مرهم سوختگی با عسل

مرهم سوختگی با عسل

مرهم سوختگی با عسل خانگی

تنها با چند ماده ساده، می توانید مرهم سوختگی عسل خانگی خود را بسازید (با عسل و آلوئه ورآ. عسل به عنوان یک مرهم تسکین دهنده برای بسیاری از انواع زخم ها در طول هزاران سال استفاده شده است. ساختن کرم و مرهم سوختگی برای شما واقعاً بسیار آسان است. سوختگی های جزئی به خوبی به مواد مغذی موجود در این درمان های خانگی پاسخ می دهند.

با خیال راحت از آن استفاده کنید

ساخت مرهم شفای بخش خودتان می تواند یک پروژه خانگی فوق العاده باشد. مطمئناً می توانید محصولات زیادی را در فروشگاه مواد بهداشتی محلی پیدا کنید، اما چیز خاصی در مورد تهیه این مرهم توسط خودتان وجود دارد. فرآیند تهیه کرم سوختگی دست ساز سریع و آسان است. و شما راه های زیادی برای اعمال سلیقه در روش تهیه اش دارید تا شامل مواد مورد علاقه شما باشد.

بهتر از همه، اگر خودتان درست کنید. بدون شک لیست مواد تشکیل دهنده را می شناسید. همین امر را می توان در مورد لوسیون ها یا کرم های خانگی طبیعی نیز گفت.

عسل برای سوختگی

عسل خام یک مرهم موضعی سنتی برای سوختگی های جزئی و زخم های دیگر است. گفته می شود که اثر تسکین دهنده دارد. و خواص ضد باکتریایی عسل به جلوگیری از عفونت کمک می کند. امروزه، بسیاری از ما درک عمیق تری از درمان های هومیوپاتی پیدا کرده ایم و استفاده از عسل در مرهم و کرم ها رایج شده است.

همه ما باید یک انباری مجهز با چند ماده ضروری در دست داشته باشیم. هرگز نمی دانید چه زمانی به چیزی نیاز خواهید داشت و نمی توانید فورا به فروشگاه بروید. اقلامی که برای مدت طولانی سالم باقی می مانند، بهترین گزینه هستند. اگر عسل به درستی نگهداری شود، هرگز فاسد نمی گردد. هر خانه ای باید یک شیشه عسل ذخیره داشته باشد.

مرهم سوختگی با عسل

قبل از شروع، مواد تشکیل دهنده، ابزار مورد نیاز و ظروف انتخابی خود را جمع آوری کنید

این روش تهیه ساده فقط به 4 ماده نیاز دارد که در بسیاری از مرهم ها رایج است:

عسل خام

 روغن نارگیل

 ژل آلوئه ورا

موم زنبور عسل

 عسل: عسل خام بهترین نوع برای تهیه مرهم و کرم خانگی است. برخلاف عسل پاستوریزه، عسل خام هنوز تمام خوبی های طبیعی، آنزیم ها و مواد معدنی را دارد. در صورت تمایل می توانید از عسل مخصوص طبی یا عسل مخصوص مانوکا استفاده کنید. ولی خوب، اکثر مردم از آنچه در دست دارند استفاده می کنند.

روغن نارگیل: این روغن در بسیاری از فرمولاسیون مواد بهداشتی و زیبایی محبوب است. روغن نارگیل دارای خواص درمانی پوست و حاوی اسیدهای چرب ضد قارچ و ضد باکتری است.

ژل آلوئه ورا: این ژل از گیاه آلوئه ورا به دست می آید. ماده ژله مانند موجود در برگ ها را می توان مستقیماً روی سوختگی مالید. گردش خون را تقویت می کند و از رشد باکتری ها جلوگیری می کند. می توانید ژل آلوئه ورا خود را با استفاده از آب گیاه آلوئه ورا درست کنید. با این حال، به سرعت خراب می شود و بسیار کثیف است، بنابراین اکثر مردم انواع تجاری را آماده استفاده می خرند

