت کمتر شناخته شده در مورد ملکه زنبور عسل شروع کنیم.

تنها عضو کلنی است که قادر به جفت گیری و تخم گذاری تخم های بارور شده می باشد.

وقتی تخم‌هایش تمام می‌شود یا از تخم گذاری می افتد، کارگران او را خواهند کشت.

او درشت ترین عضو کلنی است

پس از جفت گیری منی (اسپرم) در اندام خاصی در شکم او ذخیره می گردد

او سبد گرده ندارد – کار او داخل کندو است

او تنها برای جفت گیری (در جوانی) یا در ازدحام کندو را ترک می کند.

ملکه زنبور عسل دارای نیش است اما نیش او با کارگران متفاوت است

هر تخم بارور شده می تواند به ملکه زنبور عسل تبدیل شود

او فقط به 16 روز نیاز دارد تا بالغ شود – کوتاه ترین زمان

هر ملکه بوی منحصر به فرد (فرومون) دارد که کلنی بوسیله آن او را می شناسد

او واقعاً رئیس کندو نیست.

نقش اصلی زنبور عسل

نقش اصلی زنبور ملکه

یک ملکه زنبور عسل در واقع چندین عملکرد شناخته شده در کندو دارد. آنچه را که ما می دانیم – چه کسی چیزی را می داند که ما هنوز کشف نکرده ایم؟ البته نقش اصلی زنبور ملکه شامل تخمگذاری هزاران تخم زنبور است. ادعای اصلی او برای شهرت توانایی او در تخمگذاری بارور است. این مهم است زیرا تخم های بارور شده به زنبورهای کارگر تبدیل می شوند

 این نیروی کار کلنی است و هزاران عدد برای نگهداری کندو مورد نیاز هستند. کارگران به عنوان شهدآوران به جستجوی منابع غذایی می پردازند و آن را وارد می کنند. آنها همچنین شانه مومی می سازند، نوزادان را بزرگ می کنند و کندو را در برابر شکارچیان محافظت می کنند.

ملکه زنبور عسل همچنین می تواند تخم های بارور نشده بگذارد که تولید درون ها را می کنند. درون هان نرهایی هستند که برای جفت گیری با ملکه های جدید مورد نیاز می باشند. او همچنین فرمون های خاصی تولید می کند. این فرمون ها پیام رسان های شیمیایی هستند که به ارتباطات کلنی کمک می کنند.

آنها به تثبیت خلق و خوی کندو کمک می کنند و به اعضا اطمینان می دهند که همه چیز همانطور که باید باشد پیش می رود. اگر ملکه زنبور عسل گم شده باشد، کلنی به دلیل کمبود فرمون های او به سرعت آگاه می گردد. برخی منابع می گویند که زنبورها می توانند غیبت او را در عرض 15-30 دقیقه تشخیص دهند.

کندوی بدون ملکه زنبور عسل “بی ملکه” است و کلنی سختی وضعیت را تشخیص می دهند. کارگران فرآیند جایگزینی او را در عرض چند ساعت آغاز می کنند.

ملکه زنبور عسل چه شکلی است؟

او از جهاتی شبیه سایر اعضای ماده کلنی است. زنبورهای عسل حشراتی هستند که چندین مرحله رشد را طی می کنند. ملکه نیز همین روند را از تخم به لارو، شفیره و بالغ سپری می کند. در آناتومی زنبور عسل می دانیم که همه حشرات دارای 3 بخش اصلی بدن هستند.  او دارای سر، قفسه سینه و شکم با 2 جفت بال و 6 پا و  آنتن، چشم و سایر قسمت های حیاتی بدن می باشد.

آیا ملکه ها نیش دارند؟

یک ملکه زنبور عسل دارای نیش است اما با زنبورهای کارگر متفاوت است. او وظیفه محافظت از کندو را بر عهده نداشته و دلیلی برای نیش زدن ندارد.

نیش ملکه در انتها خاردار نیست. و فقط برای کشتن رقبا در کندو استفاده می گردد. هنگام جانشینی یک ملکه جدید، چندین ملکه را تولید می کند. اما، تنها یک ملکه باکره جدید در نهایت به عنوان ملکه جدید حکومت خواهد کرد. اولین نفری که بیرون می آید به سرعت بقیه رقبای دیگر را می کشد. نیش یک ملکه فقط برای کشتن رقبای او است. انسان ها به ندرت توسط ملکه گزیده می شوند

آیا ملکه زنبورها درشت تر هست؟

یک ملکه جفت شده بالغ بزرگترین زنبور کلنی، تقریباً دو برابر اندازه زنبوران کارگر است. این در درجه اول به دلیل شکم بلند او است. با این حال، بخش میانی یا “قفسه سینه” او هم کمی بزرگتر است. اندازه او به دلیل نوع یا نژادش که بخشی از میراث ژنتیکی اوست، می تواند کمی متفاوت باشد. بلوغ نیز نقش دارد. یک باکره تا قبل از زمانی که شروع به تخمگذاری کند شکم کوچکتری دارد.