 موم زنبور عسل: یک موم طبیعی معجزه گر که توسط زنبورهای عسل ساخته می شود. موم زنبور عسل بسیار آسان ذوب می شود و می توان آن را با انواع روغن ها، کره ها و سایر موم ها مخلوط کرد تا محصولات طبیعی ایجاد گردد. موم زنبور عسل را می توان در مایکروویو ذوب کرد اما مطمئن ترین راه استفاده از یک ظرف کوچک در ظرف بخار دیگر است. پس از اینکه همه مواد جمع شدند، زمان شروع است. برای جلوگیری از سوختگی یا حوادث دیگر، همیشه اقدامات احتیاطی مناسب را رعایت کنید

 برخی از مواد با ذوب شدن داغ می شوند. برای ساخت کرم سوختگی مواظب باشید خود را نسوزانید) پس از خنک شدن محصول، عسل ممکن است از مخلوط روغن/موم جدا شود. اشکالی ندارد. فقط مطمئن شوید که قبل از هر بار استفاده آن را خوب هم بزنید. من ترجیح می‌دهم آن را در یخچال نگه دارم.  و قبل از هر بار استفاده خوب هم بزنید تا عسل با موم/روغن مخلوط گردد. حتی اگر مرهم سوختگی عسل شما برای مصارف خانگی خودتان باشد، برای آن یک برچسب بنویسید. در غیر این صورت ممکن است کسی فکر کند که این یک خوردنی جدید است!

مرهم سوختگی با عسل

چگونه از درمان سوختگی با عسل خانگی خود را استفاده کنید

 برای سوختگی های جزئی، حتی آفتاب سوختگی، مقدار کمی از مرهم را روی ناحیه آسیب دیده بمالید. البته یک دست نخواهد بود، این به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی مرهم است. محل سوختگی را با گاز تمیز بپوشانید و به آرامی در جای خود بپیچید. می توانید چندین بار در روز تعویض کنید.

در هر گونه سوختگی جدی، فوراً به پزشک مراجعه کنید. درسته این مرهم فوق العاده است اما معجزه نمی کند. برخی از زخم ها نیاز به مراقبت پزشک دارند. مرهم سوختگی خانگی خود را برای موثر و تازه ماندن در یخچال نگهداری کنید. زمانی که روزانه استفاده می کنید می توان آن را دم دست قرار داد اما بین دفعات آن را در یخچال نگه بدارید

 اگر از درست کردن داروهای طبیعی خودتان لذت می برید، در نظر بگیرید که یک ظرف مرهم سوختگی عسل درست کنید تا در انباری خود نگهداری کنید. همیشه خوب است که مقداری دم دست داشته باشید.

سلب مسئولیت: من متخصص پزشکی نیستم. هر مرهم سوختگی خانگی فقط باید برای زخم های جزئی که جدی یا عفونی نیستند استفاده شود. همیشه هنگام جستجو برای درمان جراحات، با یک متخصص پزشکی مشورت کنید.

مواد لازم ساخت درمان سوختگی با عسل:

 1/4 فنجان عسل خام (161 گرم)

 1/4 فنجان روغن نارگیل (41 گرم

1/2 قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا (8 گرم)

2 قاشق چایخوری موم زنبور عسل (6 گرم)

2-3 قطره روغن ویتامین E (اختیاری)

موم زنبور عسل را با خیال راحت در ظرف مناسب ذوب کنید. استفاده از دو ظرف یکی برای گرم کردن آب دیگری ذوب موم ایمن ترین روش است. موم زنبور عسل را به ظرف کوچک خود اضافه کنید. و موم زنبور عسل را به آرامی ذوب کنید تا کاملا مایع شود. وقتی موم زنبور عسل آب شد روغن نارگیل را اضافه کنید. به سرعت ذوب می گردد. اجازه ندهید بسوزد!

درما

مرهم سوختگی با عسل

موم و روغن ها را از روی حرارت بردارید و ژل آلوئه ورا را اضافه کنید. خیلی خوب هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. اگر موم شروع به سفت شدن کرد، مدت کوتاهی دوباره حرارت دهید. زمانی که ژل آلوئه ورآ به خوبی مخلوط شد. به آرامی عسل را اضافه کنید. من همچنین چند قطره روغن ویتامین E اضافه می کنم، اما این کاملا اختیاری است. مخلوط مرهم سوختگی عسل خود را در ظروف انتخابی خود بریزید. تقریباً تا بالا را با کمی فضای باقی مانده پر کنید. بگذارید یک ساعت یا بیشتر خنک شود.

دیدگاهتان را بنویسید