در واقع، گاهی اوقات تشخیص یک ملکه باکره از یک زنبور عسل کارگر بزرگتر دشوار است. اما هنگامی که او شروع به تخمگذاری می کند، شکم پر شده و به طور قابل توجهی چاق می شود. زنبورداران جدید باید یاد بگیرند که چگونه ملکه زنبور عسل خود را در بازدید کندو پیدا کنند. تسلط بر این مهارت کمی طول می کشد

 معمول است که زنبورداران جدید گیج می شوند و به جای آن زنبورهای درون را پیدا می کنند. همه به زنبورداران مبتدی می گویند که به دنبال بزرگترین زنبور باشند. درست است که درون ها از اکثر اعضای کلنی بزرگتر هستند. اما، آنها فاقد شکم بلند پر از تخم هستند که باید به دنبال آن باشید.

آیا اندازه ملکه زنبور عسل مهم است؟

 گاهی اوقات زنبورداران احساس می کنند که یک ملکه بزرگتر احتمالاً دارای تخمدان پربارتری است، اما این همیشه درست نیست. به طور کلی، شکم چاق می تواند نشان دهنده تخمدان های خوب تولید کننده تخمک و اسپرماتکای کامل باشد. با این حال، به دلیل مسائل ژنتیکی، ممکن است ملکه لاغرتری داشته باشید اما در تخم‌گذاری بهتر عمل کند.

ملکه های جدید چگونه تولید می شوند؟

چرخه زندگی یک ملکه از تخم بارور شده شروع می شود. هنگامی که کلنی به یک ملکه جدید نیاز دارد، زنبورهای کارگر چندین لارو ماده بسیار جوان را انتخاب می کنند. لارو باید بسیار ریز باشد – تقریباً خیلی کوچک برای دیدن – تا بهترین نامزد باشد.

 این لاروهای ریز (که اغلب به آنها نوزاد گفته می شود) توسط زنبورهای پرستار متعددی با ژل رویال تغذیه می گردند. این باعث می شود که لاروها به ماده های بارور تبدیل شوند که قادر به جفت گیری هستند. سال‌ها اعتقاد بر این بود که ماده‌ای به نام ژل رویال مسئول رشد باروری در زنبورها است

 امروزه محققان بر این باورند که سایر مواد غذایی نیز در این فرآیند دخیل می باشند. همانطور که لاروها رشد می کنند، سلول های آنها بزرگ شده تا اندازه بزرگتر آنها را در خود جای دهند. تقریباً 16 روز پس از تخم گذاری، ملکه باکره های جدید ظاهر می گردند. فقط یکی زنده خواهد ماند تا بر کلنی حکومت کند. جفت گیری در هوا با 12-20  درون از کلنی دیگر انجام می شود. این سبب ارتقای تنوع ژنتیکی در جمعیت کلنی می شود.

یک کلنی زنبور عسل متشکل از هزاران زنبور ماده کارگر است. تنها کاری که زنبورهای کارگر نمی توانند انجام دهند، تخمگذاری است. اگر اتفاقی برای ملکه بیفتد، باید سریعاً یک ملکه جدید تولید شود. با این همه برنامه ریزی، زنبورها برای همیشه زنده نمی مانند

 اگر ملکه زنبور عسل بمیرد، کلنی باید به سرعت وارد عمل گردد. و 16 روز طول می کشد تا ملکه جدید تولید و زمان بیشتری برای بزرگ شدن و جفت گیریش سپری می شود. آینده کندو به تصمیم گیری سریع اعضای کلنی بستگی دارد.

سلول های ملکه

از آنجایی که نوزاد زنبور ملکه بزرگتر است، برای رشد و نمو به سلول بزرگتری نیاز دارد. به این سلول های بزرگ سلول های ملکه یا شاخون می گویند.

این سلول ها به دلیل شکل بزرگ و شبیه بادام زمینی آن روی سطح شانه یا آویزان شدن از پایین قاب ها، شناسایی آنها آسان است. زنبورهای کارگر معمولاً چندین مورد از این سلول ها را هم زمان ایجاد می کنند. این کار برای افزایش شانس موفقیت آنهاست در صورتی است که اشتباهی رخ دهد. مثلا اگر یک زنبوردار دست و پا چلفتی یکی را شکست دهد.

 چگونه یک ملکه جدید در میان چندین مدعی ملکه باکره انتخاب می شود؟

 این یک نبرد تا دم مرگ است که امیدواریم قوی ترین شرکت کننده برنده شود. دیدن سلول های ملکه در یک کلنی نشانه مطمئنی است که اتفاق بزرگی در حال رخ دادن است. مسلماً نشانه ای از تولید ملکه است، این سلول ها به دلایل مختلفی ساخته می شوند

 کلنی ممکن است در جایگزین یک ملکه شکست خورده یا برای ازدحام آماده گردد. زنبورداران هنگام مدیریت کندوهای خود باید تصمیم بگیرند که با سلول های ملکه چه کنند. اینکه زنبورها را به برنامه های خود رها کنیم یا اینکه مداخله کنیم بستگی به شرایط کلنی و اهداف زنبوردار دارد.

برخی از زنبورداران زنبور ملکه پرورش می دهند و برای فروش یا استفاده در زنبورستان خود آن را تولید می‌کنند.

آیا زنبور ملکه کندو را ترک می کند؟

زنبورهای ملکه مانند سایر اعضای کلنی به طور منظم کندو را ترک نمی کنند. این دخترها خیلی بیرون نمی آیند. آنها را می توان به عنوان بدن های خانگی یا بهتر بگوییم، بدن های کندو توصیف کرد؟

او نیازی به شهدآوری ندارد. کارگران به هر نیاز او رسیدگی می کنند. مخلوط ژل رویال مصرف شده توسط ملکه به قدری خالص است که مواد زائد کمی تولید می گردد. او دلایل کمی برای ترک کندو دارد.

در واقع فقط دو مورد: یا ملکه باکره در پرواز جفت گیری کندو را ترک می کند. یا او با یک دسته زنبور (معمولاً به عنوان یک ملکه پیر) کندو را ترک می کند. خارج از این دو شرط، تا آخر عمر در داخل کندو می ماند.

زنبورهای عسل چگونه ملکه خود را می شناسند؟

زنبورهای ملکه بوی خوشایند می دهند. خوب، اجازه دهید آن را به شکل دیگری بیان کنم. هر ملکه زنبور عسل بوی منحصر به فردی دارد. او مدام فرمون ترشح می کند. (اینها مانند هورمونهای ما هستند اما در خارج از بدن پخش می گردند.

 این فرمون ها به کلنی منتقل می شوند و به کلنی می گویند که همه چیز خوب است. کارگران آنها را با لمس آنتن و سایر فعالیت های نظافت پخش می کنند. با افزایش سن ملکه، فرمون کمتری ترشح می کند. همانطور که تخمگذاری و سطح فرمون کاهش می یابد، زمان او کوتاه می شود. با داشتن توانایی تا 2 سال، اکثر کلنی ها خیلی زودتر زنبور ملکه خود را جایگزین می کنند.

جایگزینی ملکه ها در کندوی زنبور عسل

زنبورداران به همان دلایلی که کلنی دارند، اغلب ملکه ها را جایگزین می کنند. داشتن یک ملکه جوان و جفت شده و با تخم گذاری زیاد هدف است. خرید ملکه برای کندو رایج ترین روش جایگزینی آن است. حتی می‌توانید یکی از آن‌ها را آنلاین بخرید و از طریق پست دریافت کنید

 فراهم کردن کلنی زنبور عسل با ملکه متفاوت «ملکه دار کردن مجدد کندو» نامیده می شود. با این حال، زنبوردار نمی تواند به سادگی یک زنبور جدید را در یک کلنی رها کند. او بوی متفاوتی نسبت به سایر زنبورهای کلنی خواهد داشت. کارگران کلنی او را به عنوان یک تهدید می بینند و معمولا او را می کشند. او باید به آرامی به کلنی معرفی گردد.

قبل از معرفی ملکه، زنبوردار باید زنبور ملکه قدیمی را با فرض اینکه هنوز در کندو است خارج کند.

آیا ملکه های خود را علامت گذاری می کنید؟  علامت گذاری ملکه زنبور عسل وقتی به درستی انجام شود بی خطر است و پیدا کردن او را بسیار آسان می کند.

حیاتی ترین عضو کلنی دنیای زنبور عسل پر از شگفتی های بی پایان است. در حالی که ملکه برای زندگی مستعمره ای حیاتی است، او در واقع تصمیمات مستعمره ای نمی گیرد. او به هزاران کارگر وابسته است. حقایق واقعی در مورد ملکه زنبورها را بیاموزید و خواهید توانست دانش خود را در مورد زنبور عسل با دیگران به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول درباره نقش اصلی ملکه زنبور عسل

آیا یک کلنی می تواند بیش از یک ملکه زنبور عسل داشته باشد؟

این یک واقعیت است که یک کلنی زنبور عسل در موارد عادی فقط یک زنبور ملکه دارد. با این حال، یک کلنی که در حال گذار است ممکن است برای مدت کوتاهی دو ملکه داشته باشد. رایج ترین زمان برای این اتفاق در زمان جانشینی ملکه است. ملکه قدیمی معمولا توسط ملکه جدید یا کارگران کشته می شود.

با این حال، گاهی اوقات، 2 ملکه برای مدت کوتاهی با هم زندگی می کنند. این ممکن است بیشتر اتفاق بیفتد که ما متوجه می شویم. وقتی زنبوردار در حال بازرسی کندو است و ملکه ای را پیدا می کند، اغلب ما به دنبال ملکه دیگری نمی گردیم.

آیا زنبور ملکه تنها تخمگذار کلنی است؟

در حالی که ملکه تنها ماده ای است که قادر به جفت گیری است، اما تنها زنبوری نیست که می تواند تخم بگذارد. زنبورهای کارگر نیز ماده هستند. در موقعیت استرس زا که یک کلنی ملکه خود را از دست داده باشد، زنبورهای کارگر شروع به تخم گذاری می کنند

 متأسفانه کارگران نمی توانند جفت شوند. تخم‌های بارور نشده آن‌ها به زنبورهای درون (نر) تبدیل می‌شوند و نه کارگران. به اینها کارگران تخمگذار می گوییم. یک کلنی بدون ملکه جفت شده محکوم به فناست. جمعیت تا زمانی که کلنی بمیرد یا توسط یک کلنی قوی تر غارت شود همچنان کاهش می یابد.

آیا زنبور ملکه در داخل کندو جفت گیری می کند؟ خیر،

ملکه زنبور عسل نمی تواند در داخل کندو جفت گیری کند. جفت گیری زنبور عسل در هنگام پرواز انجام می شود. درون ها در این منطقه ملکه را حس کرده و در هوا با او جفت می شوند. صدها درون ملکه های باکره را تعقیب خواهند کرد. ملکه زنبور عسل پس از جفت گیری با 12-20 درون به کلنی باز می گردد تا نقش خود را به عنوان مادر کلنی آغاز کند.

آیا ملکه زنبور عسل توسط کارگران انتخاب می شود؟

هنگامی که یک کلنی به یک ملکه نیاز دارد، آنها سعی می کنند ملکه جدیدی را پرورش دهند. با انتخاب لاروهای کارگر بسیار جوان، چندین سلول ملکه ساخته می شود. لارو ماده در داخل سلول ها با رژیم غذایی خاصی تغذیه می گردند که به آنها اجازه می دهد تا به ملکه های جوان تبدیل شوند

 اولین ملکه باکره ای که از سلول ملکه اش بیرون می آید، رقبایش را جستجو کرده و نابود می کند. کارگران نقش کوچکی در انتخاب ملکه دارند. اما، این مبارزه بین ملکه های باکره است که پادشاه جدید را تعیین می کند.

آیا ملکه زنبورها قادر به پرواز نیستند؟

زنبورهای ملکه می توانند پرواز کنند. مانند هر زنبور عسل دیگر، ملکه دارای 2 جفت بال است. در طول چرخه زندگی ملکه زنبور عسل در طی 2 رویداد زندگی کندو را ترک می کند. به عنوان یک ملکه باکره جوان، او برای جفت گیری به مناطق تجمع درون ها پرواز می کند. این اتفاق در چند پرواز بعد از ظهر در چند هفته اول زندگی او رخ می دهد

 دومین باری که ملکه زنبور عسل ممکن است پرواز کند، هنگام ازدحام کردن است

 هنگامی که یک کلنی قوی ازدحام می کند، ملکه زنبور عسل همراه با ازدحام به یک خانه جدید مهاجرت می کند. در غیر این صورت، ملکه برای انجام فعالیت های روزانه به خارج از کندو پرواز نمی کند. او برای پرواز بیش از حد چاق و متورم است. و او نیازی به بیرون رفتن ندارد. خدمتگزاران او به هر نیاز او رسیدگی می کنند.

آیا زنبور ملکه نقش اصلی کانی را دارد؟

 ملکه تنها زنبوری است که قادر به تخم گذاری تخم بارور شده است اما تصمیمی برای کلنی نمی گیرد. این زنبورهای کارگر هستند که برای کلنی تصمیم می گیرند. زمانی که نیاز به تخم گذاری باشد، کارگر سلول ها را تمیز کرده و برای ملکه آماده می کند.

 او در سلولی که آماده نشده است تخم نمی گذارد. ملکه زنبور عسل خودش را تغذیه نمی کند، او توسط زنبورهای کارگر آراسته و تغذیه می گردد. هنگامی که کلنی برای ازدحام آماده شود، رژیم غذایی ملکه تغییر می کند تا به او اجازه دهد برای پرواز کردن لاغر شود.

ملکه برای کندو بسیار مهم است. اگر ملکه زنبور عسل بمیرد، زنبورهای کارگر با طرحی برای جایگزینی او وارد عمل می شوند.

نقش اصلی زنبور ملکه

دیدگاهتان را بنویسید